Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Nagato vs. Uchiha Itachi vs. Senju Tobirama

Kim Alır?

• Kullanılan toplam oy
    134
Nagato kazanır diye düşünmüştüm ama konuyu okumadan Nagato'yu sağlıklı ve tek bedende varsaymıştım, bu halde muhtemelen Tobirama kazanır.

Tobirama uchiha’lar hakkında her şeyi bilen biri. İtachi’ye hayatta yenilmez. Adam ems sasuke’ye dalacaktı nerdeyse.

Nagato 6 beden kullanıyorsa gücü limitli. Tüm painler ölmüşken yani sadece deva path kalmışken bile gerçek bedenine baya yaklaşması gerekti chibaku atabilmek için. O durumda bile zar zor kullandı.
Hiraishin varken chibaku pek işe yaramaz da zaten. Onun dışında tobirama için bi sorun yok.

Tobirama kazanır. Nagato tek beden olsaydı şansı olabilirdi. İtachi’nin ise bunlara karşı tek başına şansı yok.

İtachi kazanır. Tobirama ve İtachi, Konoha'dan olduğu için önce Pain'i aradan çıkarır. Sonra birbirleriyle kapışacakları sırada İtachi ; " Bütün Uchiha'ları katlettim Konoha artık güvende." der. Tobirama bu duruma :utan: böyle bir tepki verir ve dövüşü İtachi'ye bırakır.

Bu Tobirama Hype'ı nedir anlamadım :D Ayrıca evet uchihalılara karşı çok yetkin bilgisi var ve bilgi bu seride çok önemli ancak bu demek değil ki her halta çözümü var.

Orochimaru ve Kabuto gibi yılları Uchiha ve Sharingan çalışmaları ile geçen (hatta Orochimaru Totsuga ile Yata aynası gibi uchihadan bağımsız saklı itemleri bile biliyordu) adamlar bile Uchiha'lardan özellikle Itachi'den nasibini almış tipler (ha biraz plot sayesinde ancak durum bu) .

Bir de Tobirama'nın çok ciddi bir bitirici teknik ve savunma tekniği sorunu var. Adamın nasıl öldüğü de ortada. Hashirama ile Madara'ya gelen retcon'dan payını alıp biraz güç kazandı serinin sonuna doğru ancak daha ergen yıllarındaki Hiruzen'in geride bıraktığı bir adam bu.

Elbette en güçlü karakterlerden elbette bu dövüşteki herkese karşı şansı var. Ancak bu konuda Tobirama'dan peygamber gibi bahsedilmiş :D O biraz komik.

Konudan bağımsız bir şey gözüme takıldı. Neden hokagelerin edo tenseili hallerini normal hallerinden daha güçlü görüyorsunuz?

Ölse de mühürlenmeden tekrar dirilebiliyorlar diye. Bir de çakra sınırları yok.
Ama aynı şekilde güçleri ve çakraları çok sınırlı olmuyor muydu? Hashirama mesela sadece 4 bunshin yapabilmişti ve normalde daha çok yapabileceğini söylemişti. Yaşayan Madara ve Hashirama'nın edolu hallerinden daha güçlü oldukları belirtildi zaten.
Edo tensei tekniğinde en kritik detay diriltilenin uğruna kimin kurban edildiği. Hashirama için Zetsu kurban edilmişti ve basbaya çakrası, , gücü kısılmıştı. Zetsu yerine daha güçlü biri kurban edilse daha güçlü bir edo olarak gelirdi.

Çöp karakterler hariç ben edolu olarak daha güçlü dönen kimseyi görmedim özellikle hokagelerden.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık