Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Naruto Soru-Cevap Köşesi

itachi naruto ya özel bir güç vermişti ama edo tensei ile geri döndüğünde narutoyla dövüştüler karga Amaterasu yu bloke etmiştiya hani
forumda tartışırlarken denk geldim o teknik(ağızdan çıkan kargadan bahsediyorum) on yılda bir kullanılabirmiş gibilerinden şeyler duydum doğru mu
Dediğin gibi ancak bazı eksikler var. O tekniğin adı "Kato Amatsukami" Shushi'nin tekniği mutlak bir genjutsu tekniği karşındakini farkına bile varmadan genjutsu altına alabiliyorsun. Shisuhi gözlerini Itachi'ye emanet ediyor ve tekniğin tekrar kullanılabilmesi için dediğin gibi 10 yılın tarzı bi sürenin geçmesi gerekiyor. Ancak üstünede ekliyor Hashirma'nın genleri bu süreyi kısaltabilir. Ki burada Danzou'dan bahsediyor. Ayrıca Konoha'yı koru genjutsusu aktif olduktan sonra Itachi o kargayı yok etti. Yani artık Shushi'nin gözleri tamamen yok oldu.

Snoopy

Ayrıca Konoha'yı koru genjutsusu aktif olduktan sonra Itachi o kargayı yok etti. Yani artık Shushi'nin gözleri tamamen yok oldu.
Sasuke abisinin gözlerini aldığına göre gözlerinden birisi Shushi'nin gözü olmadı mı?

Snoopy

Kafam karıştı. Şimdi İtachi gözünün özelliğini kargaya yükledi ama göz daha aktif hale gelmediği için gözü hala sağlam duruyodu. Ne zaman ki karga gözün gücünü kullandı İtachinin tek gözü kapandı. Yani buna göre Shushi gözünü ham olarak değil de yanlızca gücünü aktardı İtachiye. Buna göre İtachiden Sasukeye geçen göz yalnızca üst düzey şaringan.
Peki neden İtachi edo halinde gözü kullandığında tek gözü kapandı.Sonuçta kendi gözü sağlam, yanlızca Shushi'nin gücünü kullandı.(animede hatırlıyorum, mangada dikkatli bakmadım.)
Peki İtachi Shushi'nin gözünü kullanmadan ölseydi , Edo ile diriltildiğinde 2 tane mi Shushi gözü olacaktı?(Sasuke ve İtachi) Gözler böyle çoğaltılabilir mi?

Düzeltme: Narutoyu atlayarak izliyorum o yuzden bilgi yanlışım olabilir, varsa lüten düzeltin.

Kafam karıştı. Şimdi İtachi gözünün özelliğini kargaya yükledi ama göz daha aktif hale gelmediği için gözü hala sağlam duruyodu. Ne zaman ki karga gözün gücünü kullandı İtachinin tek gözü kapandı. Yani buna göre Shushi gözünü ham olarak değil de yanlızca gücünü aktardı İtachiye. Buna göre İtachiden Sasukeye geçen göz yalnızca üst düzey şaringan.
Peki neden İtachi edo halinde gözü kullandığında tek gözü kapandı.Sonuçta kendi gözü sağlam, yanlızca Shushi'nin gücünü kullandı.(animede hatırlıyorum, mangada dikkatli bakmadım.)
Peki İtachi Shushi'nin gözünü kullanmadan ölseydi , Edo ile diriltildiğinde 2 tane mi Shushi gözü olacaktı?(Sasuke ve İtachi) Gözler böyle çoğaltılabilir mi?

Düzeltme: Narutoyu atlayarak izliyorum o yuzden bilgi yanlışım olabilir, varsa lüten düzeltin.
Itachi, Shisui'nin gözünü kendine hiç takmadı. Bu yüzden Kotoamatsukami tekniğini kendi bünyesinde kullanmadı. Zaten kullansa da o teknik gözünün kapanmasına sebebiyet vermez. Itachi Shisui'nin gözünü kargaya yükledi ve Naruto'ya verdi. Karga Sharingan gördüğü zaman bu teknik ortaya çıkacak ve Sasuke'yi genjutsuya alıp doğru yola iletecekti. Ama Naruto, Sasuke'den önce Itachi ile karşılaşınca, genjutsuya alınan Itachi oldu. Bu sayede de Edo Tensei'den kurtuldu. Tek gözünün kapanma olayı da, Itachi'nin kendi yaptığı Izanami tekniğinden kaynaklı.

Snoopy

Yani gözü yıllar boyunca cebinde veya kargayla taşıdı.Garip. Teşekkürler açıklama için.

Hmm.. Sasuke'de yok demi bu Totsuka kılıcı(gözleri almasıyla alakası varmı bilmiyorum), yazık olmuş. Gerçi Itachi yine diğer edoların tamamını gönderdi. Madara'yı da kalanlar göndersin artık :)
Bende öyle bir ihtimalin olduğunu düşünüyorum. Saske Itachi'nin gözlerini aldıktan sonra Susano açtığında ki Susano'nun görünüşü Itachi'nin Susanosu ile birleşmiş gibiydi. Birde Madara'nın dört kollu Susano(ilk aktif ettiğinde Susano dört kolluydu) kullandığınıda düşünürsek gözlerini aldığın kişinin göz güçlerinide almış oluyorsun demek yanlış olmaz herhalde. Bu ihtimallerden yola çıkarsak Saske'de Totsuka Kılıcı olabilir belki :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık