Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Kutsal Ejderler Neden Bu Kadar Güçlü? (Çeviri)

Kutsallar nihai rakip konumundalar. Para, silah falan bunlar elbet vardır ama herkesin üzerinde güçlü elemanlar olmadan hükmedemezler, savaş mangası bu.

Kaldı ki Luffy finalde antik silah mı şamarlayacak, rakip lazım, çok güçlü bir rakip. Kutsallar yonkolara falan taş çıkaracak güç ve oluşum olarak çıkacaklar karşımıza. Eline sağlık.

Şöyle ki bu adamlar gerçek dünyadan esinlenme kodoman ailelerin yansıması.

Para var ve kökenleri çok çok eskiye dayanıyor. Hükümeti kuran adamlar bunlar. Bize gösterilen kutsal ejderler hep aynı tip gösterildi. Çirkin , şekilsiz ve para sahibi. Ben bu heriflerden güçlü birilerinin çıkacağını sanmıyorum asıl mesele itibarları.

Hükümet niye kutsal ejderleri öldürüp zülme son vermiyor diye bir düşünce bence yanlış. Öyle birşey olamaz çünkü bu herifler zaten mirasçı , artı olarak dünyanın para kaynağı belki de bunlar. Sırf Doflamingo bile kutsal ejderlere para taşıyan gemileri yağmaladı diye Lordluk teklifi sundular.

Kutsal ejderlerin elinde belki de Uranüs vardır ama biz daha Uranüs'ü ne olduğunu bilmiyoruz.

Denizciler ise askeri birliktir. Askeri birlik en güçlü olsa da siyasi ve sosyal olarak güçlü olamazlar. Sakazuki bile şaşırmış ki Gorosei'e kutsal ejderlerin köpeğisiniz diyor.

Bence dediğim gibi siyasi güç ve para artı olarak hükümeti kuranların mirasçıları olmaları yetiyor. Zaten adamlar kutsal soydan geldik diyorlar. Doğduklarında ayrıcalıklı doğan bir topluluk. ( Sözde tabi Luffy gelip ağzına yumruğu çakana kadar)

Ben her ne kadar Karasakal'ı sevmesem de herif bunların hakkından gelecek kumaşa sahip.

Son villian Kutsal ejderlerden çıkar ya da kutsal ejderlerden Roger gücünde adam var gibi şeylere ben şahsen inanmıyorum. Hepsi Carlos vari adamlar. Birde zaten Dof diyor ki söyleyin o mallara oturdukları koltukta rahat olamayacaklar korsankral olacak kişi tahta çıkınca hepsi yusuf yusuf atacak diye. Ellerinde çok güçlü adamlar olsa böyle bir laf bence etmezdi.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık