Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Marineford'daki Beyazbıyık Dünyanın En Güçlü Adamı mıydı?

Gerçekten de Whitebeard Dünyanın En Güçlü Adamı mıydı ?

• Kullanılan toplam oy
    396
O yüzden bir ayağı çukurda ihtiyarı yenemedi di mi? Yoksa istese yenerdi. Bu Köpek işine gelince ona buna havlayan, Shanks falan görünce süt dökmüş kediye dönen kişiydi aynı kişiden bahsediyoruz herhalde. Adaletin Yılmaz Savunucusu (!)

Feat yerine Türkçe kullanmalısın öncelikle. Türkçe karşılığı varken yabancı kelime kullanmak yasak. Ben senin tabirinle "feat" özelinden gitmiyorum. Bir çerçeve çiziyorum. Kizaru ve Kuzanla ilgili durumu söyledim. Onlar öncelikle Marco ile Jozuyu yensin de adam akıllı sonra konuşuruz. Saka konusunda ise argüman bulamayıınca ayak mevzusuna mı girdin. Yıllardır tartışırım bu argümanı da ilk kez duydum. Tamam adam bir yonkou değil ama amiral yani. Bir şeyler yapsın bir zahmet gitsin tek yesin demiyorum gerçi tek yedi sonra di mi Babalığa küfür ede ede yerin dibini boyladı :D

Zaten ben bunun cevabını bir evvelki mesajda verdim. Kaidou, Koca Ana ve Shanks. Ben onu Marineford özelinde yazdım.
Yahu konu WB'nin en güçlü olup olmadığı. Bir ayağı çukurdayken yine de Aka yenemedi demek ne alaka? En güçlü olduğunu ispat etmesi gereken WB. WB bire bir dövüşte hastalığı sebebiyle üst düzey karakterlere yenilirdi. Çünkü yakın seviyelerde dövüşler uzun sürüyor ve açık verdirmen gerekiyor. Aka'yı sürpriz atak olmasa öyle gömemezdi. Tamamen gafil avladı.

Bire bir mücadele bazında bakması mı gerekiyor Aka'nın? İlk amaçları WB'nin hedefine ulaşmasını engellemek. Bunu da gayet iyi başardılar. Luffy'nin başarıları hariç MF tam bir hezimettir WB korsanları için. En sevdiğim iki taydadan biridir ama gerçek bu.

Shanks gelince kediye falan döndüğü yok. Başka bir yonkou gelince, Jack gibi hepinizi gömerim moduna geçmesi aptallık olurdu asıl. Mantıklı olan savaşın adrenalininden sıyrılıp emir komutayı dinlemektir. Sengoku da hemen müdahale etti zaten.

Saka konusunda argüman bulamayınca mı? Oda rahat bir şekilde terlemeden WB atağını durdururken çizmedi mi? Kizaru da gayet rahattı. WB'nin bir ayağı çukurdaydı, amiraller de buna paralel bir şekilde davrandılar. WB ne hale düştün falan dediler flslfkdşs

Konu MF'deki en güçlü karakter değil ki... MF'deki WB dünyadaki en güçlü adam mıydı? Değildi işte. Kendi sözü var mangada geçen. Onu da mı inkar edeceksin?

Bence wb kısa süreliğinede olsa en güçlü adam moduna girdi.
Akainuyu gömdüğü sahneydi oda.
Savaş boyu büyük ihtimalle diğer yonkolardan daha güçsüzdü. Fakat Wbnin sinirlenip parladığı an Akainuya dünyanın en güçlü adamıydı.
Hiç bir yonko Akainuya o kadar rahat avantaj kuramaz.

Yahu konu WB'nin en güçlü olup olmadığı. Bir ayağı çukurdayken yine de Aka yenemedi demek ne alaka? En güçlü olduğunu ispat etmesi gereken WB. WB bire bir dövüşte hastalığı sebebiyle üst düzey karakterlere yenilirdi. Çünkü yakın seviyelerde dövüşler uzun sürüyor ve açık verdirmen gerekiyor. Aka'yı sürpriz atak olmasa öyle gömemezdi. Tamamen gafil avladı.
Benim Akainu konusuna değinmem Babalık dışında ekstra değindiğim bir husus. Daha bunu anlayamadıysan zaten ne anlatsam boş. Ben burada 1) Babalık'ın gücünü 2) Akainu'yu Yonkou seviyesnde görenlere bir cevap yazdım. Bana şunu da tek tek açıklatıyorsunuz. Üst düzey rakibe ben cevap verdim ama sen hala muğlak konuşuyorsun. Üst düzeyden kastın ne? Akainu mu? Yonkou? Başkası mı? İlk saldırısı hadi diyelim sürpriz sonrasında Akainu yüzünün yarısını almak ki onu da orada Babalık verdi bana göre artık ölmeyi göze almış adam her şeyini feda eder. Sonrasında neden herhangi bir üstünlük kuramayıp yerin dibini boyladı. Birde Akainu'ya gelince savaşın gerektirdiği şekilde hareket etti işini garantiye almak falan filan( o mesajını alıntlamaya üşendim anladın sen) babalık yapınca (ki bence durum öyle değil) Aka'ya gömemezdi. Yorumlarınızın tutarsızlığı bu kadar açık işte.

Bire bir mücadele bazında bakması mı gerekiyor Aka'nın? İlk amaçları WB'nin hedefine ulaşmasını engellemek. Bunu da gayet iyi başardılar. Luffy'nin başarıları hariç MF tam bir hezimettir WB korsanları için. En sevdiğim iki taydadan biridir ama gerçek bu.
Ben burada savaşı tartıştığımızı hatırlamıyorum. Konuyu saptırmayalım ki o konuya girecek olursak da savaşın nasıl ve hangi şartlarda olduğunu incelemeden hezimet demek de benim açımdan tutarlı değil. Özellikle bir rehinenin olduğu ve babalığın tüm gücünü serbestçe kullanamadığı ama mesela Akainunun meteor yağdırmak gibi gücünü istediği gibi kullanabildiği bir ortamda bu yorumların detaylandırılmadan içi boş yorumlar.

Shanks gelince kediye falan döndüğü yok. Başka bir yonkou gelince, Jack gibi hepinizi gömerim moduna geçmesi aptallık olurdu asıl. Mantıklı olan savaşın adrenalininden sıyrılıp emir komutayı dinlemektir. Sengoku da hemen müdahale etti zaten.
Akainu dediğin köpek Ohara'da masumların canını alan pislik bir git Allahını seversen ne anlatıyorsun. Ne emir komutası. İşine gelince insiyatif almasını biliyor ki ben burada Köpeğin karakterinden bahsediyorum daha çok. Eğer Akainu dediğin gibi biri olsaydı Coby'e saldırmazdı. Bu kadar açık. Ya da şöyle diyelim. Aynı türden iki sahnede Coby'e saldırmaya cesaret var ama Shanks'a yok. Orada da mı Sengoku babasının talimatları ile gidiyordu savaşın adrenalinden sıyrılıp emir komutayı dinliyordu. Masum ve kendisinin tam tersi savaşın gerçeklerini yüzüne vuran ve boşuna askerlerinin öldüğünü söyleyen bir askeri öldürmeye kalkmak ne? Anlayacağın bu anlattıklarınızın hepsi faso fiso.

Saka konusunda argüman bulamayınca mı? Oda rahat bir şekilde terlemeden WB atağını durdururken çizmedi mi? Kizaru da gayet rahattı. WB'nin bir ayağı çukurdaydı, amiraller de buna paralel bir şekilde davrandılar. WB ne hale düştün falan dediler flslfkdşs
Ben diyorum ki adam amiraller. O kadarcık şeyde yapsın. Aynı Akainu Babalığın platformu yıkma saldırısını niye tek başına durduramadı da üç amiral anca durdurabildi Ayrıca hala Kizaru diyorsun anlık çatışma dışında düzgün dövüş mü yaptılar? Daha önce dediğim gibi Kizaru önce Marco'yu yensin sonra bakarız. İşte o ne hale düştü diyen amiraller bir Babalığı yenemedi. Bu da en zayıf anındaki dünyanın en güçlü adamı ile amiraller arasındaki fark işte ne yaparsın...

Konu MF'deki en güçlü karakter değil ki... MF'deki WB dünyadaki en güçlü adam mıydı? Değildi işte. Kendi sözü var mangada geçen. Onu da mı inkar edeceksin?
Orada ölümsüz olmadığına ölüp gideceğine vurgu yapıyor. Ki benim görüşüme göre Squardonun olduğu gibi bir kılıç darbesi almadığını hesaba katarsak dövüş çok uzamadığı takdirde ki uzasa da nasıl bir canavar olduğunu gördük yine de dünyanın en güçlü adamıdır ki tüm bunlara istinaden tekrardan altını çiziyorum benim bahsettiğim Dünyanın En Güçlü Adamı da böyle bir örnekleme değil. Onu anlattım ama hala anlamamakta ısrarcısınız. Anlayıp katılmazsan eyvallah diyeceğim ama cidden anlamış birinin yorumlarını göremiyorum. Ayrıca son olarak Serinin mangakası, Garp ve Sengokunun savaş anında Dünyanın En Güçlü Adamı olarak ilan ettiği adamı siz nasıl böyle bir özgüvenle değildir diye savunuyorsunuz takdire şayan.

en güçlü diye herkesi yenebiliyor olmasına gerek yok. dünyayı yok edebilecek bir güce sahip olduğu için en güçlüydü bence. ama bu gücünün tamamını savaşırken kullanmıyordu. yada 1-1 savaşmaya çok elverişli değildi.

Odanın retcon yiyecek bilgisi bu bence. Ihtiyarlar konseyinin en üst otoriter oldugunu söylüyordu yazar ama IM'in karșısında eğildiler. Yani o kutucukla gösterilen bilgiler kesin șeyler değil gibi. Beyazsakal güçlü biri olduğu kesin ama aynı croco boy vakası gibi birsey oldu. Crocoda bizim tayfanın karșısına çıkan ilk shicki oldugu icin ezilmek zorundaydı ve öylede oldu ama bunu yaparken çok tutarsızlıklar oldu. Beyazsakalada bu oldu bence. İlk yonkou olarak gösterildigi icin ve hikayenin gelismesi için bir nevi harcanmıș oldu aynı crocoda oldugu gibi. Mesela her shickinin aynı oldugunu söyleyemeyiz, seri ilerledikce eskiye nazaran e.oda bizlere gücleri daha iyi göstermeye basladı. Ama mf arcında bu çok muallakdı, haki bile tam gösterilmemiști. Mesela dressrosa arcında bizim luffy doffy ile karșılaștı. Doffy'nin her türlü hakisi vardı ve meyve uyanisi da yaptı. Ama mf arcında bize ne gösterdiler? Biz kendimiz anlamlar yüklemek zorunda kaldık bazı seylere, yoksa mfdeki adamların hicbiri bir doffy etmiyordu. Mf de kral hakisini patlatan luffye herkes durmuș gafip garip bakiyordu. Șimdi bakıyoruz ele ayaga düsmüs vaziyette. Ileride kaidonun gerçek gücünü görünce, mf deki beyazsakal yanında çömez kalacak güç kıyası açısından. Beyazsakal güçlü biri ama e.oda senaryo gereği bu karakteri harcamak zorunda kaldı. Bu yüzden beyaz sakalın gücünü tam görmek lazım ama zor. Fblerde biraz görsekde asıl gücünü hala bazı seyler bize bırakılmıș. E.oda gercekten savaș sahnelerini göstermeyi hic beceremiyor. Gereksiz sahnelere vakit ayırmaktan savașı yanıtamıyor adam bize. Mesela kanjuro sahnesi. Kanjuroyu 9 kının karșısına çıkarken gösterdi sonra diger sahnede kikunun kılıcında kan vardı. Hayır bizim görmek istedigimiz sahneler zaten aksiyon sahneleri bu sahneler neden kesiliyor :/ mf arcı doruk noktasıydı bu ișin. Mihawk vista ile kilic tokusturur sonra ne oldugu belli degil. Gizem kastığı karakterlerin savas sahnesini bile gizemli yapiyor bu adam. Neredeyse 1000 sayiya gelmisiz hala gizem kasıyor :d

Üye silindi 1004

Burada şöyle bir durum var. Balon Akainuyu Babalık ile iki vs attı diye yonkou klasmanına sokuyorlar. Bir kere babalıkı en güçsüz anında yenemeyen birinin yonkou klasmanında işi yok aynı pozisyonda Kaidou Koca Ana Shanks olsa sonuç nasıl olurdu malum. Dünyanın En Güçlü Adamı en zayıf anında bile amirali yeniyor geçiyor.
Teach salça olmasaydı Akainu geri dönüp kalan işini bitirecekti. Teach’e nasip oldu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık