Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kitap Yazmayı Düşünüp Vazgeçenler

Kitap yazmayı düşündünüz mü?

• Evet.

• Hayır.

• Aslında ben meşhur bir yazarım. Gizli bir One Piece hayranıyım...

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Bende bitane derin konu denedim ama başlangıçta bıraktım:D ama sonradan doğum günü hediyesi niyetiyle 4 5 arkadaşımı soktuğum fantastik bitane yazdım:)) İlk deneyişimde olsa yaklaşık 30-40dk lik bir hikaye oldu.
Giriş sezonu olarak, özel güçelerin bulunduğu bir Dünya'da, bu güçleri avlayan, avcıları işleyen bir hikayeydi. İlk bölümü genel olarak beğenildi ama sayın korsanfan ekibi ne der merak içindeyim :))

Lisede en büyük hobimdi.8 tane yıllık ajandayı doldurmuştum hikayeler ile.Lotr etkisi ile orta çağda geçen şovalye hikayesi yazıyordum.Büyünün ve özel güçlerin olmadığı bir evrendi.4 devlet ve bu 4 devletin çevrelediği bir ülkeyi kapsıyordu.Bu ülke aynı zamanda ticaretin ve eğlence sektörünün en yoğun olduğu yerdi.Kendine has tamamen profesyonel bir orduya sahipti.Bir rivayete göre barutu da keşfetmişlerdi :rolleyes: Diğer 4 devlet belli aralıklar ile birbirleri ile savaştığından ticaretleri bu ülke üzerinden yürüyordu.Diğer 4 devletin özellikleri ise birisi zengin zümrenin hükmettiği bir ticaret ülkesi idi.Diğeri kölelikle geçimini sağlayan ve savaşçıları ile ünlü bir ülke.Diğeri dağlık alanları ile düşmanlarına karşı doğal bir sete sahip madenlikle geçimini sağlayan bir ülke.Sonuncusunu cumhuriyet düşündüm ama orta çağa pek uymuyordu.Biraz benzer olarak aristokrasiye kaydırdım burayı.Cumhuriyet var ama halk işin içinde değil.

Madenlerde çalışmaktan bıkıp namlı şovalye olmak isteyen 2 kafadar ve yolda kölelikten kaçmış bir kişi dahil olmak üzere 3 kişilik bir takımın hikayesi idi.Daha sonra Dartaryan niyetine dördüncü ekledim kısa bir süreliğine.8 tane ajanda da yan hikayeler dahil olmak üzere 2 tane ülkede bulunmuşlardı ama ortadaki ülkeye geçtiklerinde birden hevesim kesildi nedense.Hikaye de tıkanmaya başlıyordu.Hikayeyi bağlamak için karakter ekledikçe bu kez dallanıp budaklanma başladı.Zaten diyalog denen şeyi yazmayı beceremiyor iken bu kadar karakteri nasıl işleyeceğimi düşünüp sonra toptan bıraktım.Hikayelerden bir kaçı okuttuğum herkes çok beğenmişti.Daha sonra efkarlı bir günüme denk gelip yaktım hepsini.Diyalog olmazsa çok efsane şeyler yazıyorum ama diyaloglar işi batırıyor.

Lisede en büyük hobimdi.8 tane yıllık ajandayı doldurmuştum hikayeler ile.Lotr etkisi ile orta çağda geçen şovalye hikayesi yazıyordum.Büyünün ve özel güçlerin olmadığı bir evrendi.4 devlet ve bu 4 devletin çevrelediği bir ülkeyi kapsıyordu.Bu ülke aynı zamanda ticaretin ve eğlence sektörünün en yoğun olduğu yerdi.Kendine has tamamen profesyonel bir orduya sahipti.Bir rivayete göre barutu da keşfetmişlerdi :rolleyes: Diğer 4 devlet belli aralıklar ile birbirleri ile savaştığından ticaretleri bu ülke üzerinden yürüyordu.Diğer 4 devletin özellikleri ise birisi zengin zümrenin hükmettiği bir ticaret ülkesi idi.Diğeri kölelikle geçimini sağlayan ve savaşçıları ile ünlü bir ülke.Diğeri dağlık alanları ile düşmanlarına karşı doğal bir sete sahip madenlikle geçimini sağlayan bir ülke.Sonuncusunu cumhuriyet düşündüm ama orta çağa pek uymuyordu.Biraz benzer olarak aristokrasiye kaydırdım burayı.Cumhuriyet var ama halk işin içinde değil.

Madenlerde çalışmaktan bıkıp namlı şovalye olmak isteyen 2 kafadar ve yolda kölelikten kaçmış bir kişi dahil olmak üzere 3 kişilik bir takımın hikayesi idi.Daha sonra Dartaryan niyetine dördüncü ekledim kısa bir süreliğine.8 tane ajanda da yan hikayeler dahil olmak üzere 2 tane ülkede bulunmuşlardı ama ortadaki ülkeye geçtiklerinde birden hevesim kesildi nedense.Hikaye de tıkanmaya başlıyordu.Hikayeyi bağlamak için karakter ekledikçe bu kez dallanıp budaklanma başladı.Zaten diyalog denen şeyi yazmayı beceremiyor iken bu kadar karakteri nasıl işleyeceğimi düşünüp sonra toptan bıraktım.Hikayelerden bir kaçı okuttuğum herkes çok beğenmişti.Daha sonra efkarlı bir günüme denk gelip yaktım hepsini.Diyalog olmazsa çok efsane şeyler yazıyorum ama diyaloglar işi batırıyor.
Yazık olmuş :( Okurduk ne güzel :(

Yazık olmuş :( Okurduk ne güzel :(
düzenli değildi zaten.Kafama estikçe yazıyor ve sıralıyordum.Bazen bir yazdığım diğeriyle çelişiyordu.Ben de hangisinin daha iyi olduğuna karar veremeyince ikisini de tutuyordum.Bir mevzudan diğerine geçerken ki hikayeler de eksikti.Ana olayları yazıp geçiyordum.Çok fazla yazınca o ara hikayeleri yazmak gözümde büyüdü.Keşke o zamanlar Got okuyor olsaydım.Ne güzel kopya çekerdim :D

düzenli değildi zaten.Kafama estikçe yazıyor ve sıralıyordum.Bazen bir yazdığım diğeriyle çelişiyordu.Ben de hangisinin daha iyi olduğuna karar veremeyince ikisini de tutuyordum.Bir mevzudan diğerine geçerken ki hikayeler de eksikti.Ana olayları yazıp geçiyordum.Çok fazla yazınca o ara hikayeleri yazmak gözümde büyüdü.Keşke o zamanlar Got okuyor olsaydım.Ne güzel kopya çekerdim :D
Kurgusal düzen önemli. Eserin iskeleti gibi bir şey. O olmayınca dağılıyor.

çocukken yazmaya başladığım bir orta çağ kitabı vardı. içinde lotr tarzında fantastik yaratıklar vardı. Kimileri akıl sahibi, çok zeki ve ekip çalışmasına giden, kimileri aptal ama çok kalabalık takılan canavar ırklarını bile tasarlamıştım. Şimdi bunu yazarken bile o günler aklımda canlandı birden :) yazdığım dönemde yaptığım o betimlemeler, şahıs profillerini falan şimdi düşündüğümde bile '' ulan o çocuk aklıyla nasıl yazmışım bunları'' dedirtiyordu. sonra ben evde yokken abim notları bulmuş annemin yanında okuyup benimle dalga geçince bırakmıştım yazmayı :)

yakın bir zaman öncesinde de düzenlenen bir yarışmaya katılmak için bir roman denemesine girişmiştim. gerçek olaylardan yola çıkarak yazmaya başlamıştım. ama ciddi ciddi uğraştım. romandaki olay örgüsünü ve nasıl gelişebilir şeklinde notlar alıp kafa patlattım epey. Tasarladığım 350 sayfa civarında olacaktı. 120 sayfaya yakın yazdım. Tam olayların gelişip heyecanın arttığı bölümlere gelmiştim ki işlerimin yoğunluğu sebebiyle bırakmak zorunda kaldım. yarışmanın süresi geçince ve yetiştiremeyince de sinirlenip shift delete yaptım. hiçbir not kalmadı, sadece taslak hali aklımda duruyor. Belki ileride ilham gelirse tekrar denerim. onun haricinde detaylı araştırmalar sonucunda önümüzdeki 10 sene içerisinde yazmayı planladığım 5-6 kitap daha var, yazabilir miyim bilmem ama tasarladığım şeklini gerçeğe dönüştürme hayali bile beni mutlu etmeye yetiyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık