Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Kim Ölsün İstersiniz?

Hasır şapka tayfasından kim ölsün istersiniz?

• Luffy

Kullanılan: 12 9.0%
  • Zoro

Kullanılan: 11 8.3%
  • Nami

Kullanılan: 11 8.3%
  • Usopp

Kullanılan: 26 19.5%
  • Sanji

Kullanılan: 30 22.6%
  • Chopper

Kullanılan: 17 12.8%
  • Robin

Kullanılan: 8 6.0%
  • Franky

Kullanılan: 9 6.8%
  • Brook

Kullanılan: 9 6.8%

• Kullanılan toplam oy
    133
Seri sonu olabilecek birşey
Zaman atlamasından sonra Sanji sırasıyla; Vergo, Doflamingo ve King ile küçük çaplı çarpıştı. Hiçbiri vs değildi ve hepsinde son anda gelip birilerini kurtardı fakat bu küçük çarpışmalardan yaptığım çıkarım şu: Sanji seri sonu en fazla YC1 olur. yonkoular, üst düzey denizciler ve goroseiler ne olacak hepsini Luffy mi indirecek diyen olabilir ama Luffy KK olurken Mihawk'ın Marineford Savaşı sırasında söylediği şekilde olacak. Hasır şapkalar herkese tek atarak olamayacak.

Sanji en sevdiğim karakterlerden biri ama eğer Sanji Eiichiro Oda tarafından seri sonu Kizaru'yu yenebilecek bir seviyeye çıkarılırsa hayal kırıklığına uğrarım.

Sonunu güzel bağlamışsın ama Vergo tarafından ayağı çatlatılan, suit olmasa yc1'in donuta çevireceği Sanji, Kizaru-kun ile uzun süre savaşıp son darbeyi vuracaksa eğer ben okumak istemiyorum o seriyi :)
Tamam, aynı şekilde Zoro için de diyelim o zaman. Çünkü onun için doğru düzgün fight bile verilmemişken, "Zoro ya moruk!" demek... Sanki, komik gibi ha ?

Zaman atlamasından sonra Sanji sırasıyla; Vergo, Doflamingo ve King ile küçük çaplı çarpıştı. Hiçbiri vs değildi ve hepsinde son anda gelip birilerini kurtardı fakat bu küçük çarpışmalardan yaptığım çıkarım şu: Sanji seri sonu en fazla YC1 olur. yonkoular, üst düzey denizciler ve goroseiler ne olacak hepsini Luffy mi indirecek diyen olabilir ama Luffy KK olurken Mihawk'ın Marineford Savaşı sırasında söylediği şekilde olacak. Hasır şapkalar herkese tek atarak olamayacak.

Sanji en sevdiğim karakterlerden biri ama eğer Sanji Eiichiro Oda tarafından seri sonu Kizaru'yu yenebilecek bir seviyeye çıkarılırsa hayal kırıklığına uğrarım.
Son savaşta tayfa ön planda olursa, Zoro ve Sanji'nin amiral veya amiral seviyesi birilerini almaları gerekir.Eğer tayfa çok etkili olmazsa dediğin gibi olabilir.

Tamam, aynı şekilde Zoro için de diyelim o zaman. Çünkü onun için doğru düzgün fight bile verilmemişken, "Zoro ya moruk!" demek... Sanki, komik gibi ha ?
Ben ne Zoro-Sanji kıyası yaptım ne de Zoro övdüm. Geçtim ''Zoro ya moruk'' demeyi One Piece'deki hiçbir karakterin fanı da değilim. Soruna gelirsek ''Zoro ya moruk'' demek bence komik, abartılı ve bağımlılık içeren bir söylem ama şunu da söylemem lazım: Eiichiro Oda'nın çizdiklerinden benim anladığım kadarıyla Zoro'nun potansiyeli Sanji'den daha yüksek.

Ben ne Zoro-Sanji kıyası yaptım ne de Zoro övdüm. Geçtim ''Zoro ya moruk'' demeyi One Piece'deki hiçbir karakterin fanı da değilim. Soruna gelirsek ''Zoro ya moruk'' demek bence komik, abartılı ve bağımlılık içeren bir söylem ama şunu da söylemem lazım: Eiichiro Oda'nın çizdiklerinden benim anladığım kadarıyla Zoro'nun potansiyeli Sanji'den daha yüksek.
Kanka, haklısın; ama yüksek dediğin potansiyeli nasıl belirledin ? Zoro ile Sanji'nin rakipleri ile belirleyerek yapmıyorsun. Örneğin şurada senle anlaşamadığımız konu,Vergo, Sanji'nin bacağını çıtlatması, Zoro'nun Vergo'yu yener anlamı çıkması gibi çıkarım yapmak yanlış bir çıkarım. Veya Pica ile Vergo'nun arasındaki fark ne kadar ? Ben de biliyorum Zoro'nun potasiyeli Sanji'den yüksek olduğunu. Ama Sanji potasiyeli Zoro'dan ne kadar düşükte ?

Son düzenleme:
Kanka, haklısın; ama yüksek dediğin potansiyeli nasıl belirledin ? Zoro ile Sanji'nin rakipleri ile belirleyerek yapmıyorsun. Örneğin şurada senle anlaşamadığımız konu,Vergo, Sanji'nin bacağını çıtlatması, Zoro'nun Vergo'yu yener anlamı çıkması gibi çıkarım yapman. Pica ile Vergo'nun arasındaki fark ne kadar ? Ben de biliyorum Zoro'nun potasiyeli Sanji'den yüksek olduğunu. Ama Sanji potasiyeli Zoro'dan ne kadar düşükte ?
Bu işin matematiğini kurmadım. Birinin dayanıklılığı çok iyi ama öbürünün de gözlem hakisi var ya öfff tarzı bir kurgum yok. Zoro Pica'yı kesti ama Sanji içinden geçerdi ya da tamam Vergo, Sanji'yi çatlattı ama Vergo o bambuyu belinde kırardı Zoro'nun tarzı bir iddiam da yok. Zoro ts öncesi daha güçlü rakiplerle dövüşüp kazandı da demeyeceğim. Evet ts sonrası düzgün vs atmadı ikisi de ve üşenmesem bu tarz bir çok şey daha yazarım ama hiçbiri değil.

Birinin hayali dünyanın en iyi kılıç ustası olmak, diğerinin amacı All-Blue'yu bulmak. Tek kıstasım bu. Zoro'nun kendini geliştirip potansiyeline ulaşmak dışında yapabileceği hiçbir şeyi yok. Kimseden yardım alamaz. Teke tek atıp Mihawk'ı yenecek. Tamamen bireysel ama içinde dünyanın en iyi kılıç ustası olmak isteyen birisi olan Hasır Şapka tayfası birlikte All Blue'yu bulabilir. İki hayali bu açıdan karşılaştırınca Zoro'nun hayaline ulaşmak için sahip olması gereken potansiyelin daha fazla olması gerektiğini düşünüyorum.

Bu tarz konularda hassas olunması hoşuma gidiyor ne oluyorsa olsun her işin bir mantığı olmalı zaten. Yalnız Sanji'nin son savaşta Kizaru'ya dalması ya da başka bir amiralle dövüşmesi o kadar ekstrem bir şey değil dostum. Bu arc ile birlikte son savaş öncesi tahminen en az üç defa ciddi dövüşlere girecek bizim tayfa. Sanji bu süreçte gerekli p-upları alarak dövüş içerisinde gelişerek sürekli üstüne koyarak seri sonu bir amirali karşılayacak seviyeye gelebilir. Son savaşta gerek alacağı yardımla gerek dövüş içerisinde yine gelişim göstererek bir amirali yenebilir. Tabi bu gelişim bana göre renkli donla olacak iş değil genlerinde saklı gücü uyandırmasını bekliyorum.

Bu tarz konularda hassas olunması hoşuma gidiyor ne oluyorsa olsun her işin bir mantığı olmalı zaten. Yalnız Sanji'nin son savaşta Kizaru'ya dalması ya da başka bir amiralle dövüşmesi o kadar ekstrem bir şey değil dostum. Bu arc ile birlikte son savaş öncesi tahminen en az üç defa ciddi dövüşlere girecek bizim tayfa. Sanji bu süreçte gerekli p-upları alarak dövüş içerisinde gelişerek sürekli üstüne koyarak seri sonu bir amirali karşılayacak seviyeye gelebilir. Son savaşta gerek alacağı yardımla gerek dövüş içerisinde yine gelişim göstererek bir amirali yenebilir. Tabi bu gelişim bana göre renkli donla olacak iş değil genlerinde saklı gücü uyandırmasını bekliyorum.
Tabi ki de Sanji gerekli power up ile Amiral karşılayacak hatta alacak seviyeye gelebilir. Sanji YC1 seviyesinde amiral karşılayabilir ki ayrıca Marineford Savaşında Marco ve Jozu amiralleri karşılayabildiklerini gösterdiler. Bunu Sanji de yapabilir ama şu ana kadar ki karakter gelişimi bende bu hissiyatı yaratmadı. Sürekli One Piece'i bitirmeme az kaldı diyen bir mangaka eğer gerçekten dediğini yapacaksa 23 yılda şu seviyeye getirdiği karakteri çok hızlı seviye atlatmış olur.

Eğer Sanji bir Bleach karakteri olsaydı derdim ki evet amiral alır seri sonu ama One Piece için bunu diyeyem. Sanji Power up alır mı? Alır ama dediğin gibi 3 savaş olacaksa ve buna uygun power up alacaksa ben burada hayal kırıklığı yaşarım. Sadece Sanji değil kim olsa hayal kırıklığına uğrarım. Eiichiro Oda seriyi bitirmek için işleri hızlandırmış derim. One Piece 10-15 sene daha sürecekse ve Sanji o zaman amiral alacak seviyeye gelecekse güzel olur ama 5-6 sene sonra bitecekse hayal kırıklığına uğrarım. He bir zaman atlaması daha olursa iş başka. Umarım derdimi anlatabilmişimdir.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık