Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Marineford Arkı

Korsanfan için adlı konumuzda istekleri alıp siteyi güzelleştirdik dediklerinize göre arc analiz kategorisini de birçok kişi önerdi açtık analiz eden yok ben başlıyorum gerisi gelir umarım.

Aslında düz tanıtım tarzında yapmayı düşünüyordum sonra zaten herkes biliyor ne gereği var dedim. Soru cevap şeklinde dönüştürdüm.

Marine HQ

Benim içime sinmeyen durumlar var.. Nedir onlar?

1- Wb'nin hasta olması, yaşlı olması.
2- Wb tayfasında fazla güçlü olmaması...
3- Meyve güçleri eşit olmaması.
4 - Bazı anlamsız durumlar.

Misal donanmaya bakalım.
garp + sengoku.
Amiraller logia + haki.
Koramiraller haki+teknikler.
alt tayfada dahi logialar vardı smoker vb...
pxler
shichibukailer...
vs..

Wb ve Müttefikler
Beyazsakal -> paremicia + haki
Marco -> mistik zoan + haki
josu -> paramicia + haki
vista - kılıç ustası.
ace tek logia olan oda kelepçeli..
...
+
müttefikler
paremicialar vardı da logia göremedim.

Sorular

Sizde bu sorulara cevap verirseniz sevinirim.

- Savaş esnasında luffy her bilmiş karakterler "meşhur çaylak muamelesi" yaptı ama girmeyen kalmadı luffye ?
Sırası ile Amiral Aokiji + Amiral Kizaru + Mihawk + Pxler + Koramiraller (3 tane) (bundan emin değilim fillermiydi diye). Ballim çaylak bu sıra ile girmeyen kalmadı luffye .. haşat oldu çocuk..

- Eski günler hatrına?
Wb ne güzel övmüştü sengokuyu denizleri bilen az kişi kaldı diye. Marine hqda gözüktüğünde ilk çok zaman geçti dedi sengokuya. O ne yaptı Amiral Akainu ile adamı haince vuran bir plan içine girdi. Tomun dediği gibi donla yani adam gibi savaşmadı...

- Logialar?
Zaten ace esirdi wb 1-0 yenik girmişti savaşa + kılıç darbesi aldı ettimi 2-0 üstüne tayfası yeteri kadarı iyi değildi. Paremica vs logia olarak bakınca zayıf kalıyordu.

Hadi ace esir diye tüm güç kullanamayan wb ace ölünce tüm güç kullanmalıydı?
Ama o ne yaptı karasakala acıdı sonu ölüm oldu :(

- Binlerce kişi var ama alışamadığımız durumlar?
Madem wbde kral haki var en başta deprem şov yapacağına o deniz askerleri bayıltıp sadece üst seviye yetkililer + amirallar + garp ve sengoku + shichibukailer vs wb ve tayfası olsa daha iyi olacaktı... Marco vs hep normal denizci askerleri ile uğraştı luffy değilmiydi ace idam edilmek üzere iken haki şov yapan bayıltan... Ben zevk alamadım marine hq'dan cp9 savaşları daha iyiydi başa baştı en azından tamam wb, ace ölsünde böyle ölmesin arkadaş... Wb'nin en güçlü adamları neymiş dikkatsizliğe gitti imajı verildi ee nerde haki ?

Bu konuyu yazarken 3-4 soru yazdım gerisi gelmedi neden çünkü ele alınacak birşey yoktu adil değildi...

Misal şöyle olsa..
Wb ve herhangi biri kral haki ile alt denizcileri bayıltsa ortam büyüklere kalsa.
Wb vs garp + sengoku
marco vs akainu
ace vs aokiji
josu + ace vs kizaru

diğer tayfa vs shichibukailer
müttefikler vs üst kademe denizciler (tugamiral, koramiral)

böyle olsa yine yenilselerdi güzel olurdu. Ama arca bakınca ne anladım ben wb bölük komutanları + crcodile vs akainu (akainu daha üstün oldu)

Yani amirali küçümsemiyorum ama wb bölük komutanları bu kadar küçülmemeliydi..

Ya wb onca amiral + karasakalla uğraşırken bölük komutanları tren izler gibi voyaji voyaji diye bağırmadımı verem ettiler şahsen. Üste yazdığım şekilde olupda yine yenilselerdi amenna derdik en azından..

Neler Öğrendim/Öğrendik

- Marconun meyvesi defansda güzel ama saldırıda 0 ama haki ile güzel işler yapmaya çalıştı.
- Dikkatsizlikle en büyükler bile 1sn de bile iptal olabiliyormuş.
- Marine = 4 yonkou imiş.
- Korsanların saf anadolu çocuğu olduğunu öğrendim.
- Ne kadar fizik kuralı kassak da odanın kafasının dikine gittiğini öğrendim :)
Şöyle bir bakıyorum da ilk başta abartıldı wb + 43 müttefik diye müttefik ve 5den sonraki bölük komutanları fıs... En azından luffy ve tayfası daha sağlam gözümde az ama güçlüler.

Manga olmadığı günler için tartışırız geçmişi biliyorum üstünden bayağı zaman geçti ama olsun.

WB'nin Kral Haki kullanmamasını mantıklı bir şekilde açıklayacak olan var mı?
En saçma bulduğum şeydi savaşta..

Bence şundan olabilir.
Rayleigh kullandığında demişti fazla kullanamam bundan diye. Kral Haki kişiyi baya yoruyor olsa gerek.
WB ile Ray-san'ın yakın yaşlarda olduğu ve WB'nin hasta olması sebebiyle kullanmadı diye düşünüyorum. Kendini savaşın ileriki kısımlarına taşıması için kullanmadı bence.

Kesinlikle.Amacı ace i kurtarmakdı. Kral haki kullandığı taktırde işler daha hızlı gerçekleşebilirdi.Hastaydı ama savaşabilcek kadar iyiydi.Okadar güçlü biri.Neden dikildiki sadece? Sadece ileriye baktı. Bir iki olayı oldu onları saymıyorum. Saçma gerçekten.

Monkey :D Luffy

WBde kral haki olduğuna emin miyiz nerden biliniyor olduğu?

Bence şundan olabilir.
Rayleigh kullandığında demişti fazla kullanamam bundan diye. Kral Haki kişiyi baya yoruyor olsa gerek.
WB ile Ray-san'ın yakın yaşlarda olduğu ve WB'nin hasta olması sebebiyle kullanmadı diye düşünüyorum. Kendini savaşın ileriki kısımlarına taşıması için.
Katılmıyorum.Rayleigh daha fazla kullanamam demişti ama nefes nefese kalmadı, biliyorum Luffy daha genç ama kullandığı zaman herhangi bir yorgunluk belirtisi görmedik.Hem WB gibi bir nasıl diyeyim artık insan dışı bir varlık için Kral Haki bence etkilemez bile..
Meigo saldırısı yedi ona rağmen dövüşmeye devam etti adam.

Katılmıyorum.Rayleigh daha fazla kullanamam demişti ama nefes nefese kalmadı, biliyorum Luffy daha genç ama kullandığı zaman herhangi bir yorgunluk belirtisi görmedik.Hem WB gibi bir nasıl diyeyim artık insan dışı bir varlık için Kral Haki bence etkilemez bile..
Meigo saldırısı yedi ona rağmen dövüşmeye devam etti adam.
Yok bende dediğim şeye katılmıyorum birnevi. Bence de kullanmalıydı ve kullansa fazla bir şey olmazdı. Ama aklıma gelen en önemli bahane bu :D
Şeyde var Kral Haki'yi vurup kendi müttefikleri de gümbürtüye gider diye korkmuştur belki :oleyo2:

He possessed Haoshoku Haki[8] even though he was never seen using it. During the Battle of Marineford, he was on the verge of using it against some World Government's executioners (and Mr. 3 who was disguised) to protect Portgas D. Ace, but failed because of a sudden illness attack.

Kullanmaya çalışmış ama hastalığından dolayı mı kullanamamış.
Bunu bilmiyordum.
Kaynak:http://onepiece.wikia.com/wiki/Edward_Newgate

Hasta falan denecek muhtemelen ama b.haki ve k.haki kullanırken sorun yaşatmayıp h.haki de sorun yapan hastalık da ne tür bişeydir artık orası ayrı,

Savaştaki hareketlerine anlam veremediğim adamlardan biride Jozu'ydu, direkt olarak plazaya doğru yardırmak varken sağda solda oyalanması garip kaçtı, yardırmış gelen bir Jozu'yu anca Garp zaptedebilirdi, birde yeteneğini bilmesine rağmen gidip Aokiji'ye bulaşması da anlamlandıramadığım başka bir olay.

hemen:D kral hakiyle ilgili açıklamayı ODAnın ağzından dinleyelim önce "Luffy ile aynı yer ve aynı durumda Shanks yada Rayleigh 100.000 kişi bayıltırdı. Başka bir açıdan bakarsak, ''bunu kaç kişi'' olarak belirleyemeyiz. Haki ile bir kişiyi bayıltmak ancak iki kişi arasında ki büyük güç farkından ötürü oluyor. Luffy'nin durumunda olan rakipler savaşmaya değecek kadar bile güçlü değillerdi. Eğer orada 100.000 tane yüksek iradeli korsan olsaydı, bir tanesini bile bayıltamama durumu ile karşı karşıya olurdu. Ekstra olarak belirteyim, haoshoku'da ki ustalık arttıkça, hedefte ki kalabalığın içinde ki birkaç kişiyi BAYILTMAMAKTA imkan dahilinde olur."
yani özetle kral hakinin gücü bayılttığın adam sayısıyla değil bilerek bayıltmadığın kişi sayısıyla doğru orantılı yani WB nin kral haki kullanamamasının ya da kullanmamasının nedeni ya kral hakisini 43 müttefiki ve tayfasından sıyırıp sadece marinelere yöneltemeyecek kadar zayıf ve ya yaşlılığından dolayı zayıflamış olması

Savaş esnasında luffy her bilmiş karakterler "meşhur çaylak muamelesi" yaptı ama girmeyen kalmadı luffye ?
herkese eşit muamele yapıldı aslında misal koramiraller ayağına kadar gelmiş luffy helal olsun buraya kadar geldin geç mi diyecekler vuracaklar tabii.

Eski günler hatrına?
denizleri biliyor diye stratejiden uzak bodoslamamı dalsın? Hadi bunu geçtim D. ler içinde bile pürüz çıkıyor denizleri bilenlerde çıkması anormal değil :D

Logialar?
haklısın da ben WB nin kılıç darbesiyle başlamasına ahndicap diyenleri anlamıyorum. Dünyanın en güçlü adamına bütün hastalığı ve yaşlılığına rağmen bıçak yarası gibi gelmiş olmalı bence onu geç adamın cüssesine orantısıyla küçük bi kere bizim kılıç dediğimiz şey :D

"Wb vs garp + sengoku
marco vs akainu
ace vs aokiji
josu + ace vs kizaru

diğer tayfa vs shichibukailer
müttefikler vs üst kademe denizciler (tugamiral, koramiral)"
buna cevaben kimkime dumduma orda demekten başka birşey aklıma gelmiyor :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık