Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Kayalar/Rocks/Rox Hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Aile isteyen adamın her yeri yakıp yıkan, önüne geleni öldüren kişilerin içinde ne işi olur ki?
Öyle diyorsun da o zamanki flashbackte gözüken kişilerde pek aile canlısı bir tayfa olmadıkları kesin. Bir şekilde hayat şartları orada girmiştir ve devam etmek durumunda kalmış olabilir. Tabi ben ihtimallerden bahsediyorum.

Evet. Ancak Kayalar'ın zenginlik ve şöhret peşinde oldukları söylenmişti. Aile hayalinden bahsettikten sonra Newgate'nin bu adamlara katılması tuhaf duruyor. Hikayesi retcon yemiş olabilir.
Bende oraya gelecektim. Newgate gibi bi adamın sırf şöhret, para pul uğruna böyle bi oluşuma katılması mantığa yatmıyor. Güç için olsa, Teach`te olduğu gibi Rocks bunlara güçlü şeytan meyvelerini veya yerini mi vaat etti acaba? Gura gura da en güçlü şeytan meyvesi olarak gösterildi, Beyazsakal bu gücü almak için mi katıldı? Bu yeterli bir sebep mi ki Newgate için. Sırf aile hayali varsa, Rocks`a katılmadan da kurup gerçekleştirebildi hayalini. Diğer yandan güç ve statüyü o kadar kafaya taksa KK`lige kadar kovalardı diyor insan. Bir aile kurduğunda gerektiğinde onları koruyabilecek kadar güç arzulamış deyip geçelim şimdilik.
Xebec, one piecei ya da hazineyi arıyordu muhtemelen. Kaido ve Linlin one piece spoilerını Roger`dan evvel Xebec`ten almıştı bence. Tabi öyle bizim bildiğimiz kayıp yüzyılla alakalı vizyonluk değerini değil. Roger`'ın başta kovaladığı hazine kadar. Xebec`in bireysel amacı uğruna aradığı hazine, yonkoularin bireysel güçleri uğruna arayışlarına dönmüş.

Öyle diyorsun da o zamanki flashbackte gözüken kişilerde pek aile canlısı bir tayfa olmadıkları kesin. Bir şekilde hayat şartları orada girmiştir ve devam etmek durumunda kalmış olabilir. Tabi ben ihtimallerden bahsediyorum.
Tayfadaki kişilerin nasıl insanlar olduklarını bilmiyoruz, ama Kayalar'ın nasıl kişiler olduklarına dair bilgimiz var. Adamlara karşı korsan ve Denizci olanlar ittifak yapmışlar. Örneği görülmemiş bir olaydan bahsediyoruz (Crocodile ve Caesar olaylarını saymazsak).

Bende oraya gelecektim. Newgate gibi bi adamın sırf şöhret, para pul uğruna böyle bi oluşuma katılması mantığa yatmıyor. Güç için olsa, Teach`te olduğu gibi Rocks bunlara güçlü şeytan meyvelerini veya yerini mi vaat etti acaba? Gura gura da en güçlü şeytan meyvesi olarak gösterildi, Beyazsakal bu gücü almak için mi katıldı? Bu yeterli bir sebep mi ki Newgate için. Sırf aile hayali varsa, Rocks`a katılmadan da kurup gerçekleştirebildi hayalini. Diğer yandan güç ve statüyü o kadar kafaya taksa KK`lige kadar kovalardı diyor insan. Bir aile kurduğunda gerektiğinde onları koruyabilecek kadar güç arzulamış deyip geçelim şimdilik.
Xebec, one piecei ya da hazineyi arıyordu muhtemelen. Kaido ve Linlin one piece spoilerını Roger`dan evvel Xebec`ten almıştı bence. Tabi öyle bizim bildiğimiz kayıp yüzyılla alakalı vizyonluk değerini değil. Roger`'ın başta kovaladığı hazine kadar. Xebec`in bireysel amacı uğruna aradığı hazine, yonkoularin bireysel güçleri uğruna arayışlarına dönmüş.
Bana göre hikayesi retcon yedi ya da eskiden gördüğümüz tayfası ile birlikte Kayalar'a katıldı, sonra da orada iyice yükseldi. Tayfadan hoşnut değildi, ama bırakıp gidemedi. Xebec ölünce tayfa dağıldı, o da kendi yoluna gitti.

Üye silindi 5781

Bunların lideri hem kimse, bir şekilde çok güçlü kişileri bir şey vaat ederek kendi bayrağı altında toplamış, ancak Garp artık her ne yaptıysa bu lider ölmüş/yakalanmış/kaybolmuş ve böylece oluşum tarihe karışmış.
Rocks D. Xebec'in esinlenildiği düşünülen korsanın garip bir hikayesi var.

Roche , korsanlığında Port Royal (Jamaika) limanında çok takılıyordu.Şehirde içip içip insanlara sataşıyor , öldürüyormuş.Çok acımasız bir adammış...Hatta kendisi ile içki içmeyenleri silahla vurmak ile tehdit ediyormuş.Şehir gittikçe bu acımasız korsanın eline düşüyormuş.En sonunda Governor (Yani vali.) bu işe bir dur demek istemiş.Vali ipleri eline almak istiyordu...Roche hemen idam cezasına çarptırıldı ve Vali , Roche ile konuşmaya gitti.
Vali demiş ki ''Bak kardeşim , eğer korsanlığı bırakırsan asmaktan vazgeçeriz , ilk gemide seni İspanya'ya yollarız , yeter ki korsanlığı bırakacağına dair yemin et.''
O da kutsal yeminini etmiş ve İspanya'ya topuklamış...
Bu olaydan sonra tahmin edilebilir şekilde Jamaika'ya geri dönmüş ve orada korsan faaliyetlerini sürdürmüş.
Sonrası ise gerçekten garip.

Roche'nin korsanlık serüveninde ölüp ölmediği belli değil.Yani , adam birdenbire ortadan kaybolmuş.
Bazı insanlar onun , bir fırtınaya yakalandığını söylüyor.
Bazıları ise korsanlığı bırakıp normal bir hayata devam etmek için köşebucak bir yerde yaşamına devam ettiğini söylüyor.
Bazıları da İspanya nefretine kurban gittiğini söylüyor.
Ölü bedeni hiçbir zaman bulunamadı...

Üye silindi 5781

Rocks D. Xebec'in esinlenildiği düşünülen korsanın garip bir hikayesi var.

Roche , korsanlığında Port Royal (Jamaika) limanında çok takılıyordu.Şehirde içip içip insanlara sataşıyor , öldürüyormuş.Çok acımasız bir adammış...Hatta kendisi ile içki içmeyenleri silahla vurmak ile tehdit ediyormuş.Şehir gittikçe bu acımasız korsanın eline düşüyormuş.En sonunda Governor (Yani vali.) bu işe bir dur demek istemiş.Vali ipleri eline almak istiyordu...Roche hemen idam cezasına çarptırıldı ve Vali , Roche ile konuşmaya gitti.
Vali demiş ki ''Bak kardeşim , eğer korsanlığı bırakırsan asmaktan vazgeçeriz , ilk gemide seni İspanya'ya yollarız , yeter ki korsanlığı bırakacağına dair yemin et.''
O da kutsal yeminini etmiş ve İspanya'ya topuklamış...
Bu olaydan sonra tahmin edilebilir şekilde Jamaika'ya geri dönmüş ve orada korsan faaliyetlerini sürdürmüş.
Sonrası ise gerçekten garip.

Roche'nin korsanlık serüveninde ölüp ölmediği belli değil.Yani , adam birdenbire ortadan kaybolmuş.
Bazı insanlar onun , bir fırtınaya yakalandığını söylüyor.
Bazıları ise korsanlığı bırakıp normal bir hayata devam etmek için köşebucak bir yerde yaşamına devam ettiğini söylüyor.
Bazıları da İspanya nefretine kurban gittiğini söylüyor.
Ölü bedeni hiçbir zaman bulunamadı...
Aslında kendisi ile içki içmeyenler öldürmesine bakarsak , Kaido'nun neden bu kadar fazla içki içtiğini anlayabiliriz. Bir nevi geçmis travma olmuş olabilir. Hatta Big Mom belki hayatını kurtarmıştır , belki de bu yüzden Kaido , Big Mom'a borçludur.

Ben Xebec in tayfasini davy back dovusleri ile topladigini dusunuyorum. Bu Kaido,Linlin, Newgate vs. Falan Xebec e davy back dovusunde kayıp ettiler ve Xebec'in tayfasina katilmak zorunda kalip ona itaat etmek zorunda kaldılar.
Bunu destekleyecek şeyler ise Davy back dovuslerinin Rocks korsanlarinin toplandigi ve suanda Karasakalin adasi olan Ari kovani adasinda dogmuş ve orada toplanan korsanlardan buyuk bir tayfa olusturulmus olmasi. Bu bilgi Davy Back arcinda robin tarafindan veriliyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık