Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Luffy'nin Uyanışı Sonrası Oluşan Nefret

Reis çok linç yersin bu konuda ben sana söyleyeyim.

Formun yazılı olmayan temel kuralı "Hiçbir şartta Luffy'i övmek veya övmeye yönelik göndermeler yapmak kesinlikle yasaktır." Hazırlıklı ol.

Linç loading..... %30 ......... %50 ......... %70 ........%100
Linç Uploaded.

Hayırlı çarpışmalar diliyorum sana.
1037. bölümün ve spoiler konusunun yorumlarına bakabilirsin. Bu eleştiriler uyanışla birlikte gelen eleştiriler. Daha öncesinde babalar gibi övülüyordu.

Doğru. Unutmuşum onu. Bu mangayı okumadığım anlamına gelmez. Sonuçta açıp tekrar bakmadım. Sonuç olarak gorosei luffyi 1 kaç yıl içinde aradan çıkardı mı? Çıkardı. Ben hatırladığım kadarıyla oluşturdum konuyu.

@Mihawk

Birkaç yıl deyince zamanı kısa göstermeye mi çalışıyorsun? Amirallere yetkiyi verse, 2 güne ölür Luffy.

Meyve uyanışı olmadan önce sitenin büyük çoğunluğu Luffy'yi babalar gibi övüyordu, aç o bölümün yorumlarına bak. Hala daha o bölümlerdeki dövüş örnek veriliyor ve "daha güzeldi" deniyor. Uyanış yüzünden üç gün laf ettik diye saçma sapan argümanlar üretilmeye başlandı. Bunun başını çekenlerden biri de sensin.
Üç gün mü? Kaç üç gün oldu?

İşin açıkçası bu forumda Luffy'nin meyve uyanışından sonra yaptıklarını -Toon Force dahil- en çok savunanlardan birisi benim.Çünkü benim için seride güç dengesi bu sayılarla birlikte bozulmadı.Bu yüzden ben hiçbir zaman "Luffy bu power-upp'ı nasıl alır?" , "Oda Luffy'e tanrı meyvesi verdi" gibi şeyleri demedim.Bunun sebebi zaten bakacak olursanız Luffy,Kaido'yu uyanışla bile zar zor yenecek.Dediğiniz gibi Luffy, Kaido'ya tek falan atmadı.Ki hala Kaido ile savaşması bunun en güzel göstergesi.Öyle olsaydı yani Luffy, Kaido'ya tek falan atsayı güç denngesi bozulurdu ve bende Luffy'nin aldığı bu power-upp'ı eleştirirdim.

Buna rağmen Luffy'nin Kaido'yu zar zor yenecek olması forum tarafından Luffy'nin meyve uyanışıyla birlikte tanrısallaştırılmasına bağlanıyor.

Luffy tanrı olmadı yalnız.Olsaydı Kaido'ya tek atar geçerdi.Bizde eleştirirdik bu durumu.

Bu kıstaslar hususunda Luffy'nin power-upp'ını serinin bir gerekliliği olarakta görüyorum.Çünkü Luffy'nin Kaido'yu yenmesi için böyle birşeye gerek vardı.Gear 4 tekniği Luffy'nin zamanı kısıtlı bir tekniği.Ne olsun Gear 4 süresi her türlü bitecek bir teknik iken Luffy'nin haki temelli bir teknik almasını bekleyemezsiniz.Çünkü yeni bir haki tekniği Luffy'nin daha az sürede kullanabilmesine imkan verecekti ki Doflamingo arcında bile Luffy 10 dakika taşındı.

Kaido ile karşılaşmada Luffy'i 10 dakika kimse taşıyamaz.Taşırsa Kaido bizimkileri öteki tarafa yollar.Hatta mezar taşlarını bile diker.

Bu yüzden ben Luffy'nin Kaido'yu zar zor yeneceğini gözlemleyeceğimizden ve haki temelli yeni bir power-upp'ı almasının çok saçma olacağını düşündüğümden bu meyve uyanışı beni rahatsız etmedi.

Reis çok linç yersin bu konuda ben sana söyleyeyim.

Formun yazılı olmayan temel kuralı "Hiçbir şartta Luffy'i övmek veya övmeye yönelik göndermeler yapmak kesinlikle yasaktır." Hazırlıklı ol.

Linç loading..... %30 ......... %50 ......... %70 ........%100
Linç Uploaded.

Hayırlı çarpışmalar diliyorum sana.
Yazdığın yer hakkında en ufak fikrin yok. Durmadan uslanmadan ısrarla bok atıyorsun haftalardır forumdaki insanlara. Hayır yüzlerce bölüm orada binlerce yorum orada yaptığın şey aciz bir algı çalışması. Zevkine çamur atıyorsun millete bakalım ilk kim bıkacak da bana sövecek diye.

İşin açıkçası bu forumda Luffy'nin meyve uyanışından sonra yaptıklarını -Toon Force dahil- en çok savunanlardan birisi benim.Çünkü benim için seride güç dengesi bu sayılarla birlikte bozulmadı.Bu yüzden ben hiçbir zaman "Luffy bu power-upp'ı nasıl alır?" , "Oda Luffy'e tanrı meyvesi verdi" gibi şeyleri demedim.Bunun sebebi zaten bakacak olursanız Luffy,Kaido'yu uyanışla bile zar zor yenecek.Dediğiniz gibi Luffy, Kaido'ya tek falan atmadı.Ki hala Kaido ile savaşması bunun en güzel göstergesi.Öyle olsaydı yani Luffy, Kaido'ya tek falan atsayı yani güç denngesi bozulsaydı bende Luffy'nin aldığı bu power-upp'ı eleştirirdim.

Buna rağmen Luffy'nin Kaido'yu zar zor yenecek olması forum tarafından Luffy'nin meyve uyanışıyla birlikte tanrısallaştırılmasına bağlanıyor.

Luffy tanrı olmadı yalnız.Olsaydı Kiado'ya tek atar geçerdi.Bizde eleştirirdik bu durumu.

Bu kıstaslar hususunda Luffy'nin power-upp'ını serinin bir gerekliliği olarakta görüyorum.Çünkü Luffy'nin Kaido'yu yenmesi için böyle birşeye gerek vardı.Gear 4 tekniği Luffy'nin zamanı kısıtlı bir tekniği.Ne olsun Gear 4 süresi her türlü bitecek bir teknik iken Luffy'nin haki temelli bir teknik almasını bekleyemezsiniz.Çünkü yeni bir haki tekniği Luffy'nin daha az sürede kullanabilmesine imkan verecekti ki Doflamingo arcında bile Luffy 10 dakika taşındı.

Kaido ile karşılaşmada Luffy'i 10 dakika kimse taşıyamaz.Taşırsa Kaido bizimkileri öteki tarafa yollar.Hatta mezar taşlarını bile diker.

Bu yüzden ben Luffy'nin Kaido'yu zar zor yeneceğini gözlemleyeceğimizden ve haki temelli yeni bir power-upp'ı almasının çok saçma olacağını düşündüğümden bu meyve uyanışı beni rahatsız etmedi.
Şu meyve retconundansa aşağıdakilerin el ele tutuşup hakilerini Luffy'e aktarmasını yeğlerdim. Temeli olan bir teknik olurdu hem. Atasına selam göndermiş olurdu. Hxh fanları dışında da kimse debelenmezdi.

Bu ney Redteror tarikatı birinci kuralı mı ? Forumda böyle bir şey yokta... Boş algı kasma yani
Yazdığın yer hakkında en ufak fikrin yok. Durmadan uslanmadan ısrarla bok atıyorsun haftalardır forumdaki insanlara. Hayır yüzlerce bölüm orada binlerce yorum orada yaptığın şey aciz bir algı çalışması. Zevkine çamur atıyorsun millete bakalım ilk kim bıkacak da bana sövecek diye.
Yani dediğim gibi yazdıklarım hoşunuza gidecek diye birşey yok.Burası forum.Herkes belirli bir çerçevede istediği düşünceleri savunabilir.Herkesin de aynı düşünceleri paylaşmasına gerek de yok bence.

Ben kendi düşüncelerimi belli bir çerçevede söylemeye devam edeceğim tabiki de.

Doğru. Unutmuşum onu. Bu mangayı okumadığım anlamına gelmez. Sonuçta açıp tekrar bakmadım. Sonuç olarak gorosei luffyi 1 kaç yıl içinde aradan çıkardı mı? Çıkardı.
Böyle bir konu açıyorsan, argümanlarını kontrol etmen gerekiyor. Beş Kadim'in Luffy'yi aradan çıkarma çabalarının hiçbiri meyvesi ile alakalı değil, hatta şu bölüme kadar Baş Kadim'in Luffy'ye karşı doğrudan bir hareket yaptığını bile görmedik. Listene bakalım;

1. Smoker, Loguetown'da görevli bir Denizci subayıydı. Görevi korsanları yakalamaktı. Luffy'yi görene kadar ondan haberi yoktu.
2. Arabasta olayında Smoker kendi inisiyatifi ile oraya gitmişti, normalde adada Denizci falan yoktu. Yani Smoker kendi başına hareket etmese Ace'in Luffy'yi kurtarmasına gerek kalmayacaktı. Smoker ve Beş Kadim'in tartışma sebebi da Smoker'ın Luffy'nin gitmesine izin vermesi değil, gerçekte Smoker Crocodile'ı yenmediği halde Dünya Hükümeti'nin olayı böyle lanse etmesiydi. Mevcut görüşmede Luffy'nin adı bile geçmiyor.
3. Aokiji yine kendi inisiyatifi ile bu hareketi yapıyor. Habersiz şekilde ortadan kaybolduğu için Beş Kadim bile nereye gittiği hakkında kendi arasında konuşuyor. Buradaki olaya etkileri sıfır.
4. Buster Call olayını açıkladım. Luffy orada Dünya Hükümeti'nin bayrağını yakarak savaş ilan ediyor. Yapılacak hamlelerin hiçbiri meyvesine yönelik değil.
5. Dünya Hükümeti, Moria yenildiği için Kuma'yı göndermiyor, ona yardım etmesi için gönderiyor. Moria bu yardımı kabul etmiyor. Burada konu yine Luffy'nin meyvesi değil. Kuma'ya açık şekilde herkesi öldürmesi için emir veriliyor.
6. Sabondy'ye Kizaru ve Barışseverler'in gelme sebebi bir Kutsal Ejder'in saldırıya uğraması, yine Luffy'nin meyvesiyle ilgili bir durum yok. Kuma bu olaydan çok daha önce makineleştirilmeye başlanmıştı, yani bu olay olmasa da şimdiki haline gelecekti. Luffy'yi göndermeden önce "bir daha görüşmeyeceğiz, elveda" diyor, bu durum başına gelecekleri bildiğini gösterir. İstediği kişiyi dünyanın başka yerine gönderen adam Dünya Hükümeti'nden mi kaçamayacaktı? Geçelim
7. Impel Down olayları bunlardan tamamen bağımsız, Magellan sadece hapishaneye gizlice giren ve isyan çıkan birini durduruyor. Bu noktada Impel Down'da olanlardan Beş Kadim'in haberi bile olmayabilir. Çünkü gördüğümüz kadarıyla otonom ve dışarı kapalı bir bölgeye benziyor. Magellan olayında yine Luffy'nin meyvesiyle ilgili bir durum yok.
8. Marineford Savaşı'nda olanların hepsi yine Luffy'nin korsan olmasıyla alakalı, meyvesini bağlayan bir durum yok. Kaldı ki savaş zaten, düşmana saldırılır. Fakat gördüğümüz üzere Luffy'yi bayağı öldürmeye çalışmışlar, meyve olayını savunanların en sevdiği argümanlardan birisi "Beş Kadim, Luffy'yi öldürürse meyvenin ruhu kaçar diye ellememiştir" şeklindeydi. Çelişkiye gel.
9. Dressrosa'ya Isshp'nun gönderilme sebebi Luffy ve Law ittifakını ortadan kaldırmak, Luffy'nin meyvesini ilgilendiren bir durum yok.
10. Wano'yu komple es geçelim, çünkü her şey burada patlıyor. Bir de Amiral göndermeyen kişi Sakazuki, sana göre meyve olayından haberi yok zaten. Beş Kadim emir verse Wano'ya amiral gider. CP0 gönderen adamlar, Amiral de gönderir.

Luffy'nin başına ne geldiyse korsan olduğu için gelmiş, CP0 ajanı hamle yapana kadar meyveyle ilgili tek bir durum bile yok. Neredeyse tüm Dünya Hükümeti ve Luffy karşılaşmaları Luffy'nin yüzünden gerçekleşmiş. Yolunda gitmiş olsa belki kimseyle karşılaşmayacaktı.

Yani dediğim gibi yazdıklarım hoşunuza gidecek diye birşey yok.Burası forum.Herkes belirli bir çerçevede istediği düşünceleri savunabilir.Herkesin de aynı düşünceleri paylaşmasına gerek de yok bence.

Ben kendi düşüncelerimi belli bir çerçevede söylemeye devam edeceğim tabiki de.
İftira atıp, boş algı yaratıyorsun bu düşünce olmuyor.

İşin açıkçası bu forumda Luffy'nin meyve uyanışından sonra yaptıklarını -Toon Force dahil- en çok savunanlardan birisi benim.Çünkü benim için seride güç dengesi bu sayılarla birlikte bozulmadı.Bu yüzden ben hiçbir zaman "Luffy bu power-upp'ı nasıl alır?" , "Oda Luffy'e tanrı meyvesi verdi" gibi şeyleri demedim.Bunun sebebi zaten bakacak olursanız Luffy,Kaido'yu uyanışla bile zar zor yenecek.Dediğiniz gibi Luffy, Kaido'ya tek falan atmadı.Ki hala Kaido ile savaşması bunun en güzel göstergesi.Öyle olsaydı yani Luffy, Kaido'ya tek falan atsayı güç denngesi bozulurdu ve bende Luffy'nin aldığı bu power-upp'ı eleştirirdim.

Luffy tanrı olmadı yalnız.Olsaydı Kaido'ya tek atar geçerdi.Bizde eleştirirdik bu durumu.

Bizi rahatsız etti, o yüzden bunu belirtiyoruz. Ancak sen neredeyse her yorumunda gelip insanları saçma bir şekilde Luffy düşmanı olmakla yaftalıyorsun. Bu olaydaki rahatsızlığım 150 kere yazdım, hala gelip bana benzer şeyleri söylüyorsun. Temeli olmayan bir hikaye istemiyorum ben, bu kadar basit.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık