Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Nami mi, Sanji mi?

Nami mi Sanji mi?

• Kullanılan toplam oy
    174
Bu anketi nasıl Nami alır ya? Arkadaşlar yapmayın, etmeyin...

Adam muktafta aşçı, sokakta beyfendi, kavgada terminatör, yatakta....yatakta görmedik daha. Ama konumuz bu değil.
Kısacası, isveç çakısı gibi adam. Koy bu adamı rotaya, bir kere taşlı yola sokmaz sizi. Kıvrak zekasıyla üstesinden gelir.
Rotacı dediğiniz nedir ki? Ortalık yeni mezun Rotacı kaynıyor. Ama Sanji öyle mi? Adamın muadili yok.
Şimdi elinizi vicdanınıza koyun ve tayfanıza kimi alırsınız söyleyin?
Tamam haklısınız ben de Nami'yi alırım. Çünkü balistik füzeleri var. Ama bir gün zor durumda kalırsanız, işte o zaman Sanji reis diye ağlarsınız.
Yanında Sanji olan adam, korsanlığa 3-0 önde başlar.
Kısacası Sanji adamdır.

Öncelikle tayfa üyelerini bu şekilde kıyaslamayı çok doğru bulmuyorum çünkü her birinin doldurulamayacak yeri var.

Fakat bu durumda seçeceğim kişi sanırım Sanji olurdu.
İyi bir aşçı, kuvveti yerinde biri ve her şeyden önemlisi stratejik zekası cidden yüksek bir karakter kendisi. İleri görüşlülüğü var. Bir şeylere atlamadan önce düşünüp plan yapabiliyor. Bu da (en azından benim için) büyük bir etken.

Adam muktafta aşçı, sokakta beyfendi, kavgada terminatör, yatakta....yatakta görmedik daha. Ama konumuz bu değil.
Kısacası, isveç çakısı gibi adam. Koy bu adamı rotaya, bir kere taşlı yola sokmaz sizi. Kıvrak zekasıyla üstesinden gelir.
Rotacı dediğiniz nedir ki? Ortalık yeni mezun Rotacı kaynıyor. Ama Sanji öyle mi? Adamın muadili yok.
Tamam haklısınız ben de Nami'yi alırım. Çünkü balistik füzeleri var. Ama bir gün zor durumda kalırsanız, işte o zaman Sanji reis diye ağlarsınız.
Kısacası Sanji adamdır.
Soruyu anlamamışsın otur sıfır

Öncelikle tayfa içindeki görevlerinin, yani Nami'nin rotacılığının, Sanji'nin ise aşçılığının, ne derece kritik oldukları bu tartışmanın ana ekseni olmamalı. Hangisinin bu yetenekleri tayfanın paçasını kaç kez kurtardı diye sayaç kurup kıyaslamak çok anlamlı değil. Hatta hangi karakter tayfayı kaç kere kurtardının hesabını yapmak genel olarak anlamlı değil, bu dokuz karakterden herhangi biri denklemden çıkmış olsa tayfanın geri kalanı bir noktada ölecekti, evet. Macera türündeki bir eserde de bundan daha normal bir şey olamaz herhalde.
Şu kısmı tekrar atmak istiyorum. Çünkü şuan konu çok Rotacılığı Sanji de yapara döndü.

Bu arada Solid'in konuya sabitlediği uzun yorumu da oldukça güzel. Bence baya denk bir ağırlıkları ve önemleri var. Öyle bir şansım olsaydı oyumu geri çekerdim ama Nami'de kalsın.

Bir de şu var. Sanji ve Zoro'nun ana karakterden farkı yok. Seri bitse herhangi biri üzerinden 1000 bölümlük bir manga daha yapabilirsin. Altyapıları çok kuvvetli. Oda sabaha kadar Nami dese ne farkeder ?

Kısacası Sanji adamdır.
Sanji KK tayfasının sol kanadıdır, Nami ise memeleri.

1) Luffy
2) Sanji
3) Nami
4) Robin
5) Chopper
6) Franky
7) Brook
8) Jinbe
9) Usopp
10) Zoro :ehe:

Bu konu tayfada gereklilik sıralaması. Neredeyse bütün tayfanın bir işlevi var fakat Zoro etkisiz eleman gibi ortada duruyor. Tayfada bir işe sahip olmayan tek karakter herhalde Zoro. Tayfada bir rotacıya, bir aşçıya, bir müzisyene, bir doktora, bir marangoza, bir dümenciye, bir keskin nişancıya gerek vardır. Zaten kaptanın varlığı sorgulanmaz. Fakat yan gelip yatan, tek bildiği savaşmak olan birine çok fazla lüzum yoktur. Çünkü tayfamız Kalp Korsanları ya da Kid Korsanları ya da diğer Süpernova tayfaları kadar işlevsiz değil.

Zoro'cu arkadaşlar da hak verecektir. Meslek sahibi olan korsanlar önceliklidir. Bu Zoro tayfa için hiç mi gerekliliği değil yok tabiki gerekli ama meslek erbabı olmayana milletin nasıl baktığı ortada. İşi olmayana kız bile vermiyorlar bu zamanda. Baba parası yiyen elinden hiçbir iş gelmeyen, tek bildiği vücut yapıp gezmek olan gençler gibi takılıyor Zoro.

Zoro, belki Kalp Korsanları içinde çok daha etkili olurdu çünkü o tayfanın neredeyse tamamı cerrah, bir güçlü yardımcı kaptan tayfaya en azından güç anlamında bir şeyler katabilirdi. Hasır Şapka tayfasından çıkarsan çok da büyük bir boşluk olmaz. Çünkü daha bu kadar kısa süre içinde öyle bir yükseldiler ki Yonkou tayfasını bile dize getirdiler.

Sanji'nin ikinciliği sorgulanmaz bile çünkü herif tayfaya öyle sağlam yemekler yapıyor ki tayfa parmaklarını yiyecek utanmasa. Ayrıca özel tarifi sayesinde tayfanın güçlenmesine de büyük katkı sunuyor.

Konuyu yanlış anlamış olabilirsin. En gerekli, işe yarar veya vazgeçilmez olanlardan değil, en fazla role sahip olanlardan bahsediyorum. Örneğin, bir film afişinde boy gösterselerdi Luffy ve Zoro'nun ardından hangi ismin geleceğini soruyorum.
Haa tayfadaki gereklilik sırasına göre yaptın sandım. Hatta birçok arkadaş da aynı şekilde düşünmüş olacak ki Sanji yerine Nami demişler. Nami bu durumda ancak dördüncü olurdu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık