Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Mihawk Tartışmalarına Son

Mihawk en iyi kılıç ustası ve b.haki gücünün de ilk sıralarda olacağını düşünüyorum. Bana göre bu adam'ın birebirde herkese karşı şansı var. En azından, kaybedecek olsa bile seriideki her kesle kafa kafaya dövüşür.

Beyazsakal'a "Aramızdaki farkı görmek istiyorum" deyip saldırması, kılıç ustası olmasa bile güçlü kimselerle dövüştüğü anlamına gelir. Pek çok arkadaşımız, Mihawk sadece kılıçustaları ile dövüşüyormuş gibi düşünüp, bu durumu göz ardı ediyor ama yanılıyorlar.

Bir de Shin sekai'de hem ünvan hem de canı sıkıldıkça yaptığını düşündüğümüz yüzlerce dövüşe rağmen kılıcında çizik olmayan adamı küçük görmeyin derim. Dövüştüğünü bildiğimiz tek adamın ise Shanks olması, bu adamın çer çöple uğrasmadığını gösterir.

Sonuç olarak bu adam amirallerden güçlüdür. Amiral seviyesinde deyip, küçük görmeyin şu adamı!
Kimlerle dövüştüğü ilgilendirmiyor bizleri. Ben unvanının neyi gösterdiğini anlattım sadece. Dünyanın en güçlü adamı ile en güçlü kılıç ustası unvanı arasında dağlar kadar fark var. İkisi de "en" diye benzer kefeye koymanın manası yok.

Küçük gördüğüm falan yok. Yeri belli işte. Akainu'ya karşı yarı yarıya şansı olabilir diyordum. Yeter de artar bile bu Mihawk'a. Gerçi öyle desem de gözümde Akainu'yu yenme sahnesi bir türlü gözümde canlanmıyor ya hadi neyse.

Shiryu,Vista,Rayleigh,Ishoo ve Wano samuraylarının olduğu yerde en güçlü ünvanını almış bir adam.
Oda'nın en güçlü ama bunlarla dövüşmedi dövüşseydi yenilirdi gibi bir saçmalığa gireceğini sanmıyorum. Bu adamlardan birine yenilse bile epik bir dövüş sonucu yenilecektir.
Seride ki ağırlığı Cracker'den fazla olduğu açık. Yani çoğu yonkou tümeninden güçlüdür.

Bize gösterdikleriyle minimum Marco ayarı ama göstermedikleriyle daha yukarılarda olabilir.

Bu arada Beyazsakal'a saldırmasıda önemli aslında. Dof'un Kaido'dan nasıl çekindiğini biliyoruz Mihawk ise Wb ile dövüşmeyi göze alıyor.

Kimlerle dövüştüğü ilgilendirmiyor bizleri. Ben unvanının neyi gösterdiğini anlattım sadece. Dünyanın en güçlü adamı ile en güçlü kılıç ustası unvanı arasında dağlar kadar fark var. İkisi de "en" diye benzer kefeye koymanın manası yok.
Tamam, en güçlü insan, en güçlü kılıç ustasını kapsar, bunu kabul ediyorum ama en güçlü adamla en güçlü kılıçustası arasında çok bi fark olmasa gerek. Diğer taraftan çok güçlü bir kılıç saldırısı ile en güçlünün defansını aşmak çok da sıradışı olmaz.

Küçük gördüğüm falan yok. Yeri belli işte. Akainu'ya karşı yarı yarıya şansı olabilir diyordum.
Yeterince adil, hatta görünenler üzerinden değerlendirirsek fazla bile vermişsin :good: Mihawk'ın zamanı gelince bugün bu yazdığının doğru çıktığını göreceksin, işte o zaman demişti dersin :a:

Beyazsakal'ı yonkou örneklemi alıp kıyaslamaya kalkmayın gözünüzü seveyim. Hele "Dünyanın En Güçlü Adamı" argümanıyla. Bu sıfat sürekli dem vurduğunuz Mihawk'ı kapsadığı gibi diğer yonkoular olan Shanks, Kaido, Linlin'i de kapsıyor biliyorsunuz değil mi? Kapsaması gerekir çünkü. O halde bu adam bariz o dönem ki yonkou seviyesi üstünde bir yerde. Mihawk'ı, Newgate'e denk bulmayıp, Shanks ayarında beklemek çok da saçma olmuyor. Newgate'in sıfatından gelme tezle çürütemezsiniz yonkou ayarında bir güce sahip diyenleri. Seride Newgate, Roger'la denk gösterilmiş zamanında. Adamın belki de KK hedefi olmadığından KK olamadı o da net değil.

Ayrıca Dünyanın En İyi Kılıç Ustası kesemiyorsa Buggy'i, kesilemiyordur net. Kalkıp kılıçla başka biri kesecekse Buggy'i bu Oda'nın yaptığı mantıksız, saçma bir hareket olur. Sen dünyada kılıcı en iyi kullanan dediğin kişiye kestirmeyip kalkıp Vista'ya kestireceksen hay ben öyle işin yani. Adamın kılıçla kesilip - kesilemediğine dair de net bir bilgi yok. Belki hiç bir şekilde kesilemez ki gayet mantıklı olur çünkü direk meyvesi buna müsait. Zilyon parçaya bölünebilmesi çok da saçma olmayacaktır, kendini bölebiliyor neticede. Bu olaydan Buggy'nin ne Mihawk'tan üstün olduğunu ne de başka kılıç ustalarının onu bölebileceğini çıkarabiliriz.

Son düzenleme:
Yeterince adil, hatta görünenler üzerinden değerlendirirsek fazla bile vermişsin :good: Mihawk'ın zamanı gelince bugün bu yazdığının doğru çıktığını göreceksin, işte o zaman demişti dersin :a:
Çıkar elbet, ondan pek şüphem yok zaten. :/ Amiral altı olması imkansız benim gözümde. Görünenden fazlası vardır yani. Sıkıntı Mihawk karşısında amirali poşet yapanlarda. :S

Mihawkı hiçbir tayfaya yakıştıramıyorum,korsan avcısı olmasıda pek oturmuyor.Özgür takılmayı seven , kafasına eseni yapan bir adam.Tahminimce bütün denizlerde güçlü kılıç ustaları arayıp kapışmış, hiçbir kurala uymadan , denizci yada korsan ayırt etmeksizin.Başı bozukluğu yüzünden, belkide denizci ve wg deki kılıç ustalarıyla kapışma sonucu korsan muamelesi görmüştür.Elindeki kılıç havadan düşmedi eline.Elbet kendinden önceki kılıcın sahibiyle dövüşüp kazanmış olmalıki , en iyi diye çağırılsın.Wano arkta işlenir bolca diye tahmin ediyorum

Haki ve douriki herkesi kapsayan genel bir kavram. Kılıç ise belirli bir kesime hitap eder. En güçlü haki kullanıcısı dediğinde Kaido da dahil o dünyadaki herkesi kapsıyor. En güçlü kılıç ustası ise sadece belirli bir kesimi. Aradaki farkı görebiliyor olman lazım.
Aradaki farkı görebiliyorum. Ama anlatmak istediğin o değildi. Haki, şeytan meyvesi ve dourikiyi en iyi kullanan kişiler yonkou gücünde ise En iyi kılıç ustası, daha az kullanılan dövüş stilini kullandığı için yonkou gücünde olmasada yonkonun bir tık altıdır. Ki saydığım şeylerden herkesi kapsayan tek şey douriki. Haki ve şeytan meyvesi herkeste olmak zorunda degil. Shanks'ın meyvesi, Franky'nin hakisi yok mesela.

Kesemeyeceğine nereden eminiz? Mihawk İki kere deneyip başaramadı bunu. Kesemiyor olduğu sonucuna ulaşmak kolay.
Yüzde doksan kesilemiyor. Ama şöyle düşünelim. En iyi kılıç ustası olan mihawk kesmiyorsa kılıç ustalığı yönünden daha güçsüz olan beyazsakalda kesemez. Anca mihawktan daha iyi bir kılıç ustası kesilebilir. O kişi de şuan yok. Ki genel görüşe göre Buggy kesilemez. Aksini gösteren bir delil yok. O yüzden şu an için Buggy üzerinden mihawk tartışılamaz.

@Raiden İyi güzel diyorsunda bu seferde o aslında kılıç ustası değil xD diyolar. Kılıcı süs diye kullanıyor istese yumruk tekmeyle girer diyolar. Meyvesi var diyolar. Kılıcı bırakıp yener Mihawkı diyolar. Yani ünvanın kapsadığı kesime giren kişilerdende küçük görülüyor bu adam. Durum böyleykende ünvanların eşit tutulmasının yada tutulmamasının bir anlamı yok bence.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık