Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Tartışma] Marineford Luffy vs Mihawk kol kesme sahnesi.

'Teori, İnceleme, Tartışma' forumunda Mr.Bushido tarafından 21 Ağu 2018 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
?

Kim yaptı?

1. Mihawk yaptı, sebebini yazınız.

30.9%
  2. Luffy yaptı, sebebini yazınız.

69.1%
  1. Mr.Bushido Her zaman soldan git, çünkü sağduyu hep yanılır.

Mr.Bushido (Her zaman soldan git, çünkü sağduyu hep yanılır.)
    Mesaj Sayısı 5,403
    Üyelik Tarihi21 Ara 2016

Evet arkadaşlar en üstteki sayfada malum olay gerçekleşiyor. Bu olay hakkında siz ne düşünüyorsunuz merak ediyorum. Ben aynı bölümde alttaki resimde de üstteki resim gibi Mihawk'ın gözüne odak olması ve Luffy'nin bir daha hiçbir yerde böyle bir şey yaşamaması ve hatta Kata dövüşünde bu kadar muhabbeti dönmüşken Flashback yapana kadar hatta dövüşün sonuna kadar Luffy'de böyle bir tetiklenme bir daha olmadığı için (ki eğer öyle olsaydı orada da tetiklerdi) bu yüzden bunu Mihawk'ın yaptığını düşünüyorum ama bazıları Luffy yaptı diyor. Bunu bu konuda tartışalım istedim fikirlerinizi merak ediyorum.

2. Roronoa Zoro Yön falan mı soracaksın? Site Yetkilisi

Roronoa Zoro (Yön falan mı soracaksın?)
    Mesaj Sayısı 5,405
    Üyelik Tarihi29 Kas 2015
    Ben bu konuyu henüz Katakuri piyasada yokken yazıyordum. Hatta ilk ben bahsetmiş olabilirim. O zaman da Mihawk'ın yaptığını düşünüyordum, şimdi de Mihawk'ın yaptığını düşünüyorum. Luffy ne tehlikeler atlattı bu sahneden sonra bir kere şu netlikte görmedi.

3. Kaidou -Ne tür bir Kral olacaksın...? Çocuk!-

Kaidou (-Ne tür bir Kral olacaksın...? Çocuk!-)
    Mesaj Sayısı 4,230
    Üyelik Tarihi3 Ağu 2015
    Mihawk yaptı, adam Şaringan efekti yaptıktan sonra Luffy görüyor. Hem Luffy gibi hakiden nahaber bir cahil Kata kadar kaliteli kullanamaz hakisini.

4. Jenque King of Dressrosa

Jenque (King of Dressrosa)
    Mesaj Sayısı 2,409
    Üyelik Tarihi16 Şub 2013
    Babamı da Mihawk öldürdü.

5. Mr.Bushido Her zaman soldan git, çünkü sağduyu hep yanılır.

Mesaj Sayısı 5,403
    Üyelik Tarihi21 Ara 2016
    Aynen mesela Luffy bilinçsizce kral haki kullandığında nasıl Shanks seviyesinde kullanamadı ise gözlem hakisini de o anda Kata seviyesinde kullanması saçma.
    Anladığım kadarı ile Luffy'nin yaptığını düşünüyorsun. Sebebini de yaz bence ama sebep bulamamış da olabilirsin böyle yazıp geçmen doğal. Neyse başın sağ olsun.

6. Historia Sait Faik’in “Abasıyanık” Kitabı.

Historia (Sait Faik’in “Abasıyanık” Kitabı.)
    Mesaj Sayısı 8,425
    Üyelik Tarihi1 Ağu 2017
    Belki sadece ben böyle düşünüyorum ama ikisi de yapmamıştır. Luffy kolunun kesileceğini tahmin etmiştir ve ellerinin kesileceğini düşünüp o sahneyi hayal etmiştir bence.

7. Alpamis Monkey D. Luffy

Alpamis (Monkey D. Luffy)
    Mesaj Sayısı 16,922
    Üyelik Tarihi8 Eki 2014
    Luffy yapmıştır. Potansiyel devreye girmiştir. Mihawk çıkması baya şaşırtıcı olur.

8. Fejugod sleep inside

Fejugod (sleep inside)
    Mesaj Sayısı 723
    Üyelik Tarihi8 Ağu 2016
    Bence hiçbir anlamı olmayan öylesine bir sahne, Oda burada bir ipucu vermeye çalışmamış.

9. Yubashiri-sama Yıkık Şanşi

Yubashiri-sama (Yıkık Şanşi)
    Mesaj Sayısı 1,954
    Üyelik Tarihi3 Eyl 2014
    Bence geleceği görmekten çok Luffy'nin düşüncesi bu.

10. Mr.Bushido Her zaman soldan git, çünkü sağduyu hep yanılır.

Mesaj Sayısı 5,403
    Üyelik Tarihi21 Ara 2016
    Bu tam net bir cevap olmamış bence, hatta Luffy yaptı demen benim için daha mantıklı olurdu.
    Luffy'nin potansiyeli neden bir tek Mihawk'a karşı ve sadece gözlem hakisinde devreye girdi. Neden Kralın hakisinde başlangıç olarak devreye girdi de bu gözlemde bu kadar ileri bir şekilde kullanabildi ve böyle ise potansiyeli, neden Kata karşısında bu kadar zorlandı kullanmak için? ve neden Mihawkın gözünde o efekt var?

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık