Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Marineford'daki Kol Kesme Sahnesi

Kim yaptı?

• Kullanılan toplam oy
    153
İyi de atağın sonucunu gösterdin adama herhalde bile bile kollarının kesilmesine izin vermez ve bir sakinlik işareti olarak atağını durdurur.

Amiral'lerde de öyle bir sonuç olsa belki hisseder belki hisstmezdi.

Zira bu haki potansiyellerinin ortaya çıkışı çok beklenmedik durumlarda oluyor.

Hatırlatırım Usop'un duvarların ardını gördüğü kısım neden diye sorgulanabilir? Neden Usopp daha böyle bir görüş gücü kullanmadı diye.

Dediğim gibi Mihawk'ın bu şekilde kullanıp kullanması önemli olan değil. Bana göre birine oluşacak atağı göstermenin bunu kullanan kişiye pek yararı olmayacağıdır.

Kullanışsız amaçsız bir güç olurdu bana göre. O yüzden diğer mantıklı sonuçlara kendimi yönlendiriyorum.
Atağın sonucunun o olacağından her zaman emin olabilir misin? Hadi emin oldun diyelim, ben diyorum ki bu senin kararlığını sarsar ve panikletir. Olan da bu değil mi zaten? Burada tek mevzu şu; Mihawk Luffy'nin buna rağmen saldırmasını bekliyor.

Peki, şöyle sorayım; Luffy saldırısını bir anda kesip de ellerini yere vurunca Mihawk neden ''beklenmedik derecede sakinsin,'' diyor. ''Neden saldırıyı kestin, neden yere vurdun, neden korktun,'' tarzında sorular sorması daha mantıklı olmaz mıydı? Bu 1.

2.si; neden 1-2 sayfa önce olduğu gibi Mihawk'ın gözünde haki efekti var ve neden hakiyi kullanan Luffy'de yok?

Usopp olayı alakasız. O sahneden sonra Usopp'u ne kadar gördün, kaç dövüşe girdi de öyle bir soru sorayım?

Şimdi şöyle bişey var, diyelim Mihawk bu görüntüleri gönderdi/gösterdi Luffy'de alıcı olmadan nasıl alacak bu görüntüleri :S Bir sinyali almak için onu yakalayabilen ve yorumlayabilen antene, işlem gücüne ihtiyacın var. Yani tekrar diyelim ki Mihawk bu görüntüleri gösterdi, o zaman Luffy'nin açık bir anteni olması gerekir. Heçkır mı lan bu Mihawk Luffy'nin sistemine sızıyor.

Şimdi şöyle bişey var, diyelim Mihawk bu görüntüleri gönderdi/gösterdi Luffy'de alıcı olmadan nasıl alacak bu görüntüleri :S Bir sinyali almak için onu yakalayabilen ve yorumlayabilen antene, işlem gücüne ihtiyacın var. Yani tekrar diyelim ki Mihawk bu görüntüleri gösterdi, o zaman Luffy'nin açık bir anteni olması gerekir. Heçkır mı lan bu Mihawk Luffy'nin sistemine sızıyor.
O halde Katakuri geleceği nasıl görüyor? Çöp karakterlerin ne yapacağını nasıl biliyor? Sistemlerine nasıl sızıyor?

Luffy, Mihawk'a baktığı an da aradaki güc farkından dolayı kolunun kesilecegini anlayıp sahneyi göz önüne getiriyor. Bence daha fazlası degil.

Bu arada şunu da belirtmek isterim. K.haki canlı-cansız şeylerin varlıklarını olduğundan fazla hissetmek olunca -mesela canlıları hissetmek daha kolay çünkü iradeleri, duyguları ve yaşam enerjileri var- gerçekleşecek kesin bir geleceği değil de bu verilerin bu haki ceşidinin sağladığı işlem gücü ve deneyimle simüle edildiğini düşünüyorum.

Bu çıkarım basit bir deneyden esinlenilme. https://eksisozluk.com/beynin-6-saniye-onceden-karar-vermesi--3551909

k.haki bir nevi verilen kararları toplayıp gerçekleşecek olası senaryoyu gerçekleşmeden önce simüle etmeye benziyor bence. Yani Mihawk teknik olarak güçlü öldürme, zarar verme arzusu ile evet Luffy'nin zihninde görüntü oluşmasına yol açmış olabilir. Fakat burda alıcıyı yok sayamayız.

Atağın sonucunun o olacağından her zaman emin olabilir misin? Hadi emin oldun diyelim, ben diyorum ki bu senin kararlığını sarsar ve panikletir. Olan da bu değil mi zaten? Burada tek mevzu şu; Mihawk Luffy'nin buna rağmen saldırmasını bekliyor.

Peki, şöyle sorayım; Luffy saldırısını bir anda kesip de ellerini yere vurunca Mihawk neden ''beklenmedik derecede sakinsin,'' diyor. ''Neden saldırıyı kestin, neden yere vurdun, neden korktun,'' tarzında sorular sorması daha mantıklı olmaz mıydı? Bu 1.

2.si; neden 1-2 sayfa önce olduğu gibi Mihawk'ın gözünde haki efekti var ve neden hakiyi kullanan Luffy'de yok?

Usopp olayı alakasız. O sahneden sonra Usopp'u ne kadar gördün, kaç dövüşe girdi de öyle bir soru sorayım?
Saldırıyı durdurmasını beklemiyordu çünkü sonucu görmüş olabileceğini ya da tahmin etmiş olabileceğini düşünmüyordu. Bu noktada savaş o hararetindeyken bir anda soğukkanlılık gösterip saldırısını durdurması Mihawk'ın dikkatini çekmiştir.

Ama zaten bu sonucu kendisinin ona gösterdiğini bilen bir adam saldırıyı durdurması için "beklenmedik bir sakinlik" diye bir tabir kullanmazdı. Zira adama sonucu göstermişsin zaten bu noktada iki durum ortaya çıkar ya bu sonuca rağmen durmayacak ya da bu sonuctan dolayı duracak. Bu noktada atağı durdurması neden beklenmedik oluyor?

Luffy'nin durmayacagini yine de düşünmesi asılsız bir iddia olur. Zira olacak olan şeyi Luffy'e gösteren adam Luffy'nin herhalde buna ne tepki vereceğini de yine görebilecek seviyede adamdır di mi? Her halükarda bir mantıksızlık ortaya çıkıyor.

Onun dışında bu tarz bir gücün kullanışsız olacağı gerçeği değişmiyor. Bana göre belki de avantaj sağlayacağın bir sonucu rakibe gostermende nasıl bir avantajın olabilir hala sorgulamaktayım.

Usop ile olan alaka Luffy'nin belki de potansiyel i devreye girmiştir bir nebze görmüştür olması. Usopp'ta çok kritik bir sırada böyle bir kullanım gösterdi. Luffy de göstermiş olabilir dedim.. Onun dışında k.haki ile alakalı olmasın da gerek yok. Karşı da doğrudan sırasını ortaya koyan en iyi kılıç ustası var. Tahmin etmiş olması da siritmaz.

Hiç öyle bir hayal etme durumu yok.Karelere iyi bak.Luffy niye dercesine rahatça her rakibine saldırdığı gibi umursamadan saldırıyor ve göze dikkat çekilmesinden sonra bir anda neye uğradığını şaşırıyor gördükleri karşısında.Yani dur saldıracağım ama saldırırsam ne olur bir hayal edeyim durumu yok.Olay çok ani gelişiyor Luffy'nin bunun için hazırlanma durumu yok yani.Kendi hayal eden adam bir anda öyle surat ifadesine bürünmez yavaş yavaş olur gözlerini kapar falan gördüğümüz üzere öyle bir durum yok.Karşılaştığı şey karşısında Luffy şoka uğruyor başkası olsa dehşete kapılıp kontrolünü kaybederdi.
O surat ifadesi mihawk’da hep var ki.
Adamın tek gözünü gösterip duruyorlar habire. Mihawk alışılmadık şekilde sakin görünüyorsun diyor. Yani o da senin gibi şaşırıyor. Luffy istemediği veya bilmediği bir şeyi nasıl görsün ? Hadi gördü diyelim kendisi neden şaşırmıyor buna ? Ben demin ne gördüm diye şaşırırdı o zaman.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık