Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Manga Sohbet - Tartışma

arkadaş solo leveling bu kadar MÜTHİş mi çizilir?çizim on üstünden 10 üstelik renkli
yav koreliler amerikaya gidip orada çalışıp geri gelip stüdyo mu açıyor anlamadım...

edit:eek: canavar çizimleri hakikaketen inanılmaz...
Bir de aşırı klişe olmasa güzel olacak. Sırf ana karakter fan service olsun diye bambaşka bir görünüm verdiler. İlk hali çok daha samimi ve uygundu.

Pluto 47. @hyperbooster 'ın neden hep Urasawa övdüğünü daha iyi anladım.

Müfettişin ölüm sahnesi beni benden aldı, Ali'nin yere düşüşü, ona uzanmaya çalışışı... Aşırı etkileyiciydi.

Ouroboros diye bir manga var.
Okumayın.
Okutturmayın.
Başlamaya niyetlenen olursa vurun kafasına geri dönderin fikrini.

Polis departmanına bin çeşit başlık yerleştirip bunu kariyerciler, polisler, araştırmacılar, sıfırınc ekip vs vs dallandırıp budaklandırıp, tren uzunluğunda rütbeler kullanan bir mangakaya sahip.

Ben başladım başlamaz olaydım. Hayır güzel hikaye de bırakamıyorum. Dönüp dönüp geri geliyorum. Kim kimdi, neciydi anlamaya çalışana kadar bütün hikaye çorba oluyor.

Çok iddialı olmuş. Bir adet Soul Society etmez yahu. Hele hele Skypiea falan aman aman. Diğer shounenlere girmiyorum bile. Karşılaştırırken utanırım.
Bir bütün olarak bahsettim. Üçünde de ayrı kısımlarda geçecek arc bulunabilir. Zabuza arc, Enies Lobby, Karakuri savaşı vs, bunlar SnK'nin en iyi dönemlerinden daha keyif vericiydi denilebilir.

Ancak üçü de belli bir noktadan sonra çok uzun dönemler çuvalladı. OP şu sıralar toparlamış olsa da üçünün de ortak noktası uzun dönemler çuvallamış olmaları. Üçü de belli güzel dönemlerinin ekmeğini uzun dönem yedi.

Naruto P1- Kage Baskını arc'ın kadar olan kısmın yüzü suyu hürmetine takip edildi son 4-5 senesinde. Keza Bleach Fullbringer arc ile beraber tüm olayını kaybetti nitekim anlatmak istediği net bir şey de yoktu. One Piece yine zaman atlaması öncesi dönemin ekmeğini uzun dönemler yedi.

One Piece eski sürükleyiciliğini kaybetti ve olayları gereksiz detaylarla sündürdü özellikle Dressrosa'da başladı bu süreç. Zaman atlaması öncesinin yüzü suyu hürmetine takip ettim çok uzun dönemler. Bir nevi nostalji.

Onun dışında SnK devamlı yeni gizemler üretmesi bunların hepsini birbiri ile bağlantılı tutması, yarattığı atmosfer, sürükleyicilik ve pek rastlamadığım bir olay örgüsü ile takdirimi kazandı.

Bir bütün olarak bahsettim. Üçünde de ayrı kısımlarda geçecek arc bulunabilir. Zabuza arc, Enies Lobby, Karakuri savaşı vs, bunlar SnK'nin en iyi dönemlerinden daha keyif vericiydi denilebilir.

Ancak üçü de belli bir noktadan sonra çok uzun dönemler çuvalladı. OP şu sıralar toparlamış olsa da üçünün de ortak noktası uzun dönemler çuvallamış olmaları. Üçü de belli güzel dönemlerinin ekmeğini uzun dönem yedi.

Naruto P1- Kage Baskını arc'ın kadar olan kısmın yüzü suyu hürmetine takip edildi son 4-5 senesinde. Keza Bleach Fullbringer arc ile beraber tüm olayını kaybetti nitekim anlatmak istediği net bir şey de yoktu. One Piece yine zaman atlaması öncesi dönemin ekmeğini uzun dönemler yedi.

One Piece eski sürükleyiciliğini kaybetti ve olayları gereksiz detaylarla sündürdü özellikle Dressrosa'da başladı bu süreç. Zaman atlaması öncesinin yüzü suyu hürmetine takip ettim çok uzun dönemler. Bir nevi nostalji.

Onun dışında SnK devamlı yeni gizemler üretmesi bunların hepsini birbiri ile bağlantılı tutması, yarattığı atmosfer, sürükleyicilik ve pek rastlamadığım bir olay örgüsü ile takdirimi kazandı.
Şu kısma kadar yazdığın şeylere %100 katılıyorum. Hemen hemen aynı düşünüyormuşuz. Katılmadığım nokta ise yarattığı atmosfer, sürükleyicilik ve olay örgüsü kısmı.
Atmosfer; ilk 50-60 bölümdeki facia diyebileceğim çizimler sağ olsun yok olup gitmiş. Animasyon şirketi olmasa bu kadar övülecek bir tarafı yok. Şimdi şimdi çizimleri düzeltmiş deniliyor. Yani mangakanın yaptığı bir şey yok atmosfer dediğimiz kısımda. Bunu en net One/One Punch-man serisine bakarak görebilirsin.
Sürükleyicilik; bu kısım çok iyi. Buna söyleyebilecek pek bir şeyim yok aslında. Fakat gene çizimler yüzünden hiç animeyi izlememiş birisi mangadan aynı etkiyi almaz/alamayabilir.
Olay örgüsü; aşağı yukarı on bin yıldır insanoğlu hikayeler anlatıp duruyor. Ve okuduğum/dinlediklerim arasında çok ayrı bir yere varıyor diyemiyorum. Özellikle bazı kısımları Claymore ile benzeşiyor. Ki Naruto, Bleach hikaye ve olay örgüsü olarak gayet iyi başlamış seriler. One Piece ile bu konuda kıyaslayamıyorum bile seriyi. Oda'nın yaptığı/yapabildiği çok daha ilgi çekici. Ha Oda'ya olay örgüsünde kusursuz diyemem bir çok kusuru var fakat yaptığı iyi şeyler gerçek anlamda iyi. SnK gibi yahudilik/Nazi vs çok kolay hikayenin alt metnine yerleştirilebilecek motifleri onlarca kez yapmıştır Oda.
Toplayayım. Aslında tam olarak değinmek istediğim SnK'daki anime ve manga farkı. Ki bu fark ilk sezon o kadar büyüktü ki yaptığı hypea hepimiz şahit olduk. İyi forumlar.

Son düzenleme:
Arada bakıyorum.
Karasuno Kamomedai maçı hakkında ne düşünüyorsun? Yarı finale hangisi çıkar? Son bölümle beraber setlerde durum 1-1 oldu.

Bir kısım insan çeyrek finalin yeterince iyi bir başarı olduğunu ve burada elenip seneye turnuvayı kazanmaları gerektiğini söylüyor. Hinata, Kageyama, Tsukushima henüz yeterince gelişmediler ve bunlar iyice gelişmeden serinin bitmemesi gerektiğini söylüyorlar. Ayrıca Nekoma maçı inanılmaz uzun sürdü. Hemen ardından da Kamomedai maçına çıktılar vsvs.

Bir kısım insan da Fukurodani ya da İtachiyama ile oynamadan elenmemeleri gerektiğini söylüyor. Bunların en büyük savı ise turnuvadaki en iyi takım olan İtachiyama'nın tek bir maçının bile çizilmemiş olması. Karasuno'nun bu iki takımdan birine eleneceğini düşünenler de var.

Başka bir kısım ise Karasuno'nun turnuvayı kazanacaklarını söylüyor. Tüm süreci tekrar baştan çizme olayının zevk vermeyeceğini, seri hazır son gaz devam ediyorken mangakanın bunu bozmayıp kupayı aldıracağını söylüyorlar.

Ne olur sence? Bana yarı finali görürler gibi geliyor ama sonrasını bilemiyorum. Slam Dunk tarzı bir final de gelebilir çünkü takım inanılmaz yoruldu artık.

Karasuno Kamomedai maçı hakkında ne düşünüyorsun? Yarı finale hangisi çıkar? Son bölümle beraber setlerde durum 1-1 oldu.

Bir kısım insan çeyrek finalin yeterince iyi bir başarı olduğunu ve burada elenip seneye turnuvayı kazanmaları gerektiğini söylüyor. Hinata, Kageyama, Tsukushima henüz yeterince gelişmediler ve bunlar iyice gelişmeden serinin bitmemesi gerektiğini söylüyorlar. Ayrıca Nekoma maçı inanılmaz uzun sürdü. Hemen ardından da Kamomedai maçına çıktılar vsvs.

Bir kısım insan da Fukurodani ya da İtachiyama ile oynamadan elenmemeleri gerektiğini söylüyor. Bunların en büyük savı ise turnuvadaki en iyi takım olan İtachiyama'nın tek bir maçının bile çizilmemiş olması. Karasuno'nun bu iki takımdan birine eleneceğini düşünenler de var.

Başka bir kısım ise Karasuno'nun turnuvayı kazanacaklarını söylüyor. Tüm süreci tekrar baştan çizme olayının zevk vermeyeceğini, seri hazır son gaz devam ediyorken mangakanın bunu bozmayıp kupayı aldıracağını söylüyorlar.

Ne olur sence? Bana yarı finali görürler gibi geliyor ama sonrasını bilemiyorum. Slam Dunk tarzı bir final de gelebilir çünkü takım inanılmaz yoruldu artık.
Reyiz ne birikmişsin be.

Karasuno yener bence. Çünkü küçük devin de gelmesiyle o maç biraz da sıradaki küçük dev kim olacak olayına döndü. Hinata bu fırsatı kaçırmaz.

Ayrıca ben turnuvayı kazanırlar diye bakıyorum. Adlarını unuttum ama son sınıflar için bu son şans ve kazanmadan gitmezler bence. Ayrıca seri daha çok uzarsa bence de sıkar. Zaten doğru düzgün bakmadığımı da düşünürsek mangaka büyük hata yapmış olur bence.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık