Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kenbunshoku Haki vs Hız

Elbette.. Bu haki denen şeyin bi seviyesi var. Ama son seviye haki nası bişey? Tüm dünyada olan bitenimi duyuyosun vs. veya tüm evren?
Evet haklısın bilemediğimiz bişey aslında. Birde karşında ki öldürmeye ne kadar istekliyse o duyu o kadar kuvvetleniyordu sanırım bu nasıl bi etki yapardı mesela Oda şimdi böyle bişeyi kullanırsa hakiyi geçebilen olur muydu?

:) sen bu fantaziyi luffy nin bb veya sakazuki ye olan öfkesinden yola çıkarak kurdun sanırım. ki zaten luffy onları döverken hakisinin bambaşka yerlerde olması gerekiyo. luffy nin hakisi en iyi kozu zaten hocam

:) sen bu fantaziyi luffy nin bb veya sakazuki ye olan öfkesinden yola çıkarak kurdun sanırım. ki zaten luffy onları döverken hakisinin bambaşka yerlerde olması gerekiyo. luffy nin hakisi en iyi kozu zaten hocam
:D Yok bu haki hikayeye oturtulmaya başladıkça böyle düşünenler olmuştur, akainu zaten luffy'nin elinde bitirilecek. :D Ben Kizaru'nun bu durumda ki gücünü merak ediyorum ayrıca aynı anda hakinin gücünü.

Hız kazanır. Kenbonshoku Haki seviyen über olsa bile, rakibin senden hızlıysa hamleleri görsen bile önlemini alamazsın. Sandersonia'nın yaşadığı durum da bunun aynısıdır. Karşıdan karşıya geçiyorsun, bir araba hızla üzerine geliyor. Arabanın sana çarpacağı aşikar ve sen de arabanın sana çarpacağının farkındasın. Ancak araba senden hızlı olduğu için kaçamazsın ve araba sana çarpar. Hız ve Kenbonshoku Haki arasındaki ilişkide bunun aynısıdır.

Hız kazanır. Kenbonshoku Haki seviyen über olsa bile, rakibin senden hızlıysa hamleleri görsen bile önlemini alamazsın. Sandersonia'nın yaşadığı durum da bunun aynısıdır. Karşıdan karşıya geçiyorsun, bir araba hızla üzerine geliyor. Arabanın sana çarpacağı aşikar ve sen de arabanın sana çarpacağının farkındasın. Ancak araba senden hızlı olduğu için kaçamazsın ve araba sana çarpar. Hız ve Kenbonshoku Haki arasındaki ilişkide bunun aynısıdır.
Normalde senin sonlarda yorum yapıp herkes evine demeni bekliyordum :D Tespitin çok iyi ancak sence Kizaru heryere istediği gibi ışınlanabilir mi eğer öyle olursa Kizaru durdurulabilir mi yada bu seviye olayı mıdır ?

Normalde senin sonlarda yorum yapıp herkes evine demeni bekliyordum :D Tespitin çok iyi ancak sence Kizaru heryere istediği gibi ışınlanabilir mi eğer öyle olursa Kizaru durdurulabilir mi yada bu seviye olayı mıdır ?
Her meyve gibi Pika Pika no Mi'nin de sınırları var. Uzak mesafelerde meyve hızını sonuna kadar kullanamaz. Bu yönüyle Enel ondan daha avantajlı. Ancak dar alanda kendini yasıtmadan da gidebildiğiniz gördük. O kadar hızlıydı ki, Kizaru'nun tekmesi Drake'in suratına gelirken, Drake hala havaya bakıyordu. Kizaru'nun istediği yere kafasına göre ışınlanabileceğini sanmıyorum. Yine de dünyada ondan hızlı bir adam çıkmaz muhtemelen.

Her meyve gibi Pika Pika no Mi'nin de sınırları var. Uzak mesafelerde meyve hızını sonuna kadar kullanamaz. Bu yönüyle Enel ondan daha avantajlı. Ancak dar alanda kendini yasıtmadan da gidebildiğiniz gördük. O kadar hızlıydı ki, Kizaru'nun tekmesi Drake'in suratına gelirken, Drake hala havaya bakıyordu. Kizaru'nun istediği yere kafasına göre ışınlanabileceğini sanmıyorum. Yine de dünyada ondan hızlı bir adam çıkmaz muhtemelen.
Ne tür bir saldırı Kizaru'yu uzak mesafelere kadar ışınlatabilir ki eğer Kizaru K. Haki var ise kim durdurabilir.Birde Ray-san onu AYNA saldırısını yaparken durdurmuştu o küçük aralar Kizaru'nun tek zayıflığı mı.

Namiye enelin mantrasını verip hadi kizaruyla dövüş demek araba örneğine benziyo. Sanırım teori bu kısımda biraz anlamsızlaşıyo. Benim yorum cacık oldu :)

Peki o sahnede drakenin hakisi çok üstün bir seviyede olsaydı ve kizarunun apoo yu indirme anına kadar görebilseydi.Sonuç ne olurdu? Zaten olay kısa bir sürede gerçekleşiyor apoodan sonra drakeye vurması çok kısa bi süre içinde gerçekleşiyor.
Daha uzun bir görme seviyesinde kurtulması mantra kullananın hızı ve zaman ayarlamasına bağlı olmazmıydı?
Smoker verdiğin araba örneğiyle anlatırsam, bi 4 şeritli yolda 2. şeritteyken arabanın vurmasını görmek var.Birde 4 şeritli yola adımını atmadan 2. şeritte arabanın vurucağını görmek var. Arabanın vurucağı şeritte kaçma olasılığı daha azken o şeride adımını atarken bilirsen daha fazla oluyor kurtulma oranın. Op dede olamazmı yani ? Herşey zaman ayarlamana bağlı kalmazmı bu durumda.
Tabi bu mantrayı kullanan arkadaşda yeterince hızlı olmalı ki zamanı ayarlıyabilsin.

Rakibin hızı kadar haki sahibinin hızı önemlidir bence. Rakip senden birazcık hızlı olursa gözlem hakisi ile atlatırsın saldırıları. İlla ondan hızlı olman gerekmez bence. Ama Luffy vs yılan ikizlerde ki gibi arada uçurum varsa hissetsen bile bir şey yapamazsın.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık