Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Monkey D. Garp'ın Savaşta Yaptıkları

Garp'ın Duruşu

• Kullanılan toplam oy
    138
Devlet şiddet tekelidir. İyi şiddet kötü şiddet olmaz, korsanlat insanları koruyup kollasalar bile devletin işini yaptıkları için suçludur. Ace'de suçlu, Alabasta'yı kurtaran Luffy'de suçlu.
Merhaba makaveli, nasılsın?
Doğru noktalara parmak basmışsın. :) İçinden geçmelerini izlemesini geçtim öz be öz torunununda içinden geçeceklerdi az daha göğsünde iz bıraktılar.Onu da seyretti bu adam sanki dış kapının mandalı rayleigh gibi.Yanlış üstüne yanlış savunulacak yanı yok.
Fazla shounen izlemekten oluyor bunlar "onu da anla ama pelinsu:(" tamam, anladım, hala karaktersiz. Ne değişti?

Bu soru düşündürdü..E demekki Luffy de karaktersiz ne yapalim.:bilmem:
:sapkali:
Her Denizci Kutsal Ejder hayranı değil. Örnek olarak Akainu olabilir bence. Bir bölümde Gorosei için "Kutsal Ejder kuklaları" demişti. Belki Dragon Denizci iken ayrılıp kendi yoluna bakmıştır. Akainu ise sevmese de adalet duygusu için Denizci olarak kalmıştır. Birkaç olayı var ama onları da dünya halkı için yapıyor kendi içinde. Bu sebeple kötü gözüken Denizciler için villian yerine antagonist ifadesi kullananlar var.

@sensey karaktersizlik değilde düşüncesizlik diyelim. :ehe:
:D
Kötü niyetleri olmasa da iyi gözüken korsanların neler yapabileceğine dair en büyük kanıt Luffy. Belki sadece o olayla binlerce ölüme neden olmuştur. Bence Oda bu sebeple aralarda "İyi korsan yoktur. Korsan korsandır." gibi sözler söylettiriyor karakterlere.

Benim tahminim, Luffy dünyayı kurtarsa bile halk alttan alta Luffy'nin adını anacak. Asla Garp gibi herkesin açıkça kahraman dediği bir kişi olmayacak.

Halen torun deniyor :hhh: D.olarak bakarsak saul da mı akrabasıydı ''monkey'' ailesinin ya da law ? Dof görünümlü ace vantilatörleri devam edin gaza gelin saydırın tınne.Sonuçta adamın adını duyan destur çekiyor,delikli karakteri sevenler tayfası kurun da rahat edin :good:

Virgülden öncesini anlamadım ama sonrası için şunu diyebilirim o da bir insan evladı anasını satayım. Hem içindeki üzüntü ve öfkeye rağmen hala daha tin tin yürüyerek gidiyorsa bu kendini tuttuğunun göstergesidir. O durumda bile mesleğine bağlı kalıyor yapacağı hareketin sonuçlarını bildiğinden. Yoksa Sengoku'dan kurtulup Akainu'ya saldırması saniye sürmezdi
Sengoku onu ölümden kurtardı bence, teşekkür etmeli.
Virgülden öncesi de şu; orada idam edileceği zaman ne yapacaktı. Cevap: hiçbir şey. İdam edilmesine müdahalesi yok da Akainu'nun öldürmesi mi sıkıntı şimdi.

Halen torun deniyor :hhh: D.olarak bakarsak saul da mı akrabasıydı ''monkey'' ailesinin ya da law ? Dof görünümlü ace vantilatörleri devam edin gaza gelin saydırın tınne.Sonuçta adamın adını duyan destur çekiyor,delikli karakteri sevenler tayfası kurun da rahat edin :good:
Sen üveyi evlat saymaz mısın be rahman? Yanında büyütmeye aldığın günahsız bebe evlat değildir de nedir?

Sengoku onu ölümden kurtardı bence, teşekkür etmeli.
Virgülden öncesi de şu; orada idam edileceği zaman ne yapacaktı. Cevap: hiçbir şey. İdam edilmesine müdahalesi yok da Akainu'nun öldürmesi mi sıkıntı şimdi.
İkisi de sıkıntı ama birinde Ace kurtulduktan sonra, özgürlüğüne kavuştuğu anda ve daha vahşi bir şekilde öldürülüyor. Bunun etkisi biraz daha fazla olur takdir edersinki.

Son düzenleme:
Ya delikanlı gibi görevini yapacaktı orada ya da hiç gelmeyecekti oraya.Ace ile konuşmanı İmpel downda yaptın zaten niye bile bile oraya gelirsin ki.

Acei kurtarmasını bekleyenleri ise hiç anlamıyorum.Adamın lakabı Denizci Kahramanı yahu.Marco attığı tek yumruk ile tüm denizcileri gaza getiriyor adam.Üzerindeki sorumluluğu az anlamaya çalışın.Bırak Acei Luffye aynı şey olsa veya oğlu Dragona,bu adam yine aynı şeyi yapmak zorunda.

@Master of Puppets

Ace idamında asıl mevzu Wbyi üstlerine çekip indirmekti.Bildiğin yem olarak kullandılar la adamı.

İkisi de sıkıntı ama birinde Ace kurtulduktan sonra, özgürlüğüne kavuştuğu anda ve daha vahşi bir şekilde öldürülüyor. Bunun etkisi biraz daha fazla olur takdir edersin ki.
Ölümünü izleyeceğini bile bile geldi; kendini hazır hissedemiyor ama yardım da etmiyor. Luffy'e rest çekiyor ama Akainu'ya atarlanıyor. Ne istediğini kendi bilmiyor.

Sen üveyi evlat saymaz mısın be rahman? Yanında büyütmeye aldığın günahsız bebe evlat değildir de nedir?
Sayarım.Ama sonra kendi yoluna giderse eyvallah derim.ace ve luffy de bunu yaptılar.Luffy hadi öz torunu,ace için kol kanat gerdi ki duyulsa hükümet garp dahil hepsini katlederdi.Tamam garp güçlü ama nereye kadar.Korsan olmayı seçti,kendine yol çizdi.Yakalanmasından tut ölmesine hepsi kendi suçu.İlla denizci olsaydı demiyorum ama ''kendi suçu''.Orada kim olursa olsun yardım edemezdi.Ki zaten ace değil WB nin ölmesi gerekiyordu senaryo ya bakarsak.Luffy öyle böyle mantıklı mantıksız kral olacak.Engeller ne ? Yonkou-denizciler.Bu adam demez mi tamam ace nin kardeşi olabilirsin amma amacım onu kral yapmak.Luffy inatçı peki diyip koltuğu ace ye mi verecekti ? ace ve WB nin bir şekil elenmesi gerekiyordu bu gerçek.ace neyse de WB nin bela olduğunu düşünsene.MF savaşı olur olmaz,bir şekil bunlar gidecekti.Derdim de şu:Zaten ölecek olan karakter için diğer karakter-karakterleri yere çalmayın.Garp doğru olanı yaptı,en azından senelerini boşa harcamadı.Moria ve WB ne diyor;deniz bizi nereye sürüklerse oraya gideriz korsan olmak bunu gerektirir.O da yakalandı karşı örgüte ve idam edildi.Orada da garp kurtarsın,hayatını garp kurtarsın sonra? WB babam ben korsanım olmadı canım bu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık