Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Logialar ve Koca Ana

Manga haftaya çıkacak tartışacak konu bulalım dimi=)

Bigmom

Manga son sayısında gösterildi bigmom'a büyük denme sebebi ortaya çıktı devasa bir kadın agzından damlayan asit tarzında buharlar gözüktü tayfasınından kişi yemesi zalim olduğunu gösterir. Benim burda dikkat çekmek istediğim bir husus var.

Shichibukailar kendi aralarındaki güç farkları dengesiz yani amiraller örneği vermek gerekirse güçleri yakın diyoruz ama shichibukailerde bu durum öyle olmuyor tabi mihawk nere moria nere crocodile nere gibi. Bu arada Crodile meyvesine güvendiği için geliştirmeyi hedef aldığından haki konusunda bilgisiz olduğunu düşünebilir miyiz ?

Wb ve tayfasındaki elemanların güçleri marine ford savaşında marco, jozu sanki amirallarla eşit gibi gösterildi sonra mangada dikkat dağınıklığına gitti gösterildi eyw buraya kadar da ? dası var işte akainu efendi tek başına wb tümen komutanlarına + crocodile vs akainu yaşandı sadece cruiel gitmişti o vs'de burda tekrar anlıyoruzki amiraller yonkou (altındaki kişilerden) bariz olarak üstün sonucu çıkıyor.

Tekrar dönelim bigmom olayına kid efendi 2 gemi batırdı batırdı da ? o gemide önemli kişiler var mıydı ? yani bigmom'un önem verdiği tümen komutanı tarzındaki kişiler. bigmom ticaret sevdiğinden ticari gemiyi batırdı ise kidin yaptığı hareket birşey ifade edmez etmez demeyelimde sonuç çıkarmaz. Kidin yaptığı sadece dalaşmaya girer.

Bize taa seri başında meyve güçleri ve hiyaraşi ufak ufak gösterildi logia olan crocodile meyvesine güvenmesi anti meyveler vb. Skypia daki enel vs luffy gibi. Burda şu sonuç çıkar mı ?
Logia kullanıcıları haki kullanıcıları dışındaki kişileri zorlanmadan yener tabi meyve hiyaraşisi yoksa. Burda şuna değinmek istiyorum luffy bir yumruk bir tekme hesabı caribou yenmesi luffy 200 milyonluk çaylağı yendi hemde logia kullanıcısı gibi düşünülmesin caribou'nun yeteneği güzel şahsen tayfada caribo'u yenecek sayıda kişi var sonuçta eğer farklı durumlarda tayfadaki alt kademeden birileri vs atsa idi caribou ile sonucu ölüm dahi olabilirdi.

moria arcında lola'dan bahsedilmişti annem büyük korsan tarzında bigmom çıkabilir fakat bigmom kişilik bakımından lola ile zıt. Bigmom bu yonkou luffy yenilirken lola olayı geçermi sizce ?

veya normalde haki uzun yıllarda eğitiliyor hele de bilen bir kişi öğretmiyorsa tahminimiz uzun sürer luffy postayı koydu bigmom ile karşı karşıya gelene kadar hakisi gelişmiş olabilir çünkü artık öğrendi hakiyi sadece gelişme süreci kaldı veya enel vs luffy olayı yaşanır gibi bir düşünce hakim olsa da sonuçta big mom yonkou amirallerdeki logia tarzından bir farkı olacanı sanmam hangi op filmi idi çıkartamadım birinde gaspada vardı şeker veya yağmur logiası idi luffy un sayesinde yenmişti bu tarz birşey de çıkabilirmiki ? Haki + etraftaki araç gereçlerden faydalanma.

Yeni Dünya

Tayfa yeni dünyaya hazır gibi fakat şöyle bir durum var marine ford savaşında dolaylı yoldan tanınması ve wb tayfası ve müttefikleri tarafından sevilmesi bir avantaj olarak gözükür ilerde yardım, karşılaşma gibi fakat bir okadar da düşman edindi hem ününden dolayı hemde bigmom'a posta koydu bigmom'un elbette müttefigi olduğunu farzedersek ya müttefikleri ya da bigmom tayfayı yeni dünya da rahat bırakmaz gibi ?

Eskiye Özlem

Bir böyle didik didik her haltı tartışıyoz fakat geçmişe hiç bakmıyoruz luffy yola çıktığında zoro çıktığında mihawk imza atmıştı. Kurahadol luffy zorlamıştı o günler unutulmadı şunu demek istiyorum nekadar gelişirse gelişsin aşırı güçlü kişi sayısı az sonuçta op dünyasında belkide bizim op'u sevme nedenimiz bilgi alanının geniş olması yoksa eskisi gibi o adada biraz kal sonra vs sonra diğer adaya gidip macera + başka kişiler ile vs diye devamlı bir döngü olurdu fakat oda efendi shanbody'de bu olayı yıkıp marine ford savaşı olayını başlattı. Sırf bu gizem örgüsü her mangada yeni bilgiler için çok seviyoruz.

Sizinde fikirlerinizi, görüşlerinizi alalım tartışalım bu mevzuları =):utan:

valla ben en çok smoker ve coby ne yaptı onu merak ediyorum, bir de law'dan bir sürpriz bekliyorum boş biri değil çünkü. cobynin meyve yediğini düşünüyorum aslında power up için katkısı olur

Msn'de forumdaki marco ile tartışıyorduk one piecede marco ve vista vs akainu akainu zorlanmıştı (akainu sağlam halde iken) sonra noldu wb geldi akainu kana buladı wb öldü bu sefer tüm tümen + crococile vs akainu oldu cruiel yenildi sence de mangada bir kurgu karmaşası yokmu ?

Boa Hancock Mihawk ve Doflamingo(gücünü bilmediğimizden dolayı) bunlar hariç amiraller diğer shichilerden bariz üstünler dediklerimdende ya eşitler yada çok az bi üstünlükleri var haki+logia olmalarından dolayı bence.Benim anlamadığım bu üç yonkou BB'nin ilerleyişine hiç mi bişey dememişler bi dur bakalım diye onu merakla bekliyorum.

Sizce tesadüf değil mi 3 amiral'de logia neden meyvelerine güvendikleri için ama illaki en güçlü meyve logia olcak diye bir yok antik zoan meyveleri'nin çoğunu görmedik Law'ın meyvesini çok merak ediyom acaba luffy ile vs atsa ne olur parçalara bölüyordu luffy vs kid ama kid haki bilmiyorsa şansı olcağını hiç sanmıyorum yakın bir zamanda bence süpernovalar arasında bir vs olcak ondan sonra big mom komutanlıgında birini indircek luffy.

Croco dan başlarsam pek meyve sini geliştirmemiş.Yoksa onun yerinde aokiji kizaru falan yeseydi bence alabasta arc ı daha sonraları olurdu.Big mom da başka sayfalarda'da aynı düşünce var.Paramecia olsun logia olsun ama ortak nokta asit.Gemi olayına takılmadım yük gemisine'de gemi deniyor savaş gemisine'de.Kid hava peşinde bence alırlar havasını yakında.Amirallerin yonkou altı olması normal arayada rütbe lazım.Marco-jozu çok sağlam karakterler kabul ama yenilirdi.Vs nin uzunluğu farklı olurdu sadece.

Mangada kurgu kargaşası oldu saten marco + vista akainuyu zorladı sonra akainu tüm tümen komutanlarına gider yaptı. Luffy ayagını yere sürüp buzdaki sudan faydalanıp (ayak terlemesi gibi su damlacıkları ile) hesabı crocodile'e vurdu. Crocodile akainu'a saldırdı akainu saten logia hem akışkandı normalde crocodile kum hemen katılaşması gerekirdi + cömlek hesabı kırmızı olarak yanması gerekirdi crocodile'in kurgular bozukdu :(

@cicer
Okudum benim orda aradaki uçurum farkı dedigim mihawk vs gecko gibi ben güçsüz demedim shichibukailere sadece güçleri dengesiz kendi aralarında yani amiraller yakın güçleri ama shichibukailer farklı.

Bu arada renkli yazmasan iyi olur göz yoruyor onun yerine pararaflı yazsan veya boşluk atsan iyi olur. Örn: bu mesaj.

anime ile mangayı karşılaştırıyor bazı arkadaşlar mangada akainu marcoyu geçmedi. elbette yener marcoyu ama bütün tümeni alır demek ayıp olur wb tayfasına bence
Ne ayıbı olacak adam wb ile tek başına dövüşüyor ve sonucunda yüzünün yarısını alıyor.Bir zahmet tümen komutanlarını da alsın.O kısım abartı bile değildi bence çünkü tümen komutanları luffy'i korumak için canlarını feda etmeye hazırdılar sonuçta ne oldu akainu hepsini geçmeyi başardı.Yendi demiyorum ama hepsini epey bir zorladığı kesin.

Ne ayıbı olacak adam wb ile tek başına dövüşüyor ve sonucunda yüzünün yarısını alıyor.Bir zahmet tümen komutanlarını da alsın.O kısım abartı bile değildi bence çünkü tümen komutanları luffy'i korumak için canlarını feda etmeye hazırdılar sonuçta ne oldu akainu hepsini geçmeyi başardı.Yendi demiyorum ama hepsini epey bir zorladığı kesin.
aslında akainunun hepsi ile baş edebilmesi normal.çünkü marco ve vista hariç ordakilerin saldırıları boş,yani tüm tümen komutanları vs akainu değil marco+vista vs akainu idi(şimdi bazı arkadaşlar diğer komutanlarda da haki vardır diyordur belki, bende marco ve vista aynı anda akainuyu hakili vuruşlarla indiremezken diğerlerinin hakili vuruşlarını hesaba katmaya bile gerek yok).

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık