Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kuzan vs. Jozu

Korsanfan ahalisi şaka değil konu gerçek abimle tartışıyorduk ben dedim aokiji yener abim diyo jozu yener :of: böyle tartışmaya girdik size sormak istedik sonuç ne gelirse o lütfen fanlık yapmadan cevap verin karakterleri biraz tanıtayım

Aokiji: Aokiji, Hie Hie no Mi'yi yiyerek buz yaratma ve kullanma gücüne sahip olmuştur. Logia tipi bir meyvedir. Sadece bir saniye içerisinde bir Dev'i, Deniz Kralı'nı veya okyanusun birkaç kilometrekaresini buzla kaplayabilir. Dünya'nın En Güçlü Adamı olan Beyazsakal'ın yarattığı tsunamileri dondurmayı başarmıştır. Savaşta düşmanlarını kısmen ya da tamamen dondurarak kırılgan hale getirir ve kırarak yok eder. Tıpkı diğer Logia kullanıcıları gibi o da fiziksel saldırıları önlemek için kendi elementini kullanabilir. Aokiji'nin dondurduğu kişiler kısa süre içinde eritilirse herhangi bir doku kaybı olmadan normale dönebilirler.
Ayrıca Aokiji deniz üzerinde yolculuk yapabilen birkaç Şeytan Meyvesi kullanıcısından biridir. Suyu yol şeklinde dondurarak Ao Chari isimli bisikletiyle denizin üstünde dolaşır. Dondurma yeteneği sayesinde denize düştüğünde ölmeden kendini kurtarabilir. Bu özelliğe sahip çok az meyve kullanıcısı vardır.

Haki: Tüm Kor Amiraller'de bulunan Haki yeteneği Aokiji'de de mevcuttur.
Marineford Savaşı esnasında Beyazsakal'dan gelen şok dalgasını durduran zırha Busōshoku Haki'si ile destek olmuştur.

Jozu: Jozu Beyazsakal Korsanları'nın 3. Tümen Komutanıdır.. Jozu dış görünüşünü saf elmas haline dönüştürebilen sınıfı ve ismi bilinmeyen bir Şeytan Meyvesi yemiştir. Kazandığı bu güç nedeniyle Diamond Jozu (Daiyamondo Jozu)lakabını almıştır. Eğer meyve Paramecia türüyse gücü Supa Supa no Mi ile karşılaştırılabilir. Jozu'nun meyvesinin adının Hari Hari no Mi olduğu düşünülmektedir.
Elmasın gerçek hayattaki dayanıklılığı meyvenin gücüne yansımıştır. Jozu meyvesinin gücüyle çok güçlü saldırılara karşı dayanıklı hale gelmiştir.
Bu haliyle Don Krieg'in filosunu tek vurusta parçalayan ve dünyanın en iyi kılıç ustası olan Shichibukai Juracule Mihawk'tan gelen dünyanın en güçlü kılıç saldırısından etkilenmemiştir. Daha ağır saldırılara da dayanabilecek gibi görünmektedir.
Haki: Bildiğim kadarıyla Jozu'da B.Hakisi var

Not: Marineford'da savaştılarmı bilmiyorum çünkü oraya kadar gelmedim
Not2: Çevirileri için Smoker'e teşekkür ederim

Aokiji alır ama o kadar kolay olmaz.
Zaten Jozu'yu yenebilecek tek amiralin Aokiji olduğunu düşünüyorum.(2y öncesi)

Aokiji Jozu'ya yenilecekse gitsin balık avlasın. Gerçi zaten şuan ne yaptığı da belii değil.

Bi kere dondurdumu dönüşü yok olayın Jozu'nun Aokiji'yi yenmesinin imkanı yok anca öyle boş boş durursa Aokiji,öyle yener..

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık