Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Karasakal Düşündüğünüzden Çok Daha Güçlü

Karasakal güncel halinde kimleri yenebilir?

• Kullanılan toplam oy
    65
Merhabalar Korsanfan ahalisi

Bu analiz konusunda Karasakalın neden insanların düşüğünden çok daha güçlü bir karakter olduğunu açıklamaya çalışacağım. Asıl odak Karasakal ancak Karasakalın muhatabı oldukları için Shanks ve Ace üzerinden yürüteceğim mantığımı. Şimdiden iyi okumalar.

Öncelikle Shanks'in hayatıyla alakalı bildiğimiz şeyleri kronolojik bir sıraya alalım.

Bu zaman çizelgesinden bazı çıkarımlar yapabiliz.

1. Shanks Roger'ın idamında 15 yaşındaydı ve tayfasını toplamaya bundan 2 yıl sonra başladı. Yasopp'u tayfaya kattığı tarihle diğer üyelerini kattığı tarih arasında çok bir fark olduğunu düşünmüyorum ben. Yani bu 2 senelik aralıkta ne yaptığını bilmiyoruz. Benim tahminim memleketine Marijoa'da 2 sene geçirdiği yönünde. Konuyla çok fazla alakası yok bu kısmın ama eklemek istedim, neyse.

2. Uta'nın en azından geçmişinin manga panellerinde geçmesinden artık canon olduğunu varsayabiliriz. Buradan haraketle ise Shanks tayfasını zaten toplamış ve 20 yaşındayken bebek Uta'nın karşısında suratındaki o ikonik yarasının olmadığını görüyoruz. Bu olaydan 6 yıl sonra Luffy ile karşılaştığında ise yara izi var yani bu 6 yıllık zaman aralığında Karasakal ile karşılaşmış ve kalıcı bir yara almış.

3. Bu 6 senelik aralığı Shanks'in en güçlü veya en hızlı güçlendiği zaman aralığı olduğuna inanıyorum çünkü Mihawk ile yaptıkları efsane düelloları da kapsayan aralık bu aralık. Mihawk tek kollu iken Shanks'le dövüşmek istemediğini söylüyordu ve Luffy ile karşılaştığında kolunu kaybetti.

4. Shanks kolunu kaybettikten 6 yıl sonra yonko olarak anılmaya başlamış ancak bu adam bu 6 yıl içinde bence güç olarak bir gelişme yaşamadı. Yonko olarak anılmak için yeni dünyada adalara sahip olmak, itibarını artırmak gibi şeyler yapmak gerekiyor. Güce bağımlı bir ünvan değil bu.

Zaten en büyük rakibi ile yonko olmadan önce dövüşen bu adamın nasıl yonko olduğunu bilmiyoruz. Yeni dünyada Mihawk ile önceden rakip olan birisini kim zorlayabilir size soruyorum? Kaido ve Bm'dan başka bu seviyede bir korsan zaten yok. Shanks'in Wano'ya gelmediğini biliyoruz, Bm'ın adasını basmak için de bir sebebi en azından görünürde yok. Bm'ın ağzından da daha önce karşılaştıklarıyla alakalı bir ibare çıkmadı.

Beyazsakal hala yaşıyordu bu aralıkta ancak onunla da bir sürtüşme yaşamadığını Ace'i geri çekmesini istediği sırada biliyoruz çünkü Marco ile ilk kez karşılaşmış, Beyazsakal ilede kolu gittikten sonra ilk defa yüzyüze gelmiş gibi ifadeleri vardı. Ayrıca Beyazsakal'dan Shanks'ın kolunu kaybetmesine oldukça şaşırdığını duyuyoruz. Shanks'ı bu duruma getirebilecek birisini bulamıyor.

5.Bunları göz önüne aldığımızda Karasakal hiçbir meyvesi olmadan yonko ayarı bir adam ile dövüşüp ona unutamayacağı bir ayar vermiş diyebiliriz.

----------------------------------------------------------------------------

Şimdi aklıma gelen bir karşı argüman sunup bunu çürütmeye çalışıcam. Aslında bununla alakalı birkaç tane daha argüman sunulabilir ama o konuyu çok uzatmak istemiyorum.

Ace'in Karasakala denkmişçesine çizilmesi, bu argümanın en ünlü dayanağı şu panel.

Ancak buraya kadar Karasakalın Ace'e sadece 2 tane yumruk attığını düşünürsek, adam Yc1 seviyesi birisini 2 yumruk ve bir meyve saldırıyla yenmiş. Gerçekten denk olduklarını gösteren hiçbir şey yok.

Öyle bir adam düşünün ki Zoro'ya iki düz yumruk bir tane meyve temelli saldırı yapsın ve onu yensin. Sonrada bu adama yonko seviyesi denmesin, saçma değil mi? Ayrıca belirtmek isterim ki Karasakal meyve tabanlı saldırısını Ace'in suratına dümdüz çakmadı, Ace'in as hareketine karşı kullandı ve onu yendi. Durum şuna benziyor, Luffy Kaido'ya 2 tane çatıda kral haki kullanmaya başladığı zamanki yumruktan atıyor ve sonra direkt final saldırılarına geçiyorlar, sonra Kaido'nun yenildiğini görüyoruz. Böyle bir sahne görsek Luffy'nin Kaido'dan fersah fersah kuvvetli olduğunu çıkarmaz mıydık? Ace'in Yc1 ayarlarında bir adam olduğunu da düşününce bu seviyenin 2 gömlek üstü olsa zaten yonko seviyesine merdiven dayamış hatta belki çoktan oraya çıkmış oluyorsun.

----------------------------------------------------------------------------

Kısaca bana göre Karasakal şuan dünyanın en güçlü adamı ve Luffy'nin en zorlu düşmanı olması için 3. bir meyveye sahip olmasına gerek yok. Ki gelecekte 3. bir meyve yese bile serinin güç ayarlarının yonkoları aştığını hatırlatmak isterim. Luffy artık G5 formu ile tanrısal karakterlerle dövüşmeye başladı. RedRoc gibi bir yonko'nun ağzını dağıtan, bir başkasına soğuk terler attıran saldırı Gorosei'ye çizik bırakmadı üstüne Luffy'e zarar verdi. Yani Karasakal 3. meyve yeme ihtiyacı duysa bile bu onun yonkoları değil tanrısal karakterleri aşması için ihtiyaç duyacağı bir durum olur.

Ufak bir anket ekledim konuya çünkü merak ediyorum, gerçekten insanlar Karasakal'ın en zayıf yonko olduğuna inanıyor mu. Belkide yanlış bir izlenimim vardır, oylar atıldığında görücem. Zamanınız için teşekkür ederim.

Shanks zaman çizelgesini hazırlarkenki kaynağım: https://thelibraryofohara.com/

Big mom, Shanks, Buggy'i yener

Kaido'yu yenmesi için önce Shanks'la vs alıştırma yapması lazım, yani daha vakti var.

Gebeş'i kapatmadigi sürece Nika'yi yenemez; yani senaryoya bağlı bir durum.

Kağıt üstünde tüm yonkou'lardan güçsüz. İşin içine Teach'in fırsatçılığı, hainliği girince Kaido hariç hepsini yenebilir.

Üç farklı kişiliği varsa ve uyumuyorsa gücü normal durumda bence. Fakat güçten ziyade fırsatçı bir çakaldır diye düşünüyorum. Big Momdan güçlüdür tahminimce. Shanks,Kaido ve Mihawka yakındır. Shanks-Mihawk-Kaido-Blackbeard arasında güç farkı olarak çok aman aman bir fark yok. Beyazsakalı öldürmeden önce ki gücü bu üçünün epey altındaydı fakat iki senelik zaman atlamasından sonra onlara yaklaşmıştır.

Her ne kadar Luffy daha güçlü gibi gözükse de Karasakal ile karşılaşması için daha vakti var o yüzden Karasakal güncel hali ile Buggy ve Luffy'i alır.

BigMom ve Shanks'ı alır diyen arkadaşlar neye dayanarak bunu diyor anlamıyorum. BigMom tamamen Oda'nın rezilliği yüzünden Law ve Kid'e meze olmuş bi karakter. Kendisi tam bi canavar ve Kaido ile denk dövüşüyor. Kaido'ya attığı slash saldırısını Kaido sopasıyla geri yollarken kendisi elinin tersiyle itiyor, oldukça çevik... objektif olup bakmak lazım olaylara.

Shanks'ı alamayacak olmasının nedeniyse adamın meyvesi yok yani Shanks'a üstünlük kurabileceği bir şey yok. Bu adam hakiyi eğip büküyor, Rey karşısında bile tedirgin olan Teach genç ve belki de zirvesindeki Shanks karşısında hiçbir şey yapamaz.

Son olarak yanlış anlaşılmasın, olası bi Karasakal vs Luffy olayında Luffy kesinlikle alacaktır ama hikayesel olarak daha vakti gelmediği için şu anlık Karasakal diyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık