Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Meyvelerin Seviyesi

OP evreninde meyveden üstün bir güç var. O yüzden meyveleri değerlendirirken hangi meyve haki teknikleriyle en iyi şekilde kombinlenebilir diye bakarım. Paramecialar akar gider. Ortalama bir insan seviyesi için değil zirveye oynayacak potansiyeldeki adamlar için konuşuyorum tabi.

Son düzenleme:
ben şöyle düşünüyorum ortalama bir karakter yaratalım mesela usop. bu adama hangi meyveyi verirsek güçlü olur alanının en sağlam meyvelerini verelim
usop + goro goro no mi( enel in meyvesi) logia
usop+ gura gura no mi( wb nin meyvesi) paramecia
usop+ tori tori no mi M: phoenix( marconun meyvesi) mistik zoan
usop+ neko neko no mi M: leopard ( luccinin meyvesi) zoan
usop+ Uo uo no mi M: seiryu ( kaidonun meyvesi) antik zoan

usop bu meyveleri yerse eğer hangi kombinasyon usopu en üste taşır ?

bence sıralama şudur. logia> mistik zoan> antik zoan> paramecia > zoan

tabiki bu meyveleri alanının en üst düzeyinden seçtik ve karaktere haki ve fiziksel güç vermedik. Herzaman söylemişimdir önemli olan meyveyi kimin kullandığıdır.
Mesela mocci meyvesi güçlü bir meyve değil hatta belkide çöptür. o meyveyi okadar mükemmel yapan şey Katakuridir. benim görüşüm budur.

Konunun asıl amacı o değil zaten ona takılma, meyve seviyelendirme asıl amaç.
O zaman yazayım net olarak en tırtı Zoanlar. Hele sağlam hakili adamlar olunca antik zoan dışında kurtarmıyor.

Bundan hemen sonra Paramecia gelir çünkü çok çeşitli grup en tırt meyve de bu grupta çok sağlamlarda.. çok geniş bir skala ortalamaya vurduğun zaman tipik Zoanlardan daha işlevseldir. Yani burada birisi meyve özelliği kazanacağı bir çekilişe girse ve iki seçenek olsa sıradan Zoanlar ve Paramecialar... random birisi gelecek.. hemen hemen herkes Parameciaya girer.

Sonra Antik Zoanlar geliyor iyi dayanıklılıklar sağlıyor. Ultinin Bmden kombine saldırı yemesi, Page One'ın Suit Sanjiye dayanması gibi.. Tabiki Paramecialar arasında Antik Zoanlardan iyi meyveler var.. ama Antik Zoanların belirli bir standartı var. Yani belirli kalitenin altına düşmüyor çok üstüne de çıkmıyor. Paramecialar buna göre çok dengesiz kalıyor.

Özel Parameciaları da antik zoanların bir üst grubuna koyalım.

Geriye iki grup kaldı Logia ve Mistik Zoan. Logiaların en güçlü şeytan meyvesi türü olduğu çok kez vurgulandı ama ben pek katılmıyorum buna.. Bu yorum belki de Mistik Zoan sayısının Logiadan az olmasından dolayı söylenmiş olabilir. Kizarunun dediği gibi Logialardan bile nadir bir tür.

Şimdi Logialar iklime bile etki edebiliyor Kuzan ve Sakazuki direkt adada yeni bir iklim yaratıyor bunlar çok über güçler. Mistik Zoanlardan ds daha üstün güçler.. ama Şimdi Kar meyvesi, Çamur meyvesi gibi çok kötü olmasa da Mistik Zoan standartının baya altında meyveler var. Yani en güçlü Logia meyveleri mistik Zoanlardan iyidir ama Mistik Zoanların belirli bir standartı var bu standartı bozmadığı sürece bana göre daha güçlü... Bu Benim için Paramecia skalasının genişliği ve Antik Zoanın vaad ettiği ortalamaya göre yaptığım sırlama mantığıyla aynı aslında. Anka Meyvesi, Budha meyvesi, Yamatonun meyvesi çok üst klasman meyveler.

Yani Bana göre sıralama şu şekilde;

Mistik Zoan
Logia
Özel Paramecia
Antik Zoan
Paramecia
Zoan

Son düzenleme:
@Tiksav Lee meyvelere göre sıralandırma yapılacak hata benim anketi de koyunca hepiniz meyve gruplarına göre sıraladınız.
5 Yıldız
Lav, Işık, Karanlık, Sarsıntı

4 Yıldız
Linlin, Law, Kuzan, Katakuri'nin meyveleri

3 Yıldız
Marco, Luffy, Brook'un meyveleri

2 Yıldız
Mr.5 ve Bellamy 'nin meyveleri
Bunun gibi. Şu anlık sadece 5. seviye gördüğünüz meyveleri yazın. Logia, Paramecia falan önemli değil.

@Kuroro sana zahmet anketi siler misin? Ya da konuyu. Açmayı beceremedim :D .

@Tiksav Lee meyvelere göre sıralandırma yapılacak hata benim anketi de koyunca hepiniz meyve gruplarına göre sıraladınız.

Bunun gibi. Şu anlık sadece 5. seviye gördüğünüz meyveleri yazın. Logia, Paramecia falan önemli değil.

@Kuroro sana zahmet anketi siler misin? Ya da konuyu. Açmayı beceremedim :D .
Anketi kaldırdım. Kendin tekrar istediğin şekilde anket ekleyebilirsin.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık