Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Mihawk'ın Seviyesi Hakkında

Bu adam kılıcıyla öne çıkmadı öyle mi? Kılıca haki yüklemek kılıç ustaları arasında bir utanç mı yoksa:oops:

Luffye attığı slashla yanlışlıkla buz dağı kesen adam var karşımızda..
Nereden anladın acaba ''yanlışlıkla'' attığını çok merak ediyorum. Yani şu yorum bile komikte neyse... Luffy karşısında kendini tutmayacağını söyledi, ve o da kendini tutmadığının kanıtı, şayet o Luffy'ye gelse, Luffy ölmüştü. Tekrarlıyorum, bunu anlayamamak hakkaten zor bir şey.

Nerden anladın acaba anlamamazlıktan geldiğimi?Ne kadar seviyor la forum millete sallamayı.Millet bu huyundan vazgeçse sıkıntı çıkmayacak..
Tanımadığın kişilerle lanlı lunlu konuşmamanı tavsiye ederim.

Ayrıca ''sallamaktan'' kastın nedir ? Anlamamazlıktan gelmek zor bir şey dedim, bunu sallamak olarak algılıyorsan o senin bileceğin iş, ben sallarsam daha beter sallarım, bu şekilde değil, zaten sallama işini yapmanın yeri de bu forum değil.

Sen inaniyor musun bu adamın haki ve fiziksel yönden güçsüz olduğuna:hhh:
Evet ya, dediğimden hakkaten onu anladığın için tebrik ediyorum. Mihawk aşırı fiziksel olarak güçlü çıkmayacak dedim ve sen bunu ''fiziksel olarak güçsüz'' olarak algıladın, şimdi ben sana ne diyeyim ? Algılamada sıkıntın var desem bunu sallamak olarak mı alırsın ? Heralde öyle alırsın, o sebeple sana bir şey demiyorum, ve diyorum ki dediklerimi lütfen iyi oku ki böyle argümanlarla bana gelme.

Dediğimi tekrar buraya yazıyorum ki belki bu sefer anlarsın.

''Mihawk'ın çok özel bir fiziksel kuvveti, Haki seviyesi, hızı olmayacak, çok özel kılıç yeteneği olacak''

2 yıl sonra b.hakiyle ilgili gövde gösterisi yapan zoronun hocası bu adam normal bir kılıcı hakiyle kokutou haline getirebilirsin diyen adam
Zoro B.Haki ile nerede gövde gösterisi yaptı bana bir açıkla bakalım. Bu adam kendi ağzı ile dediki senin Haki'n benim Haki'mden güçlü ise beni yenersin, Pica'nın Haki'si daha güçlü değilmiş, o sebeple Zoro, çıplak elleriyle dövüşen Pica'yı kesti. Bu B.Haki ile gövde gösterisi yapmak mı oluyor ?

Pica'nın ne seviyede olduğu bile belli değilken, yendiği doğru dürüst bir adam yokken, bu adamı kesmek nasıl B.Haki ile gövde gösterisi oluyor ?

Vergo'yu kesen Law, ki Vergo hem Doflamingo, hem Caesar tarafından güçlü bir Haki'ye sahip olduğu söylenmiş, üstüne Smoker'ı yenmiş ve Sanji'nin bacağını çatlatmış birisinin Haki'sini aşan Law, ne gösterisi yapmış oluyor ? Aynı Law'ın gücünün Dof'a yetmediğini ve Zoro'nun kaptanı olan Luffy'nin Haki'sinin Dof'ye yettiğini hesaba katarsak burada kimler B.Haki ile gövde gösterisi yapmış oluyor ?

Klişe olacak ama dofta var karşımızda.Marinefordta bu adam neyin nesiydi bilgimiz yoktu ama gördük ne kadar güçlü olduğunu.Bekleyip göreceğiz zaten.
Dof Jozu'yu durdurdu, Atmos'u oyuncak gibi oynattı, bunlar Mihawk'ın yaptıklarından üstte şeylerdi zaten. Bu örnekle gelmek başlı başına bir hata.

Wbye attığı slashı neresinden çıkarıyor acaba bu adam?.
Slash atmak fiziksel güç mü gerektiriyor, yoksa kılıç tekniği mi gerektiriyor ? Burgess'e, Jozu'ya, Garp'a kılıç verelim, bakalım fiziksel güçleri ile Slash atabilecekler mi... Bence atamazlar, sence ?

Son düzenleme:
Bu adam Don Krieg gibi birisinden bile kaçıyorsa rakiplerine bakıp güç değerlendirmesi yapamayız.Luffy karşısında biraz ciddileşti denk gelse öldürecekti ama orada da tam kendini verdiğini söyleyemeyiz.Kendini tam olarak verse dahi luffynin öleceğini sanmıyordunuz herhalde adam ana karakter.

Marco baktı kılıç kullanıyor Vista bunu tutar dedi yolladı.Amirale yollamamasının sebebi kılıç dövüşü yapamayacağı için.Oradan da birşey çıkmaz yani.

Bence trionun ustalarını karşılaştırıp bakalım.Rayleigh,Mihawk,İvankov diye gidiyor güç sıralaması bence.
İvankov kumayı alacak kadar güçlü ve bence Rayleigh bir amirali indirebilecek kadar güçlü.Tamam yaşlılıktan terliyor ama Kizaru onu alabileceğine kanaat getirmediği için muhtemelen bırakıyor.Garp ben halledeceğim diyor yani Rayleigh baya güçlü hala.Mihawkta onun hemen arkasından gelebilir işte.Yada kıl payı güçlü olur sürpriz olursa.

Bu adam Don Krieg gibi birisinden bile kaçıyorsa rakiplerine bakıp güç değerlendirmesi yapamayız.Luffy karşısında biraz ciddileşti denk gelse öldürecekti ama orada da tam kendini verdiğini söyleyemeyiz.Kendini tam olarak verse dahi luffynin öleceğini sanmıyordunuz herhalde adam ana karakter.

Marco baktı kılıç kullanıyor Vista bunu tutar dedi yolladı.Amirale yollamamasının sebebi kılıç dövüşü yapamayacağı için.Oradan da birşey çıkmaz yani.

Bence trionun ustalarını karşılaştırıp bakalım.Rayleigh,Mihawk,İvankov diye gidiyor güç sıralaması bence.
İvankov kumayı alacak kadar güçlü ve bence Rayleigh bir amirali indirebilecek kadar güçlü.Tamam yaşlılıktan terliyor ama Kizaru onu alabileceğine kanaat getirmediği için muhtemelen bırakıyor.Garp ben halledeceğim diyor yani Rayleigh baya güçlü hala.Mihawkta onun hemen arkasından gelebilir işte.Yada kıl payı güçlü olur sürpriz olursa.
Peki söylediklerinden Mihawk'ın Rayleigh'e yakın olduğunu gösteren veri ne oluyor ?

Peki söylediklerinden Mihawk'ın Rayleigh'e yakın olduğunu gösteren veri ne oluyor ?
Luffy Zoro farkı.Sanji'ye gidip eğitmen olarak Rayleigh'i vermez.Herkes potansiyeline göre olan eğitmenle güçlendi.Potansiyeli fazla olan daha güçlü biriyle eğitim yaptı.Luffy ile Zoro arasında Sanji ile diğer ikisinin olduğu kadar fark yoktur.Üstelik Rayleigh kılıç kullanıyor.Shanks istisna desek yakın yada eşit olmaması garip olur.Adam en iyi kılıç ustası bu ünvanın içi boş değil yani doludur diğerleri gibi.Mangaka o ünvanı başka türlü vermez.

Luffy Zoro farkı.Sanji'ye gidip eğitmen olarak Rayleigh'i vermez.Herkes potansiyeline göre olan eğitmenle güçlendi.Potansiyeli fazla olan daha güçlü biriyle eğitim yaptı.Luffy ile Zoro arasında Sanji ile diğer ikisinin olduğu kadar fark yoktur.Üstelik Rayleigh kılıç kullanıyor.Shanks istisna desek yakın yada eşit olmaması garip olur.Adam en iyi kılıç ustası bu ünvanın içi boş değil yani doludur diğerleri gibi.Mangaka o ünvanı başka türlü vermez.
Peki Ivankov'un Sanji'nin ''hocası'' olması nereden çıktı ? Hatırladığım kadarı ile, Ivankov ya Newkama savaşçılarını yener ve gizli tarifi alırsın ya da tekrar okama olursun, kabul ediyormusun dedi ve Sanji kabul etti. Ne Zoro gibi Mihawk'a beni eğit diye yalvardı ne de Rayleigh'in Luffy'ye teklif ettiği gibi eğitmenlik teklif etti.

Ayrıca Mihawk'ın, Ivankov gibi bir savaşçıya direk olarak üstün gelmesi de mantıksız, (Mihawk yenemez demiyorum, sadece senin kurduğun düz mantıklı denklem yanlış diyorum) Mihawk bir kılıçustası, kılıç teknikleri üzerine savaşır, Ivankov ise meyve kullanıcısı, tamamen alakasız iki karakter. Mesela Zoro Mihawk ile, Sanji Vista ile (görülen üzere çiçek kılıç lakaplı yani kılıçustası olarak bilinen ama en iyisi olmayan bir karakter) eğitim yapsa dediğin doğru olurdu, ama hem Sanji eğitim almadı, savaştı, hemde Ivankov ile Mihawk'ın arasında bir bağ bulunmuyor, tabii Mihawk Ivankov'u benim bilmediğim bir yerde dövüp daha güçlü olduğunu gösterdiyse bilemem. Bana sorarsan Mihawk biraz daha güçlüdür Iva'dan, ama benim burada itiraz ettiğim nokta kesinlik sağlamak.

Peki Ivankov'un Sanji'nin ''hocası'' olması nereden çıktı ? Hatırladığım kadarı ile, Ivankov ya Newkama savaşçılarını yener ve gizli tarifi alırsın ya da tekrar okama olursun, kabul ediyormusun dedi ve Sanji kabul etti. Ne Zoro gibi Mihawk'a beni eğit diye yalvardı ne de Rayleigh'in Luffy'ye teklif ettiği gibi eğitmenlik teklif etti.

Ayrıca Mihawk'ın, Ivankov gibi bir savaşçıya direk olarak üstün gelmesi de mantıksız, (Mihawk yenemez demiyorum, sadece senin kurduğun düz mantıklı denklem yanlış diyorum) Mihawk bir kılıçustası, kılıç teknikleri üzerine savaşır, Ivankov ise meyve kullanıcısı, tamamen alakasız iki karakter. Mesela Zoro Mihawk ile, Sanji Vista ile eğitim yapsa dediğim doğru olurdu, ama hem Sanji eğitim almadı, savaştı, hemde Ivankov ile Mihawk'ın arasında bir bağ bulunmuyor, tabii Mihawk Ivankov'u benim bilmediğim bir yerde dövüp daha güçlü olduğunu gösterdiyse bilmem.
Elbet o adada İvankov ile de dövüşüp birşeyler öğrenmiştir.Tam hocası olmasa da ilgilensin diye yolladı mangaka onun olduğu yere.Diğer ikisi kadar olmasa da İvankov ona birşeyler öğretti belli ki.Şimdiye göre çapsız okamalar Mihawk ve Rayleigh gibi adamlar kadar ne öğretecek.Kendi kendine kaçıp en fazla havada uçmayı öğrenmiş.Kendi kendine öğrenecekse 2 yıl başka yerde kalmasına gerek yoktu zaten.Usopp'a bile eğitim veren Heracles var yani tayfanın asları kendi başlarına gelişmediler.Öyle olsa zaten luffy ve zoro fark atardı bunu da yapmaz mangaka.

Mihawk daha güçlüdür bu arada.Sanji İvankov ile muhatap olup Zoro ona gidiyorsa daha güçsüz olması beklenemez.

Elbet o adada İvankov ile de dövüşüp birşeyler öğrenmiştir.Tam hocası olmasa da ilgilensin diye yolladı mangaka onun olduğu yere.Diğer ikisi kadar olmasa da İvankov ona birşeyler öğretti belli ki.Şimdiye göre çapsız okamalar Mihawk ve Rayleigh gibi adamlar kadar ne öğretecek.Kendi kendine kaçıp en fazla havada uçmayı öğrenmiş.Kendi kendine öğrenecekse 2 yıl başka yerde kalmasına gerek yoktu zaten.Usopp'a bile eğitim veren Heracles var yani tayfanın asları kendi başlarına gelişmediler.Öyle olsa zaten luffy ve zoro fark atardı bunu da yapmaz mangaka.

Mihawk daha güçlüdür bu arada.Sanji İvankov ile muhatap olup Zoro ona gidiyorsa daha güçsüz olması beklenemez.
Tamam ben senin görüşüne bir şey demiyorum, ama sen bu görüşün üzerinden bir denklem kurdun ve oradan bir kesinlik elde ettin. Benim söylediğim şey böyle bir kesinliğin kurulamayacağı çünkü Sanji'nin Iva'nın öğrencisi olduğu yüzde yüz belli değil, zaten adam kendi kendine uçmayı öğrenmiş ve bildiğimiz üzere Ivankov uçamıyor, buradan bile Iva'nın hocalık yapıp yapmadığı şaibeli bir durumda, ve Mihawk'ın gücünün Iva'yı baya baya aştığı kesin değil. Bizim gördüğümüz Mihawk'ın Vista ile Jozu ayarı bir gücü olduğu, Iva'da bir Vista eder bence.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık