Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

KPSS 2022

Buranın konusu değil ama üniversitelere de bir bakın derim(konfor arayanlar). Üstelik bazı özel üniversiteler devlet ünileri ile aynı imkanları veriyor. Örneğin bahçeşehir üni de oldukça rahat bir programa 30k civarı kazanılabilir.

Özelde piyasaya göre iyi kazanan bir mühendis olarak iş stresi , yoğunluk vb nedenlerden dolayı imkanım olsa bir dk düşünmem memur olurum . Muhtemelen çalışmayı deneyeceğim KPSS .

Öğretmen olmayın yeter. Evrak işleri, ders planları, günlük planlar, her müdür kendi kafasına göre bir şey istiyor.

Bu sene görevlendirme ile ekstra bir okulda da çalışıyorum. 9-10-11-12lerin B şubelerine giriyorum. günde 8 ders var, tek boşluk olmadan 5 dk teneffüsle derslere girip çıkıyoruz. Sabah evden çıkmadan wc girer, akşam eve gelince tekrardan giriyorum. Büyük wc sıkışsan zaten imkansız, ne selpak ve sabun var tuvaletlerde.

Rezalet bir şey Devlette öğretmen olmak. Özelde en azından öğlen arası yemeğin, arada boşlukların oluyor, dinlenebiliyorsun iki yudum çay-kahve içebiliyorsun.

Diğer kurumlardaki memurlar ise masa başı oturup iş gelirse çalışıyorlar. İstediklerinde mola verebiliyorlar, bir programa bağlı kalmıyoralr.

İş ve şehir değişikliği yapmak istediğim bir zaman dilimi olmuştu, 2022 sınavına o yüzden hazırlanmıştım. İyi puan aldım, bir kurumun yazılı ve sözlü sınavında başarılı oldum ama işbaşı yapmam gereken tarih babamın ölümüne denk geldiği için feragat etmek zorunda kaldım, eski işimde çalışmaya devam ettim. İyi ki etmişim çünkü seçim vaatleri ve toplu iş sözleşmesinden dolayı maaşlar konusunda çok ciddi dengesizlikler yaşanıyor ne yazık ki, gideceğim kurumda beyaz yaka olmama rağmen hizmetli personelin zamlı maaşı benimkinden yüksek olacaktı.

Kamuya personel alımının durma noktasına geldiğini söyleyebilirim, tüm ilânlar CBİKO’da toplandığı için fazla fazla alım yapılıyormuş gibi gözünüz boyanmasın, cidden çok az alım yapılıyor. Sadece olmazsa olmaz diyebileceğimiz bilişim, çevirmenlik, sürekli işçi kadrolarına izin çıkıyor. Cumhurbaşkanlığı personel alımını epey kıstı, örneğin çalıştığım kuruma son 3 senedir personel alım izni verilmiyor, üstelik bu 3 senelik süreçte kurumdan toplam 16 personel ayrıldı. Hâlihazırda 6 kişinin çalışması gereken yerde 1 kız tek başına idare etmeye çalışıyor misâl...

Bu arada geçen hafta Cumhurbaşkanlığından tüm kamu kurumlarına yazı gitti, kamu personeli alımlarında mülâkatların kaldırılmasıyla ilgili ilk adım atıldı ama yine de çok umutlanmamak gerek, giden yazıların aylarca, belki yıllarca değerlendirilmesi sürecektir, zaten doğru dürüst alım da yok.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık