Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Meyvelerin Doğuşu

Aklıma birşey geldi. Bunun gerçek olma ihtimali çok düşük, hatta sıfıra yakın. (Bence, ama yine de bir ihtimal)

One Piece evrenindeki deniz suyunun içerisinde farklı bir madde olamaz mı?
Atıyorum gerçek hayatta deniz suyunda sadece su + tuz vardır diyelim. Ancak One Piece evrenindeki deniz suyunda su + tuz + meyvelerin zıttı olan madde veya meyvelerin yapısını etkileyen bir madde var.

Bu Oda tarafından deniz suyunun özelliği tamamen açıklanmadığı sürece olabilecek birşey.
Olabilir aslında. Ne de olsa deniz taşı diye bir madde de var bu evrende. O taşın içinde su molekülleri ve tuz kalıntısı olduğunu sanmıyorum ben. Bu durumda teorin desteklenmiş oluyor. O taşın içinde bulunan bir madde, denizde de mevcuttur ve meyveleri güçten düşürür.
Deniz taşı ve denizin meyve üzerindeki etkisini inceleyen bir konusu vardı Smoker'ın, ona bir daha göz atmak gerekiyor.

Sudan ziyade tuzlu su ile ilgili bişi çıkar heralde. Moria nın gölgeleri tuzla arınıyordu. Teorinden yola çıkarsak:
Kötü ruhlara karşı tuz un işe yaradığına inanılır, oda da bunu kullanır. Burda da meyve ruhları zamanla sahiplenme duygusuna sahip oluyorlar. Tek kalıp bir vücutta yine tek olmak istiyorlar. Bu meyveleri üreticileri gözünde kötü veya şeytan dan yapmıştır. Meyveleri üretenler belki de en baştan bize karşı dönerse bu meyveler diye tuzu/tuzlu suyu arındırıcı-zayıf düşürücü olarak kullanmışlardır. Tabi bu mantıkla meyvelerin bu zayıflıkları giderilebilir oluyor o da ayrı bir konu.

Genel olarak güzel ve bazı eksiklerine rağmen mantıklı bi teori. Ama bana meyvelerin insan eli değmeden var olmaları daha uygun geliyor. Belki dünya dışından da gelmiş olabilirler. Sonuçta uzayda da yaratıklar-korsanlar var (insan diyemedim onlara :) ). Tabi yine de oda yı beklicez.

Sudan ziyade tuzlu su ile ilgili bişi çıkar heralde. Moria nın gölgeleri tuzla arınıyordu. Teorinden yola çıkarsak:
Kötü ruhlara karşı tuz kullanılıyor. Burda da meyve ruhları zamanla sahiplenme duygusuna sahip oluyorlar. Tek kalıp bir vücutta yine tek olmak istiyorlar. Bu meyveleri üreticileri gözünde kötü veya şeytan dan yapmıştır. Meyveleri üretenler belki de en baştan bize karşı dönerse diye tuzu/tuzlu suyu arındırıcı-zayıf düşürücü olarak kullanmışlardır. Tabi bu mantıkla meyvelerin bu zayıflıkları giderilebilir oluyor o da ayrı bir konu.

Genel olarak güzel ve bazı eksiklerine rağmen mantıklı bi teori. Ama bana meyvelerin insan eli değmeden var olmaları daha uygun geliyor. Belki dünya dışından da gelmiş olabilirler. Sonuçta uzayda da yaratıklar-korsanlar var (insan diyemedim onlara :) ). Tabi yine de oda yı beklicez.
Bende öyle düşünüyorum. One Piece evreninin yaratıcısı meyveleri yaratmış. Ardından deniz suyuna meyvelerin gücüne karşı gelmesi için (dünyayı sadece meyve kullanıcılarının egemenliği altına sokmamak için), bilmediğimiz maddeyi eklemiş olmalı.

One Piece evrenindeki teknoloji çok gelişmiş olmadığı için, Vegapunk veya tayfaya sonradan katılacağını düşündüğüm bir bilim adamı hikayenin sonlarına doğru bu deniz suyunun sırrını çözecek. Buna karşı bir ilaç üretecek. Ve Luffy bu sayede Raftel'i yüzerek geçecek.

Baya baya sallıyorum ama olmayacak gibi de değil. :D

Bende öyle düşünüyorum. One Piece evreninin yaratıcısı meyveleri yaratmış. Ardından deniz suyuna meyvelerin gücüne karşı gelmesi için (dünyayı sadece meyve kullanıcılarının egemenliği altına sokmamak için), bilmediğimiz maddeyi eklemiş olmalı.

One Piece evrenindeki teknoloji çok gelişmiş olmadığı için, Vegapunk veya tayfaya sonradan katılacağını düşündüğüm bir bilim adamı hikayenin sonlarına doğru bu deniz suyunun sırrını çözecek. Buna karşı bir ilaç üretecek. Ve Luffy bu sayede Raftel'i yüzerek geçecek.

Baya baya sallıyorum ama olmayacak gibi de değil. :D
Adamın biri terkedilmiş harap bir gemiden ön tarafını cyborg a çevirerek çıkıyor. (Franky)
Meyvelerin gücü cyborglara aktarılıyor. (Pxler ve Franky)
Yine meyveler cansız varlıklara yedirilecek kadar çözülüp anlaşılıyor. (Vegapunk)
Daha ne kadar gelişir teknoloji bilmiyorum ama Luffy yüzerek Raftel e çıkarsa hiç fena olmaz :D .

O zaman bütün sular için geçerli olurdu meyvenin zayıflığı. Sadece deniz suyu karşısında zayıf düşüyor meyve kullanıcıları.
Oda stated in SBS that Devil Fruit users are susceptible to all types of water, not just seawater.
Diye belirtmiş Oda. En başta sadece deniz suyu sanılıyordu. Ancak bir SBS sorusunda böyle olmadığı anlaşıldı. Temel olarak suya karşı bir zayıflık var.

Diye belirtmiş Oda. En başta sadece deniz suyu sanılıyordu. Ancak bir SBS sorusunda böyle olmadığı anlaşıldı. Temel olarak suya karşı bir zayıflık var.
Bunu yeni öğrendim, teşekkürler.
O zaman sağanak yağmur olduğunda da dışarıda duramayacak meyveciler? Ya da yağmur altında adam akıllı dövüşemezler.

Ne o ortak bozuk atar gibi, isteyen takılsın kimseye bu konuyu tartışmayın diyecek halim yok, bana göre üstünde durulması gereken bir şey değil onu söylüyorum yoksa size işiniz gücünüz yok diye ima etmedim.
Gerçi senin işin gücün yok orası doğru .d
Yok ortak ne bozuk atması, takılıyorum öyle.
Bu mevzu da, tartıştığımız diğer mevzular kadar üzeirnde durulması gerek bir mevzudur bana göre. Diğer konuları neden tartışıyorsak bunu da o sebepten tartışıyoruz işte. :/
İşsiz olduğumu hatırlatıp durma hacım bu arada, daha da bozuluyor moralim. :/

Bunu yeni öğrendim, teşekkürler.
O zaman sağanak yağmur olduğunda da dışarıda duramayacak meyveciler? Ya da yağmur altında adam akıllı dövüşemezler.

Yok ortak ne bozuk atması, takılıyorum öyle.
Bu mevzu da, tartıştığımız diğer mevzular kadar üzeirnde durulması gerek bir mevzudur bana göre. Diğer konuları neden tartışıyorsak bunu da o sebepten tartışıyoruz işte. :/
İşsiz olduğumu hatırlatıp durma hacım bu arada, daha da bozuluyor moralim. :/
Dediğim önerme sadece su kütleleri için geçerli. Yağmur, dalga gibi hareketli sular etki etmiyor.

O konuda fikir ayrılığındayız, diğer mevzular da serinin geleceğine dair güzel sohbetler dönüyor. Dediğim gibi Oda'nın çok üzerinde duracağını sanmıyorum, ben sadece belki ileride bir şekilde Luffy belki bu olayı aşabilir diye düşünüyorum. Ama ihtimali düşük.
Edit:Uzun bir cevap yazmıştım ama uzatmamaya karar verdim, fikir ayrılığı diyelim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık