Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Lise Anıları

• Konbuyu başlatan Reversi
  • Başlangıç tarihi
Sözel mezunuyum hiç zor dersim olmadı yada bana zor gelmedi. İple arıyorum o günleri valla tenefüsde 5 dakika ''ne sorucak la'' diyip 5 dakika 70-80 iteleyip geçiyorduk. Finallere 2 gün önceden çalışıyorsun 50-60 öpüp başına koyacaksın.

Son düzenleme:
Şimdi aklıma geldi (geldikçe yazarım, çok var.)
Lisedeyken edebiyat derslerini hiç dinlemezdim. Çünkü hocadan daha iyi bilirdim. Ailemin yarısı yazar çizer takımından,derste işlediğimiz kişiler aile dostlarımız. Son dönem Türk edebiyatını evde uzun zaman önce öğrenmeye başlamıştım bu sayede. Birde çok kitap okurdum. Deli gibi okurdum. Hala da okurum. Hocamın bile o kadar okuduğundan şüpheliyim. Derste işlediğimiz kitapların bir kısmını çoktan okumuştum. Hocamız okulun tamamının korktuğu biriydi ve müdür yardımcısıydı. Dersteki başarımdan dolayı beni acayip severdi. Bütün ders telefonla oyun oynayıp, kulağıma çalınan bir kelime üzerinden bir ders boyunca konuşurdum. Bütün sınıf sinir, hoca mest olurdu. Neyse uzatmayalım, bir gün geometri dersinden sınav oluyoruz. Kopyaları hazırlayıp kalem kutuma koydum. Sınav başladı. Bu hocam gözetmendi. Başladıktan bir beş dakika sonra hoca kürsüden çıkıp geldi, doğrudan kalem kutumu alıp, içini açıp karıştırmaya başladı... O an üç beş kilo vermişimdir. Aklımdan bin türlü yalan geçiyor ama hiç biri akla mantığa uymuyordu. Bütün sınıf sınavı bırakmış bizi izliyordu. Ellerim başımın arasında, terden geberiyordum. Her şeyi geçtim, hocanın gözünden düşeceğime yanıyordum. Sonunda, hoca bana hitaben: "Kırmızı kalem yok mu?" dedi. "Yok maalesef" dedim. Dedim ama ağzımdan çıkan ses benim değildi. Sıra arkadaşım sıranın altına daldı, kopuyor. Hoca "Neyse" dedi ve döndü arkasını gitti. Neredeyse kendimden geçmiştim. Sınav bitip, hoca sınıftan çıkınca bütün sınıf yarıldı. Herkes yüz ifademden ne olduğunu anlamış zaten. Sınavda da kopyayı çekmiştim ama. Heyt be ne günlerdi...

Lise sondayken sınav için okulda fotoğraf çekimi vardı, önceki gün de okulu kırmıştım, fotoğraf çekiminin olduğu zaman da babam okuldan izin almaya gelmişti. Tam fotoğraf için poz verdim babam m.yardımcısnın odaya girdi, kendini tanıttı. Müdür yardımcısı da aynı anda babama ''oğlun kınama aldı' demesin mi. O an garip bi gülücük oluştu bende, aynı anda fotoğrafı çekti :D

Bizde genellikle en arkada otururduk hoca bizi en öne almıştı.
Biyoloji dersinde tahtaya cıkan arkadaşa sınıfça top top kağıt yapıp fırlatacaktık her şey planlandığı gibi gitti kağıtlar hazırlandı vs vs.
Hoca arkadaşı tahtaya cıkardı,arkadaş dönüp tahtaya bir şeyler karalıyor dersle ilgili Hoca'da onu izliyor oturmuş yerinde.Her neyse herkes büyük güzel bir zamanlama ile kağıtları tahtadaki öğrenciye fırlattı sadece iki kişi hariç.Ben ve sıra arkadaşım zamanlamayı ayarlıyamamıştık (En önde oldugumuz için) ve bütün sınıf fırlattık'dan bir 3-4 saniye sonra üstelik hocanın gözünün içine baka baka fırlattık.

Sonuç; 35 Kişilik sınıfta sadece ben ve arkadaşım disipline gitmiştik.
(Kadın o kadar salaktı'ki hepsini mi biz attık sandı naaptı diğerleri sağ salim kurtuldu)

bu olay lise sonda bizim arkadaşların başına geldi arkadaşlar almanca kitabını delim ortasından çamaşır ipi geçirdi sonra da camdan sarkıttı.sonra aniden ipi çekmeye başladılar bizimkilerde çekti bizimkiler ipi çekmekten yorulunca ipi sıraya bağladılar sırada havaya kalkmaya başlayıncada doğal gaz peteğine bağladılar sonra dinci gecikmeli olarak sınıfa geldi ardındanda 11. sınıflardan bizim aşağı kattaki bir çocuk meğerse alttaki sınıfta müdür çekiyormuş ipi büyük ihtimal sonra bütün sınıf ipe asılmış dincide tırsıp gidip hoca sınıfta yokken yaptık diyin dedi bizim cengeverlede tamam diyip ayalandı maksat arka bahçeye gidip sigara içmek bunlar tam sınıftan çıkacakken müdür yardımcısı sınıfa kucağında kitap ve kitabı sarkıttığımız ipin bir kısmıyla geldi (ip iki parçaydı geri çektiklerinde yarısı çözülüp alınmıştı :D) kim bunu yaptı dedi arkadaşlar zaten ayaktaydı arkadaşları alıp gitti sonuç okul demirbaşına zarar vermekten savunma yazdılar :D

Telden yazimmi yazmimmi karar veremedim yaziyorum bizim kimyaci herkeze sozlu 80 85 cakan biriydi lise 4 e gecince kanser oldu fakulteye yatti eml anadolu okudum bu arada sinif 14 kisi hepsi erkek hoca hasta dedik mudur yardimcisindan izin alalim insat almis makinada alir dedik baskan harun u yolladik hoca bugun insat gitti yarin makina gitsin dedi harun kufur ederek yuruyun izin aldim dedi vermivek ama gozunu patlatirim dedi ogleden sonra 2 yazili var neyse aldik cicegi parada yok zor topladik taa 10 kilometre yuruduk yok para hastayi ziyaret ettik hoca mutlu oldu tmm simdi nabuoz dedik emrecan dedi kiz mesaj atmis yuruyun guzel sanatlara dedi 1-2 kisi olmaz dedi 11 kisiyiz bi gittik camlar doldu emrecan bagriyo du sigara yaktik ben icmiyorum allahtan ordada verdiler ama icmedim okulun onundeyiz camlar dolu ellerde sigara bagrioz sonra 5-6 genc cikti meger olay yanlis anlasilmis bizi dovme geliyolar hocalar mocalar bizde sesler gelsinler ... Kufurler vesayire hocalar zor soktular iceri bizde gittik hic unutmuyom yarin oldu biz rahatiz birak herlezin gomlekler siyah bazilarinda gravat yok kazak giymek bizde zorunlu kazak kimsede yok mudur.yardimcisi hikmet tuzman cagardi bizim bisiden haberimiz yok sakkal var bazilarinda kupe var sac uzun iceri bi girdik dedi ki direk bn dun size izin vermedim sinifsa okuldan kacmak yazililari boykot okul basmak ki ona gelicem sigara icenler var kim onlar ses yok kamera goruntuleri var dedigi an tak tak hepsi cikti bi hal ne dedi gomlekler siyah kot pantul yuzukte yasak eskiyamisiniz oglum siz dedi topluca okuldan atsam atarim dedi biz ice dogru siciyoz mudur hocalar hepsi tek savunmamiz hoca ziyareti ordan yirrtik kotu gunlerdi be

Ne ortaokulda ne lisede ingilizce hocalarımla aram pek iyi olmadı bir yerden hep kavgalı oldum. :D
Gel gör ki buna rağmen Lise 3'deyken dönem ödevini ingilizceden almıştım. :D Hoca konuyu sen seç demişti, ben de değişik bir şey olsun diye "Break Blade" serisnin mangasının ilk bölümünü çeviriyim dedim.Bizimkine de söyledim kabul etti.
1 ay sonra ödevi teslim ettim ertesi gün notumu söyledi "65". :D Liseliyiz ya tabi hemen itiraz. :D (yuh ineğe bak diyenleri duyar giyim :D) Hocayla tam 1 saat tartıştık. Sormadığı cümle ayrıntı kalmadı.En sonunda şunu dedi "Çevirinde hata yoktu o yüzden 65!" Bu lafın üstüne ne denir? O saatten sonra not mot umrumda olmadı zaten. :D

Kaizoku oni ore wa naru

Kendi sınıfımdan bir kız arkadaş yapmıştım lisedeyken. Hayatımda yaptığım en büyük aptallıktı sanırım :) Lise anılarımda ( lise 2 - lise 3 ) genellikle o var :)

Lise 1 yani bu sene yılbaşından önceki son gün :D Seçmeli Kuran-i Kerim dersinde petek borusunu patlattık yanlışlıkla oldu tabii baktık sallanıyor bizde nereden bilelim okulun en üst katını su basacağını boruyu salladık sallladık birden elimizde kaldı. ve BOM 2-3 dakika içinde her yer su oldu bizde kaçtık. Hala kimin yaptığını bilmiyorlar :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık