Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kitap Tavsiye

Burası tavsiye konusu ama bulamadığım bir kitap var, stoklarda olmayan. Nadir kitapta bile yok. Belki buradan birinde vardır.
Savaş Lordu Yıllıkları 1 Kış Kralı.
http://www.kitapyurdu.com/kitap/kis...illiklari-1-bir-kral-arthur-romani/63013.html
2. ve 3. kitaplar var stoklarda. Bir bu kitap yok, pdf'si bile yok. Olan varsa alabilirim, bana tarayıp gönderebilir, ya da bana gönderir ben tararım geri gönderirim. Her türlü olur.
Kütüphaneleri denedin mi? Toplu katalog ve halk kütüphaneleri kataloğu sayfalarında kitabın adını arattım. 9 kütüphane çıktı.

http://www.toplukatalog.gov.tr
http://koha.ekutuphane.gov.tr

Özgen Berkol Doğan Bilimkurgu (ist/kadıköy)
Karadeniz Teknik - Merkez
Ankara - Siyasal Bil.Fak.
Hacettepe - Beytepe
Muğla - Merkez
Çanakkale 18 Mart - Merkez
ODTÜ GVO
Kocaeli - Merkez
Kırklareli İl Halk

Bunlardan birine yakınsan gidip üye olup kitabı ödünç alabilirsin. Yakın değilsen herhangi bir halk kütüphanesine git ve aradığın kitabın Kırklareli il halk kütüphanesinde olduğunu, kütüphaneler arası ödünç hizmetinden yararlanmak istediğini söyle. Senin bulunduğun kütüphaneye kitabı getiriyorlar. Ben bunu hiç denemedim ama halk kütüphaneleri yönetmeliğinin 25. maddesinde getirmeleri gerektiği yazıyor. Kitap il sınırları içinde bulunabiliyorsa hizmetten seni faydalandırmayıp kitabı nasıl bulacağını söyleyebilirler. Bir kütüphaneci benim bulduğumdan daha fazla kütüphane bulabilir. Onların iki siteden çok daha fazla danışma kaynağı oluyor.

Öte yandan listelediğim kütüphaneleri deneyeceksen; önce telefon edip kitabın rafta olup olmadığını, ödünç alma prosedürünün nasıl olduğunu sormanı öneririm. Devlet üniversitesi kütüphaneleri halk kütüphanesi gibi hizmet veriyor. O üniversitede okuman şart değil. Ayrıca üniversite kütüphanelerinde tarayıcı da olur genelde; yani üye olmadan, kitabı ödünç almadan da pdf çıktı alabilirsin.

Belki bunları çoktan biliyorsundur ama sana soru sorup ona göre bir şey yazıp o şekilde uzatmaktansa genel bir açıklama yazmak istedim.

Will Salas adlı üyenin önerdiklerini önermekle birlikte açıklayayım:
1)Sapiens
İnsanlık tarihinin başlangıcından günümüze kadar geçen sürede; sapiens'in öteki insan türleriyle olası mücadelesini veya katliamını; gittiği her yerde tahribata sebep olduğunu gösterir. Sayfalar ilerledikçe zaman oku da buna paralellik göstererek ülkeler,mitler,dinler,hümanizm... gibi konulara da değinerek çıkış noktalarını ve anlamlarına veya anlamsız olmalarına vurgu yapar. Şirketlerin ilk çıkışları ve eskiden ne kadar büyük bir güç olduklarını hakkında da etkileyici bilgiler içerir. Örneğin; Hindistan'ı uzun yıllar İngiltere şirketi(yanlış hatırlamıyorsam İngiliz-Doğu Hindistan) yönetti ve bunlar Hindistan'ı ele geçirirken sahip oldukları donanma dönemin İngilteresin'den fazlaydı.

2)Homo Deus
Devamı niteliğinde olan bu kitap şimdiki koşullara bakılarak ileri olması muhtemel teknolojik gelişmeler ve onların doğruca sonuçlara değinir. Önceki kitap tarih ağırlıklıyken bu sosyolojiye daha eğiliyor.

3)Elon Musk
Elon Musk'ın hayatını anlatır. Girişimciliği düşünenlere tavsiye derim.

4)Populer Science, Bilim ve Teknik, Nationa Geo. ve benzeri dergiler
Bilimsel makaleler okumayı isteyenler için özellikle tavsiye ederim. Bunlar aylık dergiler olup fiyatlar 5-10 lira arasında değişir. İçerisinde mutlaka hoşuna gidecek bilgiler mevcuttur.

Tavsiye konusuna ters mühendislik uygulayacağım şimdi.

Biri bana Katip Bartleby isimli kitabı önermişti diye hatırlıyorum ama kim olduğunu hatırlayamıyorum. Aklıma @Nico Robin geliyor nedense ama olmayadabilir.
Not: Sen değilsen alıntılamana gerek yok

Zülfü Livaneli - Serenad

Arkadaşımın hediye etmesi sayesinde çok geç de olsa keşfettiğim bir kitap. Zülfü Livaneli'ye genel olarak önyargıyla bakıyordum. Hele ki kitabın adı serenad olunca kesin basit bir aşk kitabıdır diyordum ama kesinlikle öyle değil. Özellikle gemi ile ilgili bölüm beni çok etkilemişti.

Tolstoy- Diriliş
Sonu böyle biraz hava da kalmış gibi olsada kitap aktı. Olyları anlatırken kişlerin psikolojileri sistme eleştirisi olarak ele aldığımızda cidden muazzam bir eser. Dediğim gibi sonu hava da kalmış. Özellikle tercih edilmiş olabilir.

Tavsiye konusuna ters mühendislik uygulayacağım şimdi.

Biri bana Katip Bartleby isimli kitabı önermişti diye hatırlıyorum ama kim olduğunu hatırlayamıyorum. Aklıma @Nico Robin geliyor nedense ama olmayadabilir.
Not: Sen değilsen alıntılamana gerek yok
Ben değildim ama hazır gelmişken bir kitap önerisi alırım :)
Şu an Amak-ı Hayal kitabını okuyorum. Henüz başlarda olmama rağmen çok hoşuma gitti. Sanırım burda görmüştüm kitabı. Kim söylediyse teşekkürler :sapkali:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık