Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Nami

'Hasır Şapka Korsanları' forumunda Smoker tarafından 22 Ağu 2009 tarihinde açılan konu

  1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

    Smoker (the White Hunter)
    Mesaj Sayısı 19,597
    Üyelik Tarihi22 Nis 2009
    Nami, bir korsan ve Hasır Şapka Korsanları'nın rotacısıdır. Tayfanın üçüncü üyesidir ve ikinci katılan kişidir. Baratie Ark'ında tayfaya ihanet etmiş, ancak Arlong Park Arkı'ndan sonra geri dönmüştür. Ödülü 16,000,000 Beridir.

    Görünümü

    Nami turuncu saçlı, ince bedenli, turuncu saçlı ve kahverengi gözlü çekici bir kadındır. Bir çok kişi Nami'nin güzel ve çekici olduğu konusunda hemfikirdir. Sol omzunda mavi bir dövme (mangada siyah) vardır. Dövme mikan ve rüzgar gülü şekillidir. Nami bu dövme ile Bell-mère, Nojiko ve Genzo'ya olan saygısını gösterir. Bu yeni dövmesini Arlong Korsanları'nın dövmesinin üzerine yaptırmıştır.

    Nami'nin vücudu serinin gidişatına göre biraz hızlı olgunlaşmıştır. Saç stilini modaya uygun şekilde sık sık değiştirir. Giydiği elbiselin üzerinde genelde "GOLD", "MODE" ya da "EVIL" yazar. Nami'nin bu alışkanlığının annesinden geldiği söylenebilir. Çünkü Bell-mère'in de gömleğinde "MACE" yazmaktaydı. Geminin rotacısı olduğu için sol bileğinde bir Seyir Belirleyici bulunur. Yine aynı bileğinde kardeşi Nojiko'dan aldığı altın bir bileklik vardır. Nami, Arlong Park Arkı'nın ardından elbiselerini çok sık değiştirmiştir. Seçtiği elbiseler genelde renki askılılar ve kenarlarında iki çember olan mini eteklerdir. Değişmeyen tek şey, giydiği turuncu gladyatör sandallarıdır. Gerçi bu sandalların da topukları periyodik olarak yükselmektedirler.

    Zaman atlamasından sonra Nami'de pek değişiklik olmamıştır. Saçlarını beline kadar uzatmıştır ve göğüsleri Robin'de olduğu gibi iyice büyümüştür. Nami'nin bu yeni halinde vücut hatları çok daha belirgin hale gelmiştir. Yüzünün görünüşü iyice gençleşmiş ve gözleri büyümüştür. Zaman atlamasının ardından çizim stilleri en çok değişen karakterlerden biri Nami'dir. Sahnelerden anlaşıldığına göre boyu da uzamıştır. Robin ile arasında çok ufak bir fark vardır. Nami'nin giyimi de, zaman atlamasının ardından çok değişmiştir. Eskiden tişört ve askılı giyerken, yeni halinde üzerinde bir bikini üstü, altında ise düşük bel kot pantolon vardır. Ayrıca bir çift inci küpesi vardır.

    Beden Ölçüleri
    Bir SBS'de Nami'nin beden özellikleri sorulunca, Oda'nın cevabı biraz ayrıntılı olmuştur;

    -Boyu 1.69'dur.
    - Sanji'ye göre Nami'nin beden ölçüleri 87-56-86'dır. Oda'nın görüşünün de ortalamasını alınca

    Kişiliği
    Nami Nico Robin ile birlikte tayfadaki en zeki ikinci kişidir. Doğu Mavi'de Kızıl-Saç Korsanları'ndan Ben Beckman ve Captain Kuro ile birlikte en zeki üçüncü kişidir. Serinin başında Nami tüm korsanları küçümsemiştir. Korsanların hep kötü, aşağılık ve adi insanlar olduklarını düşünmüştür (Arlong'dan dolayı).Luffy ve Zoro ile tanıştıktan sonra da düşünceleri değişmemiş Luffy ve Zoro'yu saf insanlar olarak görmüştür. Hatta Buggy'den harita ve hazine çalmak için Luffy'i esir olarak ona vermiştir.
    Nami çok açgözlü bir kadındır. Para için herşeyi yapar. Fakir bir çocukluk geçirdiği için parayı bu kadar çok sevdiği sanılmaktadır. Geminin para durumu Nami'nin kontrolü altındadır. Tayfadakilere borç para verir ama karşılığında üç katını ister. Verdiği borçları geri aldığıda hiç görülmemiştir. Para konusu olduğunda bütün tayfa ondan korkar. Nami her ne kadar parayı çok sevsede asıl birinci planda olan şey arkadaşlarıdır.
    Nami patronluk taslamayı çok sever. Çoğu yerde geminin kaptanıymış gibi davranır. Nami genelde dövüşlerden kaçar. Usopp'la aynı derecede bir korkaktır. Fakat dövüşmek zorunda kaldığı zamanlarda kurnazlığını kullanır. Zeki olmasına karşın Nami'de bazı şeyleri önemsemez (Örn. Nico Robin Meselesi). Nami kızdığı zamanlarda şeytana benzer. Şeytan Meyvesi yemediği için denize düşen arkadaşlarını kurtarmak onun bir görevi gibidir.
    Çoğu zaman aynı giysileri giymesine rağmen moda takıntısı vardır. Bu özelliği Captain Kuro Arc.'ından sonra ortaya çıkmıştır. Nami ne zaman alışverişe çıksa hemen bir butik mağazasına gider ve genelde gündelik şeyler alır. Erkeklerin kendisine bakması Nami için sorun değildir. Hatta Vivi ile hamamdayken tayfanın önünde çırılçıplak soyunmuştur. Ayrıca deniz treninde milletin gözü önünde üzerini değiştirmiştir. Ancak Nami'yi çıplak görmek demek 100.000 Beli ödemek demektir. Bakmasan bile bu parayı ödersin.

    [​IMG] [​IMG]

    Nami'nin Beri şeklindeki gözleri.

    Yetenek ve Güçleri
    Nami çok yetenekli bir rotacı ve haritacıdır. Havada ki değişimleri anlamadan doğuştan gelen bir yeteneği vardır. Çok hasta olmasına ve hava tahmini yapmanın imkansız olduğu Grand Line'da fırtına çıkacağını bilmiş ve gemiyi hortuma girmekten kurtarmıştır. Nami'nin bu özelliği Skypeia Arc.ın da Enel'in Goro Goro no Mi gücünü saptırmasında yardımcı olmuştur. Ayrıca ileri düzeyde bir hırsız ve yankesicidir. Rakibine farkettirmeden anahtar gibi küçük şeyleri çalabilir.
    Mürettebatın ana savaşçı gücüne destek olur.

    Silahları


    Clima-Tact
    Nami Arabasta Arc.'ına kadar sıradan ahşap bir sopa kullanmıştır. Bu Arc. sırasında Usopp Nami'ye Clima-Tact isminde bir silah yapmıştır. Her ne kadar başta işe yaramaz bi silah gibi görünsede Nami bu silahla kendi yeteneklerini birleştirip Baroque Works'ün üst düzey ajanlarından Miss Doublefinger'ı yenmiş ve ilk zaferini kazanmıştır.
    Water 7 Arc.'ın da Usopp Kadranlar'la Clima-Tact'ı geliştirip Perfect Clima-Tact'ı yaratmıştır. Eskisine oranla çok güçlü bir silahtır. Nami bu silahla Denizci askerlerini ve CP9 (Cipher Pol. No.9)'dan Califa'yı yenmeyi başarmıştır. Bu savaşlardan sonra Nami silahını daha çok kullanmaya başlamıştır.

    Saldırıları
    Clima-Tact

    - Heat Ball
    - Cool Ball
    - Thunder Ball
    - Fine Tempo
    - Cloudy Tempo
    - Thunder Tempo
    - Rain Tempo
    - Sprinkler
    - Cyclone Tempo
    - Mirage Tempo
    - Thunderbolt Tempo
    - Tornado Tempo
    - Fog Tempo
    - Thunderstorm Tempo

    [​IMG] [​IMG]

    Clima-Tact

    Perfect Clima-Tact

    - Thunderbolt Tempo
    - Thunder Charge
    - Swing Arm
    - Cool Charge
    - Mirage Tempo
    - Mirage Tempo Fata Morgana
    - Cyclone Tempo
    - Cloudy Tempo
    - Rain Tempo
    - Dark Cloud Tempo
    - Thunder Lance Tempo

    [​IMG] [​IMG]

    Perfect Clima-Tact

    Ek Bilgiler
    - Nami One Piece Popüler Karakterler sıralamasında 5. sıradadır.
    - Nami'nin çizdiği ilk harita Cocoyashi Köyü'nün haritasıdır.
    - Nami'de Zoro gibi sarhoş olmaz.
    - Nami'nin en sevdiği yiyecekler portakal ve diğer meyvelerdir.
    - Nami başka bir korsan tayfasından Hasır Şapka Korsanları'na katılan tek karakterdir.
    - Nami Chopper'dan sonra ikinci en düşük ödüle sahiptir.

    Hak sahibi

    Kaynak : http://onepiece.wikia.com/wiki/Main_Page
    Çeviren : Smoker
     
  2. cicer_ Bilkan

    cicer_ (Bilkan)
    Mesaj Sayısı 119
    Üyelik Tarihi31 Tem 2009
    Eline sağlık Smoker
    Güzel bi'çeviri olmuş yine..
    Yalnız 50 5 olucak sanırım ek bilgilerdeki
     
  3. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

    Smoker (the White Hunter)
    Mesaj Sayısı 19,597
    Üyelik Tarihi22 Nis 2009
    Yanlış olmuş.
     
  4. Mike Üye

    Mike (Üye)
    Mesaj Sayısı 1,470
    Üyelik Tarihi4 Tem 2009
    Nami Swaaan xD Teşekkürler Smoker
     
  5. Venomemre1907 (Üye)
    Mesaj Sayısı 1,344
    Üyelik Tarihi30 Nis 2009
    Tebrik ediyorum seni yeniden çok güzel =)
     
  6. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

    Smoker (the White Hunter)
    Mesaj Sayısı 19,597
    Üyelik Tarihi22 Nis 2009
    Rica Ederim.... Sanada eyvallah Emre....
     
  7. mondem (.!)
    Mesaj Sayısı 360
    Üyelik Tarihi12 Ara 2008
    Tüh! O 5 miymiş. 50 olduğunu gördüğümde sevinmiştim xD
    emm... Sağol Smoker ^^ Robin'i bekliyorum =)
     
  8. hasirsapka (Üye)
    Mesaj Sayısı 186
    Üyelik Tarihi22 Şub 2009
    robinle beraber tayfadaki en zeki ikinci kişidir : ))) tayfanın zeka seviyesi onlara emanet :D:D:D
     
  9. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

    Smoker (the White Hunter)
    Mesaj Sayısı 19,597
    Üyelik Tarihi22 Nis 2009
    Usopp, Sanji, Chopper'dan sonra Robin. Yani üç gün sonra.
     
  10. Nico Robin Ameonna

    Nico Robin (Ameonna)
    Mesaj Sayısı 633
    Üyelik Tarihi6 Tem 2009
    Sağol :D
    Nami para için herşeyi yapar xD
     

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık