Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Abi hep merak ettigim bir sey var, bu adam küçük bir kayik ile yeni dünyada nasil gezebiliyor. Bu rahatlik ve özgüven nereden geliyor. Bir yonkou gemisi ile karsilassa kayigini batirmamasi icin bir neden var mi? Adam shicki sonucta. Bilemiyorum bu adamin bos cikma olasiligi %1 bile degil.

Edit: Ben bu olayı kuzanın denizde bisikletle gitmesine benzetiyorum. Ama kuzan meyve gücüyle denizi dahi dondurarak gidebilir ama mihawkın öyle bir seçeneği de yok okyanusun ortasında kayığı batsa ne olacak :D
Yeni Dünya'da değil Grand Line'da takılıyor kendileri yani yonkou ile karşılaşması pek olası değil :) Kayığı batsa da bir şey olmaz sonuçta şeytan meyvesi yok bildiğimiz kadarıyla.

Valla şuan serideki kılıç ustalarına bir bakalım:

Shutenmaru: 1 milyarlık Jacke kafa tutuyor ve kesiyor. Aynı saldırıyı Mihawk yapsa Jack nasıl bir yara alırdı sence? İşte Mihawk bu shutenmarudan güçlü.

Kyoshiro: Kaidonun altındaki page one, x-drake gibi adamlara emir veren bir kılıç ustası. Mihawk bu adamdan da ünvanı gereği güçlü.

Shiryuu: Yonkounun adamı ve görünmezlik meyvesi kullanıyor. Bu adam Jinbei, ivankov, luffy, croconun kaçtığı magellana denkmiş. Mihawk bu adamdan gene güçlü. Aynı manga sayısında hem shiryuu hem mihawk gösterildi. Ve mangaka gene Mihawka en güçlü kılıç ustası dedi.

Fujitora: Adam amiral ve gördüğümüz kadarı ile samuray temalı. Kılıç ustalığı bariz. Çünkü Zoro'nun tekniğini yırtıcı olarak tanımlayıp, luffynin ve Zoronun saldırılarını kılıcı ile durduruyor. Yani adam kılıç ustalığını kullanıyor. Mihawk bundan da güçlü.

9 kın:
Kinemon bunlardan birisi. Geriye 8 tane kaldı. Mihawk bunlardan da güçlü.

Zoro: Belli ki bir güç artışı alacak. Bu hem kılıç hem haki bazlı olabilir. Sanji bile bu kadar güç artışı aldıysa Zoro ne alacak kim bilir. Na Mihawk o güçlenmiş Zoro'dan da güçlü.

King: Muhtemelen kılıç ustası çıkacak. Hele bu adam kılıç ustası çıksın sen o zaman gör şamatayı. İşte o zaman Mihawk > Yonkou sağ kol diyecek herkes. Hele bir de Kingi, Zoro indirirse ve Zoro çıkıp da hala Mihawk kadar güçlü değilim derse, Mihawk = Yonkou diyenler dolacak buralar.

Serinin sonuna yaklaşıyoruz. Ve yeni çıkan kılıç ustalarının seviyeleri daha yüksek. Artık kodamanlara geldik ve Mihawk hala en güçlü olarak tepede duruyor.

Shanks: Bir kılıç ustası olan yonkou. Ama en güçlü kılıç ustası değil :) Acaba kim en güçlü?

Rayleigh: Bir kılıç ustası, Roger'in sağ kolu. Muhtemelen eski en güçlü idi. Belki de deildi. Ama kesin olan şey şuan Mihawk bundan da güçlü.

Korkmanız normaldir, sıvadı demeniz normaldir. Marinefordda hiç bir şey göstermeyen Dof'tan 3 haki, meyve uyanışı hayvani hız ve dayanıklılık çıkarsa, dünyanın en güçlü kılıç ustasından neler çıkar :)
Evet mantık olarak Mihawk burada adını verdiğin kişilerden "kılıç yeteneği" olarak üstün fakat "En İyi Kılıç Ustası" unvanı çok spesifik bir unvan. Mihawk'un bir kılıç müsabakasında King'i yenmesi "Yonko Sağ Kolundan daha güçlü" anlamına gelmez. Sonuçta bir savaş sırasında sadece kılıç kullanmak zorunda değilsin. Bir hile yardımı(mesela meyve gücü) ile Yonko Sağ Kolu seviyesindeki bir adamın Mihawk'u yenmesi şaşırtıcı olmaz. Ya da Mihawk'un Fujitora'yı kılıç müsabakasında yenmesi Mihawk'un amiral üstü bir seviyede olduğunu da göstermez,sadece Fujitora'dan güçlü olduğunu gösterir. Çünkü Borsalino veya Sakazuki birer kılıç ustası değil doğal olarak Mihawk'u yenme ihtimalleri hâlâ mevcut.

Abi hep merak ettigim bir sey var, bu adam küçük bir kayik ile yeni dünyada nasil gezebiliyor. Bu rahatlik ve özgüven nereden geliyor. Bir yonkou gemisi ile karsilassa kayigini batirmamasi icin bir neden var mi? Adam shicki sonucta. Bilemiyorum bu adamin bos cikma olasiligi %1 bile degil.

Edit: Ben bu olayı kuzanın denizde bisikletle gitmesine benzetiyorum. Ama kuzan meyve gücüyle denizi dahi dondurarak gidebilir ama mihawkın öyle bir seçeneği de yok okyanusun ortasında kayığı batsa ne olacak :D
Yonkoların Mihawk'a dalacağını sanmam. Sonuçta her ne kadar hâlâ güç seviyesini tartışsak da oldukça güçlü biri olduğu aşikar. Dolayısı ile savaşmaları durumunda ağır kayıplar verebilirler ya da ağır yara alabilirler,hatta ikisinin de olma ihtimali daha yüksek. Yani dalmaları için mantıklı bir neden yok gibi şu an için(Belki Shanks dışındaki İmparatorlardan biri ile bir husumeti vardır ama en azından şu an bilmiyoruz varsa bile).

Evet mantık olarak Mihawk burada adını verdiğin kişilerden "kılıç yeteneği" olarak üstün fakat "En İyi Kılıç Ustası" unvanı çok spesifik bir unvan. Mihawk'un bir kılıç müsabakasında King'i yenmesi "Yonko Sağ Kolundan daha güçlü" anlamına gelmez. Sonuçta bir savaş sırasında sadece kılıç kullanmak zorunda değilsin. Bir hile yardımı(mesela meyve gücü) ile Yonko Sağ Kolu seviyesindeki bir adamın Mihawk'u yenmesi şaşırtıcı olmaz. Ya da Mihawk'un Fujitora'yı kılıç müsabakasında yenmesi Mihawk'un amiral üstü bir seviyede olduğunu da göstermez,sadece Fujitora'dan güçlü olduğunu gösterir. Çünkü Borsalino veya Sakazuki birer kılıç ustası değil doğal olarak Mihawk'u yenme ihtimalleri hâlâ mevcut.
Mihawk en GÜÇLÜ kılıç ustası. Sadece yetenek olarak değil. Mihawkın kılıç ustalığından gelen gücü o kadar fazla ki Fujitoranın meyve + kılıç ustalığı toplamından da yüksek. Bilmem anlatabildim mi. Örneği Zoro üzerinden görelim. Zoro saf bir kılıç ustası olarak Kaku gibi kılıç ustası + rokushiki teknikleri + meyve gücüne baskın gelmiştir. İşte bu Mihawk da böyle.

Mihawk en GÜÇLÜ kılıç ustası. Sadece yetenek olarak değil. Mihawkın kılıç ustalığından gelen gücü o kadar fazla ki Fujitoranın meyve + kılıç ustalığı toplamından da yüksek. Bilmem anlatabildim mi. Örneği Zoro üzerinden görelim. Zoro saf bir kılıç ustası olarak Kaku gibi kılıç ustası + rokushiki teknikleri + meyve gücüne baskın gelmiştir. İşte bu Mihawk da böyle.
Ne kadar anlatsan boş, göklerden gelen bir slash vardır!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık