Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Manga Önerileri

Ben de senin gibi uzun soluklu olabilecek, potansiyel sahibi seriler aradım ama DB ve OP istisnai seriler. Dergiler 10+ yıl sürecek serilere sıcak bakmıyor artık. Naruto, Bleach, Gintama hep bitti. Fanservisin babası FT bile bitti. Dergiler artık taş çatlasın 300-400 bölümde final yapacak serilerin peşinde ki normalde tutan shonenlerin bile 150-300 bölümlük ömrü olması gerekir. Uzunluk olarak baktığında kült denebilecek seriler hep bu şekilde OP ve DB gibi sündürülmeden bitmiş. Bkz: YuYu Hakusho, Hokuto no Ken, Sailor Moon, Rurouni Kenshin, FMA, Nurarihyon no Mago.

Uzun seriler yeni takipçi kazandırmıyor, sabit takipçiler alışkanlıktan alıyor. Gençlere hitap edebilmesi açısından serilerin 5-6 yıl içinde bitmesi ve yeni yetişen kitleye hitap edecek yeni serilerin çıkması lazım. Son yıllarda biten serilere bakarsan Kuroko no Basuke, Assassination Classroom, Shokugeki no Soma(fazla bile sürdü), Kimetsu no Yaiba, Magi, Promised Neverland vb. haftalık seriler sündürülmeden bitirilmiş ve sonları nispeten tatmin edici. Yeni takipçilerin gözünü korkutmayan, fanservis yapsa da hikayesinden ödün vermeyen seriler gerekiyor. Hal böyle olunca da yazarlar yeni dünya oluşturmak yerine mevcut dünyada geçen ama bir şekilde gizlenen şeylerle ilgili hikayeler yazıyor. Dr. Stone 3700 yıl sonrasında geçiyor, Kimetsu no Yaiba 1900'lerin başlarında geçiyor, Jujutsu Kaisen günümüzde geçiyor ama halktan gizli Harry Potter gibi bir büyücülük olayı var. Son demlerini yaşayan Black Clover ve BnHA var farklı dünyada geçen, onlar da üstünkörü geçmişti hatırladığım kadarıyla. Build King vardı özgün bir evren inşa etmeye çalışan ama tutmadı.

Edens Zero Mashima'nın yeni serisi sanırım, bakmadım henüz. Okumadım ama şunlardan bir şey çıkabilir;
The Elusive Samurai, Sakamoto Days, Undead Unluck. Kayda değer bir seri bulursan bana da haber et.

Ekleme: Bir şeyler çıkar dediklerim de tutsa bile 200 civarında bölüm sürer diye düşünüyorum.
Aslında uzunluğuyla kısalığıyla pek ilgilenmiyorum desem yalan olmaz. Mesela sen diyorsun ya mangada yeni bir dönem, yeni bir dil kuruluyor diye, işte bu yeni dilin ruhunu görecek ve hikayesini o dil üzerinden yeni bir solukla üfleyecek yeni bir manyağın çıkmasını bekliyorum. Genelde de her dönem böyle birisi mutlaka çıkıyor. Kim olur ne olur kestirmesi çok güç.

Silinmiş Üye

Ao Hara Ride

Futaba Yoshioka, erkekleri sevmeyen ve yakınlık kurmayan bir tiptir. Erkekleri sevmeyen Futaba, Tanakayı gördüğü zaman ona karşı bir şey hissetmeye başlar ve o yakından tanımak ister. Okulda bakışan bu ikili aynı durakta sürekli buluşur. Bir gün yaz festivali için sözleşirler ve Futaba buluşma yerine gider. Tanaka'yı görmeyen Futaba kendi içinde karmaşa yaşar ve o günden sonra Tanaka'yı görmez. Aradan geçen 3 seneden sonra Futaba lisede Tanaka'ya benzeyen birini görür ama aklındaki Tanakadan biraz farklı olduğu için pek yanaşmaz. Fakat bu kişi Tanaka'nın ta kendisidir. Tanaka'nın soyadının değiştiğini öğrenen Futaba ona yaklaşmak ve onun hislerini öğrenmek ister fakat Tanaka'nın değişimi Futaba'yı ilk başta uzaklaştırsa da ona olan hisleri hem ona tekrardan yaklaşmak hem de ondaki bu değişimi öğrenmeye teşvik eder.

Record of Ragnarok

Arena dövüşleri seviyorsanız sırf dövüş içeren bir seri. Tanrılar vs İnsanlar olarak geçen bir seri. Vegabond okuyanlar için tanıdık simalar, Adem, Zeus, Thor, Shiva gibi tiplemeler var. Savaş sahneleri çok muazzam, güzel flashbacklerle de her karakteri tanıtıyorlar. Mitolojik tanrılar ile gerçek hayatta yaşamış insanları gösteriyor bol bol.

Milenyum nesli mangakalar yavaş yavaş çekiliyor. One Piece bile sona yaklaştı. Ben yeni çağın Dragon Ball'unu, One Piece'ini arıyorum. Bu yüzden özellikle yeni serilerle ilgileniyorum.
Artık uzun soluklu seriler pek çıkmıyor. İnsanlar artık hızlı tüketilecek içeriğe daha fazla ilgi gösteriyor bence.

Manga önerisi alabilirm.

Klasik bilinen mangaların hemen hemen tamamını okudum. Bu yüzden kıyıda köşede kalmış, kaliteli manga önerisi alabilirim.

Banana Fish

Konu: New York’da sıradışı bir şekilde düzgün bir fiziği ve olağanüstü dövüş yeteneği olan, genç Ash’in başından geçen olaylar anlatılmaktadır. Sokak çetesi lideri olan Ash, adamlarından biri tarafından öldürülen birisinin ölmeden önce söylediği “Banana Fish” isimli gizemi duyar. Aynı zamanda, kameraman yardımcısı olarak malzeme toplamaya gelen Japon Okumura Eiji ile tanışır. Ve ikisi beraber “Banana Fish” gizeminin peşine düşerler…

Okumak isteyen var ise buradan okuyabilir
Animesi de var izlemek isteyen var ise buradan izleyebilir

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık