Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Logia Sıralaması

Üye silindi 1004

Gaara mı çıkartırdı güldürdün şu saatte :hhh: Kum - 4 modu bulurdu kesin.Gerçi o değil mangaka buluyor.Şu 4 form bilinse lastik 100 milyon etmezdi herhalde.Yiyenlerin hepsi zeka özürlü falandı galiba nasıl tek form bile bulamamışlarsa.:bilmem:
Bebeyken yeme faktörü öne çıkıyor. Ayrıca bence fiziksel olarak güçlü bir aileden gelmiş olması da mesele. Lastiği kontrol altına almayı iyice çözdüğünde vites 2 ve 3 dahil oluyor mevzuya. Aktif haki kullanıcısı olmayan birisinin zaten dördüncü moda çıkması mümkün değil.

Flamethrower? nerede oldu bu olay. Akainu'ya Flamethrower mı diyoruz.
One Piece'in canon olduğu iddia edilen bir romanında geçiyor.

Ödüllerin gücü oluşturmadığını düşündüğüm için dediklerin benim için anlamsız.

Ödüllerin gücü oluşturmadığını gösteren bir sürü örnek var çünkü, aynı şeyleri yazmayacağım uğraşmayacağım yani.

Edit : Ayrıca yıldırım ile lastik aynı değil. Luffy lastiği hakiyle kombine edip saf güç anlamında artırıyor, yıldırım ise op evreninde 200 milyon volt sınırlı, fazlası olmuyor maalesef. Yaptığı etkide ortada yani.
Yıldırım potansiyel olarak 30.000 dereceye çıkabilir, bu magmanın bile çok üzerinde bir ısı, magmanın normal derecesi 2.000, kaynağı ise 10.000 dereceye çıkıyor.

Yıldırım logiasının sınırının olduğunu hiçbir zaman söylemediler. Luffy'nin bütün vücudu baştan aşağı lastik olduğu için yıldırım ona etki etmiyordu, haliyle volt'un da bir önemi yoktu.

Üye silindi 1004

Gaara harbi başka level kullanıyordu. Gaara One Piece'e bijuusuz gelip amiral olsa gram siritmazdi.
Düşünsene bizim kafasız Croco mikro seviye de kullanıyor kumu... Adama damardan girip kitliyor falan. İmkansız anca savaş alanında milleti gafil avlar. Akainu, Kuzan ve Kizaru gibi de değil. Şanslı aslında telekinetik olarak kumun kendisini kontrol edebiliyor. Gerçi kan kumun antisi bizim evrende :hhh:. Ama buna rağmen hala kontrol edebiliyor yani. Ezik anca kum bıçağı atsın...

Yıldırım potansiyel olarak 30.000 dereceye çıkabilir, bu magmanın bile çok üzerinde bir ısı.

Yıldırım logiasının sınırının olduğunu hiçbir zaman söylemediler. Luffy'nin bütün vücudu baştan aşağı lastik olduğu için yıldırım ona etki etmiyordu, haliyle volt'un da bir önemi yoktu.
Yahu Luffy'i anladıkta Wiper Sanji diyorum ben sana. Gan Fall gibi çöp için 30 milyon felan çakıp işini bitiriyor, isimli atağı yani. Zoro bile az daha karşı koyacaktı adama, Wiper çöpü karşı koyduğu gibi. Zoro'ya Wiper'a isimli güçlü saldırılarıyla işini bitiriyor o da yetmiyor Gan Fall'a isimli atak çakıyor, o da yetmiyor Sanji tarafından dalga geçiliyor. Oda bunları bilerek yaptı, neden? Çünkü adamın yıldırımıyla dalga geçmek için, başka açıklaması yok.

Enel'in kendisi diyor '' Maximum 200 milyon volt '' diye atağı söylerken. Sen hala diyorsun 30000 derece falan gerçek hayattaki yıldırımdan örnek veriyorsun.

Yahu Luffy'i anladıkta Wiper Sanji diyorum ben sana. Gan Fall gibi çöp için 30 milyon felan çakıp işini bitiriyor, isimli atağı yani. Zoro bile az daha karşı koyacaktı adama, Wiper çöpü karşı koyduğu gibi. Zoro'ya Wiper'a isimli güçlü saldırılarıyla işini bitiriyor o da yetmiyor Gan Fall'a isimli atak çakıyor, o da yetmiyor Sanji tarafından dalga geçiliyor. Oda bunları bilerek yaptı, neden? Çünkü adamın yıldırımıyla dalga geçmek için, başka açıklaması yok.

Enel'in kendisi diyor '' Maximum 200 milyon volt '' diye atağı söylerken. Sen hala diyorsun 30000 derece falan gerçek hayattaki yıldırımdan örnek veriyorsun.
Sen Enel'e takmışsın, ben Enel'den bahsetmiyorum. Yıldırım logiasından bahsediyorum. Enel seviyesini yükseltmemiş. Yükseltse çok daha farklı olurdu.

Öyle ya da böyle herkese tek attı sonuçta, Sanji'den tut diğer herkese tek attı, sen öldürmesini bekliyorsun. Zoro'nun karşı koyacağı falan yoktu, yere kapandı tövbe etti. Wiper az biraz direndi denebilir, onun da özel sebebi var, istisna.

Öyle bir yetenek ki kalbine şok verip kendini diriltebiliyor, sadece hız ve saldırı değil, bu tarz özellikleri de var. Oda bu adam için 500 milyon ödüle sahip olurdu demiş, sen ödül önemli değil diyorsun neye göre diyorsun onu da anlamadım.

max demiş olması meyvenin sınırı bu demek değildir, o Enel'in sınırı, ayrıca ben dereceden bahsediyorum, volt ayrı bir şey derece ayrı bir şey, zaten Enel'in kolayca ve zorlanmadan altını eritip anında şekil verebildiğini gördük, metali eritmek yıldırım için basit bir şey.

Sen Enel'e takmışsın, ben Enel'den bahsetmiyorum. Yıldırım logiasından bahsediyorum. Enel seviyesini yükseltmemiş. Yükseltse çok daha farklı olurdu.

Öyle ya da böyle herkese tek attı sonuçta, Sanji'den tut diğer herkese tek attı, sen öldürmesini bekliyorsun. Zoro'nun karşı koyacağı falan yoktu, yere kapandı tövbe etti. Wiper az biraz direndi denebilir, onun da özel sebebi var, istisna.

Öyle bir yetenek ki kalbine şok verip kendini diriltebiliyor, sadece hız ve saldırı değil, bu tarz özellikleri de var. Oda bu adam için 500 milyon ödüle sahip olurdu demiş, sen ödül önemli değil diyorsun neye göre diyorsun onu da anlamadım.

max demiş olması meyvenin sınırı bu demek değildir, o Enel'in sınırı, ayrıca ben dereceden bahsediyorum, volt ayrı bir şey derece ayrı bir şey, zaten Enel'in kolayca ve zorlanmadan altını eritip anında şekil verebildiğini gördük, metali eritmek onun için basit bir şey.
En az 500 alırdı diyor üstelik.Bu tarz bilgiler verdiğinde kastettiği aslında bir aralık.Enel'in 500 - 600 arası bir ödül alacağını ima ediyor.Bu da bence rahat tümen komutanı ettiğini gösterir.

En az 500 alırdı diyor üstelik.Bu tarz bilgiler verdiğinde kastettiği aslında bir aralık.Enel'in 500 - 600 arası bir ödül alacağını ima ediyor.Bu da bence rahat tümen komutanı ettiğini gösterir.
Üstelik bu Enel, CoA Haki ve üst seviye fiziksel kuvveti yok, buna rağmen 500 milyon. Sabo gibi bir adam alsa şu meyveyi, magmanın içinden geçer. İnanılmaz bir yetenek yıldırım, ısı derecesi olarak magmadan üstün, hız olarak Pika hariç en iyisi, Enel gibi birine denk gelmesi Enel için büyük şans diğerleri için şansızlık.

max demiş olması sınırım bu demek değil, ayrıca ben dereceden bahsediyorum, volt ayrı bir şey derece ayrı bir şey, zaten Enel'in kolayca ve zorlanmadan altını eritip anında şekil verebildiğini gördük, metali eritmek onun için basit bir şey.
Zoro'ya nerde tek attı acaba? Önce yıldırım çaktı Zoro yere kapandı ( Oradaki Zoro kim yahu, 5 para etmez Zoro oradaki ) . Sonra Wiper geldi adama yapıştırdı dandik saldırısını ( O saldırıdan sonra ayağa kalkması birşey ifade etmiyor ) . Zoro'ya önce milyon volt çakıp sonra 30 milyon çakıyor, 50 milyon volt ile Skypia'daki milattan önceki Zoro yeniliyor ( 2 saldırıyla ) . Ki oradaki Zoro, Rahip Ohm ile olan savaşından dolayı yorgundu, bitkindi, Ohm bile geldi oradaki Zoro ile Wiper'ı 1'er kere yere kapakladı zaten git bak. Zoro sonra kalktı Ohm'u devirdi ama hasar almış haliydi oradaki hali.

Wiper'a 30 milyon çakıyor ardından '' Tanrının hükmünü '' çakıyor toplamda 100 milyon etti mi etti. Silik yani saldırılar.

Wiper kim peki? Yeni Dünya'daki Dof'un klonunu yenen Abdullah ve Jeet'ten tek yiyecek karakter.

Sanji'ye '' El Thor '' çaktı farkında mısın? Adam diyorki '' Sigaramı yaktın ''. Daha ne kadar anlatılabilir bilmiyorum yani.

Ödüller hiçbirşey ifade etmez. Koramiral tekleyen Bartolomeo 200 milyon, Koramiral bile etmeyen denizciden tek yiyen Coribou 190 milyon, gene koramiral bile etmeyen Yarisugi'den kaçan Caribou 210 milyon.

Jack 1 milyar, Sabo 600 milyon, Perospero 700 milyon. Chinjao 500+ milyon ( Bunların hiçbiri aynı ligin adamı değil, kaldıki Chinjao gençliğindeki haliyle ezer geçer Perospero'yu, Sabo Jack'le en kötü denktir ama ödülleri farı 400 milyon, Sabo ile Chinjao yakın seviyede falan değil, aynı şekilde Sabo'dan 100 m fazla olan Perospero'da birşey yapamaz Sabo'ya tekini yer oturur yerine )

Jinbei 400+ milyon. Tamago 429 milyon ( Sanırım aynı ligin adamları bunlar )

2 yıl önceki Luffy 400 milyon, 2 yıl sonraki Luffy'i 1 kere yenmiş Ceasar 300 milyon. Kaldıki tayfa 2 yıl önce px bile anca yenerken, şimdi Jet Pistol ile tekliyor. Ceasar bu saldırılardan bir sürü aldı dayandı üstüne kokalı g3 bazuka yedi gene dayandı.

Zoro ve Sanji şuan Bege'nin adamlarının işini bitirdiği Pekoms seviyesinde diyorsan birşey demeyeceğim.

Killer ile Caribou Coribou aynı seviyede zaten. Hawkins , Pekoms'tan güçsüz heralde. Bege 300 ama 330'luk Pekoms'ı saniyede harcıyor.

Bellamy bile 195 milyonluk ödülüyle Caribou ile Coribou'ya tek atar.

Daha örnekler çoğaltılabilir yani.

Zoro'ya nerde tek attı acaba? Önce yıldırım çaktı Zoro yere kapandı ( Oradaki Zoro kim yahu, 5 para etmez Zoro oradaki ) . Sonra Wiper geldi adama yapıştırdı dandik saldırısını ( O saldırıdan sonra ayağa kalkması birşey ifade etmiyor ) . Zoro'ya önce milyon volt çakıp sonra 30 milyon çakıyor, 50 milyon volt ile Skypia'daki milattan önceki Zoro yeniliyor ( 2 saldırıyla ) .

Wiper'a 30 milyon çakıyor ardından '' Tanrının hükmünü '' çakıyor toplamda 100 milyon etti mi etti. Silik yani saldırılar.

Wiper kim peki? Yeni Dünya'daki Dof'un klonunu yenen Abdullah ve Jeet'ten tek yiyecek karakter.

Sanji'ye '' El Thor '' çaktı farkında mısın? Adam diyorki '' Sigaramı yaktın ''. Daha ne kadar anlatılabilir bilmiyorum yani.

Ödüller hiçbirşey ifade etmez. Koramiral tekleyen Bartolomeo 200 milyon, Koramiral bile etmeyen denizciden tek yiyen Coribou 190 milyon, gene koramiral bile etmeyen Yarisugi'den kaçan Caribou 210 milyon.

Jack 1 milyar, Sabo 600 milyon, Perospero 700 milyon. Chinjao 500+ milyon ( Bunların hiçbiri aynı ligin adamı değil, kaldıki Chinjao gençliğindeki haliyle ezer geçer Perospero'yu, Sabo Jack'le en kötü denktir ama ödülleri farı 400 milyon, Sabo ile Chinjao yakın seviyede falan değil, aynı şekilde Sabo'dan 100 m fazla olan Perospero'da birşey yapamaz Sabo'ya tekini yer oturur yerine )

Jinbei 400+ milyon. Tamago 429 milyon ( Sanırım aynı ligin adamları bunlar )

2 yıl önceki Luffy 400 milyon, 2 yıl sonraki Luffy'i 1 kere yenmiş Ceasar 300 milyon. Kaldıki tayfa 2 yıl önce px bile anca yenerken, şimdi Jet Pistol ile tekliyor. Ceasar bu saldırılardan bir sürü aldı dayandı üstüne kokalı g3 bazuka yedi gene dayandı.

Zoro ve Sanji şuan Bege'nin adamlarının işini bitirdiği Pekoms seviyesinde diyorsan birşey demeyeceğim.

Killer ile Caribou Coribou aynı seviyede zaten. Hawkins , Pekoms'tan güçsüz heralde. Bege 300 ama 330'luk Pekoms'ı saniyede harcıyor.

Bellamy bile 195 milyonluk ödülüyle Caribou ile Coribou'ya tek atar.

Daha örnekler çoğaltılabilir yani.
Öyle ya da böyle o Zoro Kuma'dan darbe yiyip Luffy'nin acılarını alıp ardından Kizaru'dan darbe yemesine rağmen ölmeyen adam. Bunu tekleyip geçiyor işte daha ne yapmasını bekliyordun, öldürmesini mi? Sanji de o kadar dayanıklı, onu da tekleyip geçti. Wiper için söylediklerin, o yener bu yener havada kalacak şeyler, kanıtlaman imkansız.

Ödüller bir şey ifade etmiyor demek? Desene Oda bizim ve kendisinin zamanını harcayıp manga sayfalarını ziyan ediyor diye. Baksana adam bölümün yarısını WB ve Roger'ın, Yonko'ların ödüllerini göstermekle harcıyor sana göre bir şey ifade etmiyor. Perospero benim 700 ödülüm var diye kendini övüyor ve o arada Pedro'yu tokatlıyor, sana göre bir şey ifade etmiyor anlaşılan. Bu zamana kadar seriyi takip edip ödül birşey ifade etmez diyebilmek çok enteresan hakkaten. Serinin ana karakteri ödülünün düştüğünü zannedince psikolojisi bozuluyor, Zoro ile Sanji ödül için birbirleri ile kavga edecek duruma geliyor, Usopp Franky'yi geçti diye Franky Usopp'un boynuna sarılıyor. Haliyle ödüller çok önemli.

Caribou'nun tek yemesi istisna bir durum, o da kendini dokunulmaz zannettiği için, aksi halde logia olduğu için çok tehlikeli bir gücü var, tayfadan canavar üçlüyü çıkar, bütün hasır şapkaları yenebilir logia olduğu için.

Sabo Jack'e denktir demekte senin iddian, demek ki değil, antik zoana sahip Jack daha tehlikeli ve daha tecrübeli Sabo'dan, adam 5 gün boyunca Neko + Inu değişmeli dövüşmesine rağmen yorulmuyor dövüşe devam ediyor.

Böyle adamların yanında 500 milyona layık görülmek az buz bir şey değil. Enel yerine Sabo gibi bir adam alsa o meyveyi rahat 1 milyonu bulurdu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık