Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Kılıç Ustalarında Haki

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
aralarındaki rekabet nedensiz ya da ufak nedenli olsaydı o kadar uzun sürmezdi.Adamlar gençlik yıllarından beri rekabet içerisindelermiş üstelik wb bile shanks'a mihawk ile olan aranızdaki rekabetin ne olduğunu merak ediyorum diye soruyor.
Asıl senin dediğin gibi büyük bi mevzu için savaşıyo olsalardı mihawk seninle ilgilenmiyorum demezdi. Mihawk shanks'ın aksine onur kavramına önem veren biri. Sırf shanks savaşamadığı için öyle bi ünvanı almayı kendine yediremez. İkisinin olayı naruto'da ki kakaşi-gai mevzusu gibi. Yada slam dunk'ta ki hanamiçi-rukawa...

Konuyu takip etmiyordum. Yukarıdan birileri "Wiki'yle dalga geçiyorsunuz çevirileri oradan yapmıyor musunuz?" demiş ona gözüm takıldı baktım biraz.

Ben de sesli sözlüğe baktım da yani ne bileyim. Adamlar daha iyi bilir tabii ama bence "kılıç kullanan kimseler"'dir swordsmen. Yani öyle gözüküyor. Biliyorsundur zaten bazen bilmediğin kelimeleri diğer kelimelerden çıkarmaya çalışıyor insan.
Swordsman kılıç kullanan kimseye denir eğer ki kullanıcı ustalık seviyesinde ise swordsmaster ya da master swordsman dir kullanılacak kelime
Kelime anlamda durum bu fakat kılıç ustasına başka ne anlamlar yükleniyor ,başka gereklilikler var mı bilmiyorum

Mihawk ile shanks arasındaki güç uçurumunun farkında değil misin ?
shanks kılıçustası olsaydı emin ol mihawk'a kimse dünyanın en iyisi diyemezdi olay bu kadar basit
Şu ankinin farkındayım diyorum ya rekabet esnasındaki güç durumu neydi? Rekabet esnasındaki güç durumu da böyle olsaydı şuanda Zoro her karşılaşmasında onu değil farklı birini düşünüp son saldırıyı yapardı :D

Swordsman kılıç kullanan kimseye denir eğer ki kullanıcı ustalık seviyesinde ise swordsmaster ya da master swordsman dir kullanılacak kelime
Kelime anlamda durum bu fakat kılıç ustasına başka ne anlamlar yükleniyor ,başka gereklilikler var mı bilmiyorum
Oradan çıkardım ben de ama sözlükte öyle geçmiyor. Bizde de kelime anlamı farklı terim olarak anlamı farklı olan şeyler var. Onlarda da olmamasını beklemek saçma olur. Ama ben iddamın arkasındayım yine de ^^

Şu ankinin farkındayım diyorum ya rekabet esnasındaki güç durumu neydi? Rekabet esnasındaki güç durumu da böyle olsaydı şuanda Zoro her karşılaşmasında onu değil farklı birini düşünüp son saldırıyı yapardı :D
Tamam senin dediğin gibi düşünelim, shanks'ın kolunu kaybetmesi ile rekabet bitti diyorsun, shanks kolunu kaybedince kılıç gücü düştümü ? yoksa kılıcına daha çok mu sarıldı ? fark ettiysen tek kılıç ve başka özelliği yok shanksın belki mihawk ile vs atarken kılıç kabzasınıda kullanıyordu diğer eliyle bilebilirmiyiz ?
ama bildiğimiz birşey var tek kol kalınca kılıcına daha çok sarılır, yani rekabet dediğin kol gidince en iyi oldu dediğin olay çok saçma,
çünkü kolu gidince güçten düşmüş ve ünvanı mihawk'a kaptırmış olsaydı shanks yonkou falan olamazdı,shanks'ın seviyesinin düşmüş olması gerekirdi
rekabet falan olduğunuda zannetmiyorum ya, sadece düello yaptıkları söylendi zevk için düeollo yapıyorlar gibi geliyor bana ciddi bile dövüştüklerini zannetmiyorum, şuana kadar bir yonkou shici'yi perişan etmediği durum olarak tek mihawk'ı gördük, ve yine gördük mihawk gelip shanks ile oturup sake içecek kadar arkadaşlar bunlarıda bir düşünelim
moria-kaidoudan nefret ediyor aynı şekilde croco ta wb den,
ancak shanks ile mihawk sake içiyor, bence vs'leri dahi dostça oluyordu diye düşünüyorum(tabi izlenirliğide olmalıki bu sayede duyulmuş bu düellolar) ,
bu shanks'ın mihawk'ı neden yenemediğini çok iyi açıklar.

After Shanks lost his arm ten years before the story, Mihawk ceased seeking him out for duels. At some point Mihawk earned the title of "World's Greatest Swordsman" as well as joined the ranks of the Shichibukai.

Bu cümle wikide yazıyor eğer inanmıyorsanız ya da wiki kendi kafasına göre yazıyor diyorsanız siteden one piece wiki kaynağını bi zahmet kaldırın o zaman.Ona inanmıyorsunuz buna inanmıyorsunuz daha ne yapalım.

Tamam senin dediğin gibi düşünelim, shanks'ın kolunu kaybetmesi ile rekabet bitti diyorsun, shanks kolunu kaybedince kılıç gücü düştümü ? yoksa kılıcına daha çok mu sarıldı ? fark ettiysen tek kılıç ve başka özelliği yok shanksın belki mihawk ile vs atarken kılıç kabzasınıda kullanıyordu diğer eliyle bilebilirmiyiz ?
ama bildiğimiz birşey var tek kol kalınca kılıcına daha çok sarılır, yani rekabet dediğin kol gidince en iyi oldu dediğin olay çok saçma,
çünkü kolu gidince güçten düşmüş ve ünvanı mihawk'a kaptırmış olsaydı shanks yonkou falan olamazdı,shanks'ın seviyesinin düşmüş olması gerekirdi
rekabet falan olduğunuda zannetmiyorum ya, sadece düello yaptıkları söylendi zevk için düeollo yapıyorlar gibi geliyor bana ciddi bile dövüştüklerini zannetmiyorum, şuana kadar bir yonkou shici'yi perişan etmediği durum olarak tek mihawk'ı gördük, ve yine gördük mihawk gelip shanks ile oturup sake içecek kadar arkadaşlar bunlarıda bir düşünelim
moria-kaidoudan nefret ediyor aynı şekilde croco ta wb den,
ancak shanks ile mihawk sake içiyor, bence vs'leri dahi dostça oluyordu diye düşünüyorum, bu shanks'ın mihawk'ı neden yenemediğini çok iyi açıklar.
Bak üstat ben kolunu kaybetmesi ile rekabet bitti veyahut ünvanı kaybetti demedim bu konuda forma üye olduğum zamanki görüşümdü bu.Tabiki gücünü kaybetmedi ama sanmıyorum ki dostça geçsin rekabetleri eğer gerçekten bu şekilde ise wb olaydan niye bahsetsin.adam zaten umursamazın teki yonkou olana kadar roger zamanından tanıyanlar hariç kim tanır shanksi luffynin köyünde gördük zaten kendisinin ve tayfasının kişiliğini. Benim dememdeki amaç mihawk ile aynı seviyede kılıç kullanmış daha mihawkta bile haki yok diye emin konuşamayız.Roger den bahsediyorsunuz elinde bir silah ve bir kılıç gördük diye neyini duyduk acabada direk kılıç kullanıcısı dendi sakın yanlış anlama ustası da demiyorum ki Garp ile kılıç tokuşturmadı herhalde ama shanks'in geçmişinde şuan da en iyi olan adam ile girdiği rekabet var ve bu adamın kullanabileceği tek şey o fizik gücünü kulanamıyor belli ki kılıç kullanmada bu seviye uzman biri bence kılıcı kullanmada da ustadır bu benim görüşüm tamam vikiyi es geçelim ama sizin bahsettiğinizde bizimki gibi sadece teoriden ibaret oda şu ana kadar şunlar kılıç kullanıcısı şunlarda ustasıdır demedi.

iyide dostum orada bişey yokki dediği şey bu
shanks kolunu kaybettikten sonra, mihawk düelloları kaldırdı
evet doğru mihawk adaya gelince tek kollu bir adamla vs atmam dedi burası doğru
nokta... At some point, bir zamanda diyor mihawk dünyanın en iyisi ünvanı kazandı aynı shicihibukai olduğu gibi diyor
zamanı bilinmiyor ne zaman olduğu, sen diyorsunki shanks kolunu kaybedince ,böyle bişey yok
ayrıca sabahtan beri aynı yeri gösteriyorsun zaten inanmadığımız şey manga ve sbs ile belgelenmemiş bir veri ve ayrıcada çok saçma bir bilgi olmuş
o nasıl bir cümle abi"bir zamanda mihawk dünyanın en iyisi ünvanını kazandı"
benim çevirime göre;shanks kolunu kaybettikten sonra, mihawk aralarındaki düelloyu bitiriyor.Bu noktada mihawk dünyanın en iyi kılıç ustası ünvanını kazandı.

Arkadaşlar bir kılıç kullanıcısı tek kolunu kaybettiğinde nasıl gücünden hiçbir şey kaybetmeden kalabilir?
Dominant kolunu kaybetmiş olabileceği gerçeğini geçiyorum ,kılıcı iki kolla tutup savurduğun zaman tek kol ile yaptığından daha güçlü bir saldırı yapmış olursun,dövüş sırasında olası bir sürü varyasyondan yoksun kalmayı söylemeye gerek bile yok ki bu adam kılıç kullanıcısı olmasa dahi gücünün bir kısmını kaybeder
Kılıç ustasının tanımı nedir?Birine kılıç ustası diyebilmek için ne gibi özellikler aranır?

Edit:Serkan marco nun çevirisi doğru ,yanlışlık yok

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık