Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Öneri] Kripto Para

Kripto Para

• Yatırımda bulunuyorum gelecekte piyasada yeri olacak

Kullanılan: 97 42.5%
  • Yatırımda bulunuyorum fakat gelecek görmüyorum düşükten alır yukarıda satarım

Kullanılan: 22 9.6%
  • İlgilenmiyorum

Kullanılan: 78 34.2%
  • Balon / Saadet Zinciri

Kullanılan: 31 13.6%

• Kullanılan toplam oy
    228

Buradan bazı önsa tışları takip edebilirsiniz. Ufak dandik coinler bile ön satıştan sonra 100x i çok kısa sürede görebiliyor ve öns atıştan aldığınız için zarar etme olaslığınız düşük olabiliyor. Ancak güvenilir olup olmadığı size kalmış.

Yatırım tavsiyesi değildir. Takip etmek isteyen, araştırmak isteyen olur diye attım. Ufak coinlerin ön satışı hep bittikten sonra görüyordum o amaçla soruştururken denk geldi. Coinmarkete sürekli bakmama rağmen fark etmemiştim. İşinize yarar belki.

Arkadaşlar yazmış ama birde ben yazayım kendi bilgimle.

Balinalar çok geniş bi tabir.
Nasıl zenginlikten bahsedilirken , sen kendi çapında zenginsin olayı varsa balina dada böyle olduğunu düşün.

Ancak yatırımcıyı balinadan ayıran fark genelde belli bir hacmi elinde bulundurması , zamanı gelince piyasayı domine edebilmesi
Genelde balinalar sayısı sınırlı olan coin veya para birimlerinde oluyorlar .
Sınırsız basılan birimler olduğu zaman balinalar yeterince etkin olamıyor.

Şimdi balina şu aslında
1000 tane coin var piyasada , bunlar sınırlı sayıda ve daha fazla üretilmiyor. Veya çok az sayıda üretiliyor.

Balinalar piyasa dip yaparken , zararına satış olurken bu coinleri topluyorlar.
Ellerine piyasadaki hacmin sallıyorum %15 i geçti epey yüksek bir oran . Bu kadar yüksek bir orana sahip kişi bir anda elindeki tüm coinleri satmaya kalkarsa para bir anda dipe iner. Millette bu korkuyla elindekileri satar. Daha da düşük değerlere iner coin.
Yani baktığın zaman aslında piyasa kontrolü altına girmiş oluyor.

hal böyle olunca kendi topladığı değerden daha düşük seviyeye inince coinler. Balina denen kişi , kişiler bu sefer
Daha uygun fiyata daha fazla hacime sahip oluyor. Ve hakimiyet artıyor.

%15 hacme sahipti şuan %20 hacime sahip oldu.

Artık daha fazla kontrole sahip ve sonsuza kadar gelir kaynağı oluşturabilir.

Tabiki her zaman bu şekilde gelişmez.
Piyasada çok fazla balina var. Başka balinanin hareketini önceden anlayıp
Onun alacağı coinleri alarak o balinayi piyasadan tamamen silebilirler.

Yani bildiğim kadarı ile böyle işliyor.
Çok bilgi sahi değilim böyle konularda.
Küçük yatırımcılar yem olmaktan ileriye gidemiyor ki çok dengesiz bir para birimi piyasadan silinmesi lazım.

Küçük yatırımcılar yem olmaktan ileriye gidemiyor ki çok dengesiz bir para birimi piyasadan silinmesi lazım.
Bu her zaman böyle oldu.

Hatta şöyle diyeyim. Bak çok güzel bir bilgi ve heryerde göremez siniz. Hatta göremeyedebilirsiniz.

Bitcoin ilk duyulduğu zamanlar deep web te görmüştüm.
Bitcoinin sayısal değeri yani miktarı okunurken

Satoshi deriz.
Bitcoini kuran veya kuranların bilinen ismi

Satoshi Nakamoto dur.
Aslında bu şu demek .
Sa msung
toshi ba

Naka bunu hatırlamıyorum
Moto rola

Bunların hepsi çıktığı zamanki bilinen teknoloji devleri.
Bir teoriye göre aslında geleceğin ilk adımı
Olarak atılmış plan bu markalara ait.

FBİ kapıyı açmaz umarım

Son düzenleme:
Balinalık çok değişik bir kavram. Coinin hacmi de önemli elindeki nakitte önemli.
Mesela sen A coinin balinasısın ve ucuzken ve ya ön satışla vs %20 sini almayı başardın. A coini satmıyorsun hiçbir zaman, iyice tepe yapmasını bekliyorsun. Ama bitcoin çakıldığı zaman senin coinde düşüyor. Genelde en dipte alım yapanlar balinası oluyor o coinin. Mesela A coini 0.15 cent sen daha ucuzken aldın ama btc düşünce A coinide 0.05'e düşerse alıyorsun. Bu balinanın amacı coinin piyasadan silinmesini önlemek. Çok düşüp direnç yemediği zaman insanların o coine güveni azalıyor ve hodl yapan kalmıyor. Yani akıllı balinalar coinin bir yerden düşmesine müsaade etmedikleri için bir yerde emniyette sağlıyor tabii ki dipten aldıklarını sonra yukarıda satıp sonraki düşüşe hazırlanıyorlardır.

Ya da mesela bugün gördüğüm bir olay Algo 1.5050 civarında herifin birisi 1.51 e 500.000 algo/ 800.000 $ satış koymuştu. Ki bunu yapan puşt muhtemelen short işlem açmıştı ve likidite olmamak için milleti yıldırmak adına oraya satışı koymuştu. Sonra btc ile birlikte algo da düşünce short pozisyonu kapattı muhtemelen çünkü satışı sildi. Şuanda algo 1.49 neredeyse 1.59 a kadar tahtada 1.000.000 USD satış anca var. Ki algo dediğimiz coin coinmarketcap de 44. sırada ama 800k usd ile adam tutuyor coini. çünkü coini hareket ettiren piyasa emri ile yapılacak alış adam görüyor o satışı tahta boşken alım yapar yukarı atar hareketi başlatır milleti çekerim diye düşünüyor.

Gate borsasında belirli bir süredir işlem yapan arkadaşlar Vip1 üyelik şartları karşılanıyor mu diye bakıp start-up bölümünden ön satışı yapılan projeleri araştırabilir.

Bir örnek atayım. Oxygen 2 ay önce 1 günlük ön satış yapmış Gate'de 0,1 dolardan satış yapmış. Şuan 2,8 dolar. Yani 28x durumunda. Ama asıl olay bu değil ilk çıktığında 4 doalrı da aşmış yani 40x yapmış. Şartları taşıyanlar Gate Start-up bölümünü kurcalasın bence. projeleri araştrımakta fayda var.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık