Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Lucci'nin Karakter analizi ve Motivasyonu

Lucciye pek de bir şey diyemeyiz. Adamın karşısına Nika çıktı. Nika'nın kizaruya ne yaptığını gördük. Nika serinin bugu. Kaido bile zorlandı.

Lucci'nin hikayesi bitiyor artık, Zoro amel defterini kapatacak.

Ortalık karışınca, seri sonunda geri döner, gene yapıştırır geçerler. Başka bir şey olmaz. Yancılardan biri alır, Bartolomeo falan tekler geçer. :)

Hükümet köpekliğini bence direkt milletti öldürmek için yapıyor. Kendisi de hükümetin nasıl tipler olduğunu biliyor. Daha önce öldürme emri verildiğinde kendisine pis pis gülüyordu. En azından bana öyle gözüktü.
Lucci gerçekten kutsal ejderlere saygı duyuyormudur bilemem, sanmıyorum da fakat özellikle "kutsal ejderler tanrılardır" sözünü sırf karşısındakini kışkırtmak için söylemiş olduğu bariz ortada. Ki zaten şu panelde yüz ifadesinden amacına ulaştığı belli oluyor:

Ben açıkçası Lucci'nin potansiyelinin harcandığını düşünüyorum.

W7/ Enies Lobby'i izlediğim vakit Lucci bana göre, bir yandan Akainu'ya benzer bir adalet anlayışına sahip fakat bir yandan da öldürmeye aç bir yapıda olduğu (ki yemiş olduğu leopar meyvesinin de bu duruma katkısı olabilir) ve bu durumu meşru kılmak istediği için cp9 a katılmış ilginç bir villain idi. Hatta cp9 kapak hikayesinde kişiliğine dair güzel detaylar da verilmişti. (Mesela kendisini iyileştiren doktora minnet duyması fakat korsanlara aşırı şiddet uyguladığı için tüm şehri korkutup kaçırması gibi gibi)

Şimdi kendisine baktığımda ise öldürmekten zevk alan bir adamdan fazlasını göremiyorum. Karakterin hikayedeki maksimum rolünü de göz önünde bulundurunca da bana göre Lucci'nin hikayesi bu arc son bulmalı. İlla ölsün demiyorum ama bu arctan sonra da tekrar hasır şapkaların karşısına çıkması pek çok açıdan doğru gelmiyor bana.

Lucci Water 7'de Luffy'yi zorladı diye itibar görüyorsa
Egg Head'de tek yumrukta amel defteri kapandı bu leopardan bozma kedinin
Lucci'nin tek vasfı sek hükümet köpeği/kedisi olması
Başka da yüklenecek bir misyonu yok :artiz:

Lucci Water 7'de Luffy'yi zorladı diye itibar görüyorsa
Egg Head'de tek yumrukta amel defteri kapandı bu leopardan bozma kedinin
Lucci'nin tek vasfı sek hükümet köpeği/kedisi olması
Başka da yüklenecek bir misyonu yok :artiz:
Zorladı derken? Luffy i yenmişti zaten.Usopp un gazı ile dövüşü çevirdi.Dövüş sonrası zaten yerinden kalkamıyordu Lucci gibi.

Dümdüz hükümet köpeği işte. Kutsallar bu dünyayı yaratan tanrılardır diyen bir mürit.
Ee yani? Kizaruda köpek,aka da köpek, kuzanda bir donem kopeklik yapti.

Yarim milyon denizcide kopek. Sonuç nedir? Ne cikarmamiz gerekiyor. Adam kilifini bulmuş ama bundan ne cikarmamiz gerekiyor hepsinu tasviye mi edelim seriyi noktalayip

lucci karakter analizinin tam da zoro ile kapışırken gelmesi tesadüf mü? hayır elbette lucci ölecek elbafta fenrir olarak doğacak ;)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık