Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kitap Tavsiye

@amaneden boşver sen milleti. Sinema tarihinin en çok sinemaya aktarılan edebi karakterini, bugün komedi malzemesi olarak bile kullanılan polisiye ile ilgili çoğu şeyin içinden çıktığı Sherlock Holmes'ü beğenmemek. :( Sherlock Holmes polisiye gibi bir edebi türün en büyük temsilcidir. Fantastik romanlarda Tolkien, Süper kahramanlar için Superman, Batman ve Spiderman, yönetmenlikte Kubrick,Tarantino, Nolan, Scorsese neyse bu karakter polisiye için öyle hatta daha fazladır.

Yakıb tarihte bile 2 dizi ve 1 filmde bpy gösteren karakter bu.
@seyyah 'in yazdıklarının tamamına katılıyorum.

Sherlock'u Sherlock yapan dizi ve filmi. Kitaptaki kurgu sürekli deux ex machina barındırıyor. Hiçbir şeyden haberimiz olmuyor ama bir de bakıyoruz olay çözülmüş. James Moriarty içinse zeki olduğunu anlamamızı sağlayan tek unsur şu: karşılaştığım en tehlikeli suçlu bla bla bla.

Bu arada Agatha'nın on küçük zencusini de kötü bulduydum. Onu da sevmem.
Vay be diyorum, vay beeee. :(

@amaneden boşver sen milleti. Sinema tarihinin en çok sinemaya aktarılan edebi karakterini, bugün komedi malzemesi olarak bile kullanılan polisiye ile ilgili çoğu şeyin içinden çıktığı Sherlock Holmes'ü beğenmemek. :( Sherlock Holmes polisiye gibi bir edebi türün en büyük temsilcidir. Fantastik romanlarda Tolkien, Süper kahramanlar için Superman, Batman ve Spiderman, yönetmenlikte Kubrick,Tarantino, Nolan, Scorsese neyse bu karakter polisiye için öyle hatta daha fazladır.

Yakıb tarihte bile 2 dizi ve 1 filmde bpy gösteren karakter bu.

Vay be diyorum, vay beeee. :(
Dragon Ball serisi ya da Biz kitabı da öncü ama ikisi de çöp. :oleyo2:

Г-1 (Kök işareti bulamadım, bunu öyle kabul edelim.)

Tek başına yeterdi bence derinliği için.
Gayet güzel kitaptı yani. Tabi benim favorim Cesur Yeni Dünya'ydı ama Biz de iyiydi gayet.
Birkaç defa başlamam gerekmişti bitirebilmek için. Çok sıkılmıştım okurken çünkü. Şimdi de pek fazla bir şey hatırlamıyorum. Diğer yandan Cesur Yeni Dünya'da da aynı şey olmuştu ama onu ikinci okuyuşumda çok rahat okumuştum. 1984'te de aynısı olmuştu mesela, ahaha. Ama Fahrenheit'ta öyle bir şey olmadı. Demek ki Fahrenheit>
:oleyo2:

Dur @yyolcu 'yu da sevindirelim. Benim kafa Biz'i alamamış ağabey. Çakmamış.

Ne demek Dragon Ball çöp? Dragon Ball kırmızı çizgimizdir111!11!
Dümdüz seri olduğu için öyle diyorum yoksa ben de zamanında zevkle izlemiştim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık