Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Nagato vs. Uchiha Itachi vs. Senju Tobirama

Kim Alır?

• Kullanılan toplam oy
    134
"The Uzumaki, being descendants of Asura Ōtsutsuki, also shared distant blood relation with the Senju clan."

İki clan da Ashura Otsutsuki'nin soyundan geliyor. Bir önceki nesilde Hashirama'da, sonraki nesilde Naruto'da reankarne olma nedeni de bu soy bağ. Uzumakilerin sahip olduğu o devasa çakra havuzunun nedeni de bu soy bağı.

Hadi işi ilginçleştirelim. Sakumo Hatake de olsa bu karşılaşmada sizce ezilir mi yoksa dayanır mı, düşünceler nedir?

"The Uzumaki, being descendants of Asura Ōtsutsuki, also shared distant blood relation with the Senju clan."
1.si Wikiler kaynak olamaz. Çünkü önüne gelen wiki editleyebilir. Wiki'nin bir diğer sorunu da anime fillerlarını da gerçekmiş gibi ele almasıdır. Bana mangadan varsa bir kanıt at.Mangada da 500. bölümde "uzaktan kan bağı vardır" deniliyor. Kol mol denmiyor.
2.si Attığın wiki kaynağı doğru olsa bile orada söylenen şey "Uzumakiler, Senjuların bir koludur." değil. Söylenen şey, ikisinin iki ayrı kol olduğu ancak kökenlerinin aynı yerden geldiğidir. Nitekim gene bambaşka şeyler. Örneğin dediğini desteklemiyor aga.

Naruto'da reankarne olma nedeni de bu soy bağ.
Kaynak ?

Kaldı ki Rinnegan uyandırabilmek için gerekli olan şey hem Indra hem Ashura çakrası uyandırmak. Bunun içinde hem Uchiha hem Senju hücresi olmalı sen de. Bu söylendi. Bİr Uchiha + Bir Uzumaki olsa da olur denilmedi. Hem Ashura hem Indra'nın mirasından kendisine kattığı için Madara benim gücüm olan Rİnnegan'I uyandırdı dedi Hagoromo. Nagato'da var mı böyle bir şey yok . O zaman senin dediğin "kol" muhabbeti (ki doğru değil) asılsız ve de gereksiz hocam.

Sonuçta Nagato Senju+Uchiha kanı taşımadan bunu taşıyabiliyor. Ben onu kastetmiştim. Senju ve Uzumaki'nin "uzak akrabalıklarının" benim dediğimle bir alakası yok yani kardeş .Biraz boşuna arada vtr geçmiş oldun.

Neyse demek ki neymiş. Uzumakiler bir Senjuların bir kolu değil ikisi beraber Asura'nın birer kolları ve çok uzak akrabalar. Ve benim söylediğim şeyin (senin alıntıladığın kısım) bu akrabalıkla tamamıyla alakasız bir şey. Ben zaten Uzumaki çakrasının ne kadar hayvani bir şey olduğuna vurgu yapıyordum. Nitekim Senju kolu olsaydı bile bu gene beni destekleyecekti :D :D

1.si Wikiler kaynak olamaz. Çünkü önüne gelen wiki editleyebilir. Wiki'nin bir diğer sorunu da anime fillerlarını da gerçekmiş gibi ele almasıdır. Bana mangadan varsa bir kanıt at.Mangada da 500. bölümde "uzaktan kan bağı vardır" deniliyor. Kol mol denmiyor.
2.si Attığın wiki kaynağı doğru olsa bile orada söylenen şey "Uzumakiler, Senjuların bir koludur." değil. Söylenen şey, ikisinin iki ayrı kol olduğu ancak kökenlerinin aynı yerden geldiğidir. Nitekim gene bambaşka şeyler. Örneğin dediğini desteklemiyor aga.

Kaynak ?

Kaldı ki Rinnegan uyandırabilmek için gerekli olan şey hem Indra hem Ashura çakrası uyandırmak. Bunun içinde hem Uchiha hem Senju hücresi olmalı sen de. Bu söylendi. Bİr Uchiha + Bir Uzumaki olsa da olur denilmedi. Hem Ashura hem Indra'nın mirasından kendisine kattığı için Madara benim gücüm olan Rİnnegan'I uyandırdı dedi Hagoromo. Nagato'da var mı böyle bir şey yok . O zaman senin dediğin "kol" muhabbeti (ki doğru değil) asılsız ve de gereksiz hocam.

Sonuçta Nagato Senju+Uchiha kanı taşımadan bunu taşıyabiliyor. Ben onu kastetmiştim. Senju ve Uzumaki'nin "uzak akrabalıklarının" benim dediğimle bir alakası yok yani kardeş .Biraz boşuna arada vtr geçmiş oldun.

Neyse demek ki neymiş. Uzumakiler bir Senjuların bir kolu değil ikisi beraber Asura'nın birer kolları ve çok uzak akrabalar. Ve benim söylediğim şeyin (senin alıntıladığın kısım) bu akrabalıkla tamamıyla alakasız bir şey. Ben zaten Uzumaki çakrasının ne kadar hayvani bir şey olduğuna vurgu yapıyordum. Nitekim Senju kolu olsaydı bile bu gene beni destekleyecekti :D :D
Seneler önce bitirdiğim seri için mangadan kaynak arayamayacağım kusura bakma. Aynı şekilde seneler önce bitirdiğim seri de Uzumakiler ile Senjular arasındaki ilişkiyi yanlış hatılamam da seni haklı ya da doğru çıkaran bir şey değil. Kendinde demişsin Uzumakiler Ashura'nın soyundan geliyor diye. Indra ve Ashura geni lazım da demişsin. Uzumakiler de bu gen var mı, evet. Ashura kendi soyundan gelenlerde mi reankarne oluyor, evet. Demek ki Nagato'nun rinneganı taşıması da Naruto'nun Ashura reankarnesi olması da tesadüf değil.

Seneler önce bitirdiğim seri için mangadan kaynak arayamayacağım kusura bakma. Aynı şekilde seneler önce bitirdiğim seri de Uzumakiler ile Senjular arasındaki ilişkiyi yanlış hatılamam da seni haklı ya da doğru çıkaran bir şey değil.
O zaman bir dahaki sefere atlamadan önce iyice emin ol hocam.

Kendinde demişsin Uzumakiler Ashura'nın soyundan geliyor diye. Indra ve Ashura geni lazım da demişsin. Uzumakiler de bu gen var mı, evet.
Hiç bir şey anlamamışsın.

Bak kardeşim, Rinnegan -> Hagoromo'nun gücü. Hagoromo hem Indra hem de Asura'nın güçlerine sahip yani hem Asura nın hem de Indra'nın soy ağaçlarının ortak DNA'sı gerekiyor .. İkisinden birinin değil yani herm Indra hem Ashura olacak. O yüzden bir Uzumaki Rinnegan uyandıramaz. Ancak yüksek yaşam gücü ve çakrası ile taşıyabilir. Ki bu da benim altını çizdiğim şeydi zaten. Anlamamışsın diyorsun ki "Bu çakra onda var mı evet " :D İki kan aynı anda olacak o yüzden Madara, Hashirama'dan et koparıp onu yiyince Uchiha + Hashirama Hücreleri (Yani Madara olan Indra ile Asura olan Hashirama'nın ortak DNAsı. Öyle sıradan bir Uchiha ile Senju karışımı da yetmiyor yani anlayacağın) . karışınca uyandırıyor. Gözü Nagato'ya veriyor Nagato uyandırmıyor bu da seni çürütür zaten.

Demek ki Nagato'nun rinneganı taşıması da Naruto'nun Ashura reankarnesi olması da tesadüf değil.
Halamın bıyığı olsa, bahçeler de enginar bu ne lahana turşusu mesajı da gelmiş.

Nagato'nun rinneganı olması planlı. naruto ise kehanet.

Galiba okuduğunu anlama sıkıntıların var. Madde madde yazayım dediklerimi ta en baştan alıp, belki anlarsın.

Uzumaki olarak adam uchiha + senju dnası barındırmadan rinnegan taşıyabiliyordu ölmeden. O yüzden seçildi.
Bak güzel kardeşim burada ne demişsim? Adam rinnehiganı Uchiha ve Senju dnası olmadan taşıyor. Bu iki dnayı özel yapan ne? Ashura ve Indra ile bağlantılı olmaları.

Uzumakiler Senju'nun bir kolu.
Daha sonra Uzumakilerin, Senju ile bağlantılı olduğunu anımsayıp bunu demişim. Uzumakiler Senju'nun bir kolu değilmiş direkt Ashura'ya bağlıymış. Yani damardan Ashura dnası taşıyorlarmış. Bunda anlaştık sanırım. Gelelim hiçbir şey anlamamışsın diye alıntıladığın yere.

Kendinde demişsin Uzumakiler Ashura'nın soyundan geliyor diye. Indra ve Ashura geni lazım da demişsin. Uzumakiler de bu gen var mı, evet.
Peki ben bunu neden dedim?

Yani kardeş biraz boşa konuşmuşsun. Ne denildiğini anlamadan etmeden.
Bak burada ne diyorsun, Ashura ve Indra hücereleri lazım. Sonra ne diyorsun, bunun için de Uchiha ve Senju lazım. Hayır güzel kardeşim, Uzumakilerden de alabilrsin o Ashura genini. Anladın mı şimdi anlamamışsın dediğin yerde ne anlatılmak istendiğini? Anladın mı şimdi Nagato'nun Ashura geni taşıdığı için söylediğin "Uchiha ve Senju geni taşımadan..." lafının boşa çıktığını?
Bak kardeşim, Rinnegan -> Hagoromo'nun gücü. Hagoromo hem Indra hem de Asura'nın güçlerine sahip yani hem Asura nın hem de Indra'nın soy ağaçlarının ortak DNA'sı gerekiyor .. İkisinden birinin değil yani herm Indra hem Ashura olacak. O yüzden bir Uzumaki Rinnegan uyandıramaz. Ancak yüksek yaşam gücü ve çakrası ile taşıyabilir. Ki bu da benim altını çizdiğim şeydi zaten. Anlamamışsın diyorsun ki "Bu çakra onda var mı evet " :D İki kan aynı anda olacak o yüzden Madara, Hashirama'dan et koparıp onu yiyince Uchiha + Hashirama Hücreleri (Yani Madara olan Indra ile Asura olan Hashirama'nın ortak DNAsı. Öyle sıradan bir Uchiha ile Senju karışımı da yetmiyor yani anlayacağın) . karışınca uyandırıyor. Gözü Nagato'ya veriyor Nagato uyandırmıyor bu da seni çürütür zaten.
Bir de anlamadan etmeden gelmiş Nagato uyndırmadı demişsin. Ben Nagato uyandırdı diye bir söy söyledim mi, hayır. Indra ve Ashura soyundan gelen herkes uyandırabiliyor mu dedim, hayır. Karşı çıktığım şey ne, Nagato'nun Ashura soyundan geldiği ve senin dediğin gibi Uchiha ve Senju yani Indra ve Ashura genine sahip olmamasına rağmem o gözleri taşımadığı. Tam aksine Ashura genlerine sahip olduğu ve bu genler ölmeden taşıma şartıysa, bu adam da bu genlerden birisinin bulunduğu.

Halamın bıyığı olsa, bahçeler de enginar bu ne lahana turşusu mesajı da gelmiş.

Nagato'nun rinneganı olması planlı. naruto ise kehanet.
Aynen kardeşim bu ne lahana turşusu, enginar falan mesajı geldi. Çünkü anlamadan etmeden her şeyi birbirine karıştırıyorsun. Nagato'nun rinneganı taşımasının planlı olma nedeni ne? Naruto'nun ki kehanetmiş. Bu kehanetin gerçekleşmesi için gereken şey ne. İkisinin cevabı da Ashura soyundan geldikleri için. Ashura da Indra da kendi soyundan gelmeyen birisinde reankarne oluyor mu olmuyor. Uzumakilerden birisinde reankarne oldu mu, oldu. Bu da Ashura dnası taşıdıklarına kanıt mı kanıt. Hem de kapı gibi kanıt. İster kabulet ister etme. İster okuduğundan benim söylediklerimi anla ister işine geleni anla.

Sonuç değişmiyor. Senin de kabul ettiğin şey ne, Uzumakiler Ashura'nın soyundan geliyor. Uchiha ve Senjuları özel yapan da bu soy bağları. Rinneganı bu ikisi ile soy bağı olmadan taşıyor dediğin Nagato ile Senju'lar akraba mı? Evet. Öyle sağdan soldan değil, Ashura üzerinden akrabalar hemde. Yani Nagato o gözleri Ashura genlerine sahip birisi olarak taşıyor.

Daha da basit anlayım şuraya. Senjuların olayı Ashura geni taşıması, Uchihaların olayı Indra geni taşıması. Sen bu ikisinden birisinin genlerini taşımamasına rağmen ölmeden rinnegan taşımasını övüyorsun. Ben de Nagato'nun clanı da Ashura geni taşıyor, o klandan Ashura reankarnesi de çıkıyor öyle az buz da taşımıyorlar diyorum. Yani Nagato'nun o gözleri ölmeden taşıması bir Senju ya da Uchiha'nın ölmeden taşıması kadar doğal diyorum. Umarım anlamışsındır.

Sebep ?

Büyük savaşlar ? Klan savaşları mı ? İsimsizler ordusuna karşı olan mı ?

Komedik sahne, ayrıca Suigetsu tam olarak eridği yer Hashirama devreye girince oldu.

Tobirama da eridiği falan yok. Kaldı ki Suigetsu Orochimaru çağırıldığında da aşırı korkuyordu tüm o olay boyunca Suigetsu çok çekingen zaten

Itachi ile Nagato'nun durumları arasında dağlar kadar fark var yalnız. Kaldı ki, Nagato kendini Jiraiya + Tüm Bİr Köy + Naruto için yorduktan sonra üstüne Rinne Tensei yaptı yapmasa gene ölmeyecekti.. Tobirama nasıl onu buraya kadar zorlayacak ki ? Ve bu hasta Nagato idi yani makinaya bağlı hali idi. Prime değil. Konuda sanırım en iyi halinde..
Yalnız, Nagato Pain aracılığıyla Jiraiya ve köye karşı savaştı,direk kendisi değil.

Pain arasından ölen olursa Nagato başka bir Pain ile tekrar onları diriltiyordu.

Nagato,Tobirama ve İtachi'ye karşı kendisi savaşırsa böyle bir şansı olmayacak.

Son düzenleme:
Sasuke dövüşünü baz almayın orda ciddiyet yok,film kanon olmasada obitoya karşı itachi MS genjutsuyu açacakken baş belası diyerek dövüşü terk etti,sonuçta layık görüldü.

Hadi işi ilginçleştirelim. Sakumo Hatake de olsa bu karşılaşmada sizce ezilir mi yoksa dayanır mı, düşünceler nedir?
Sanninler bunun yanında soluk kalıyor diye bir ifade var. Eğer sanninlerden güçlü olduğu doğru ise bu savaşta şansı var. Nagato ile Tobirama'ya karşı ne yapar bilinmez, adama dair hiçbir şey yok elimizde ama İtaçi'den daha fazla şansı var söylentilere bakarsak.

Sanninler bunun yanında soluk kalıyor diye bir ifade var. Eğer sanninlerden güçlü olduğu doğru ise bu savaşta şansı var. Nagato ile Tobirama'ya karşı ne yapar bilinmez, adama dair hiçbir şey yok elimizde ama İtaçi'den daha fazla şansı var söylentilere bakarsak.
Sennin'lerden güçlü olduğu ifade edilmişti diye hatırlıyorum eğer bu doğru ise ezilmez ama ama hasar da bırakır gibi düşünüyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık