Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Kaidou

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 259 59.1%
  • Sevmem

Kullanılan: 179 40.9%

• Kullanılan toplam oy
    438
Bilmeden kendi kendi sonunu getirecek hamleyi yapan, kaderin oyununa yenik düşecek olan karakter. Şöyle ki;

Kaido bundan 20 sene önce dövüşüne karıştığı gerekçesiyle Taklit Meyvesi'nin bilinen eski kullanıcısı olan Higurashi'yi öldürüyor. Kaido'nun öldürdüğü Higurashi'nin meyvesi bir şekilde Bentham'ın eline geçiyor. Bentham da elde ettiği o meyvenin gücü ile Kaido'nun işini bitirecek olan Luffy'nin kaçmanın imkansız olduğu Impel Down'dan çıkmasını sağlıyor. Kaido eğer Higurashi'yi öldürmese ve kadın kendi eceliyle ya da farklı bir şekilde ölse; Taklit Meyvesi belki de hiç Bentham'ın eline geçmeyecek, Luffy, Impel Down'dan çıkamayacak ve 2 yıl sonrasında Kaido'nun karşısında duracak kimse olmayacaktı.

Bilmeden kendi kendi sonunu getirecek hamleyi yapan, kaderin oyununa yenik düşecek olan karakter. Şöyle ki;

Kaido bundan 20 sene önce dövüşüne karıştığı gerekçesiyle Taklit Meyvesi'nin bilinen eski kullanıcısı olan Higurashi'yi öldürüyor. Kaido'nun öldürdüğü Higurashi'nin meyvesi bir şekilde Bentham'ın eline geçiyor. Bentham da elde ettiği o meyvenin gücü ile Kaido'nun işini bitirecek olan Luffy'nin kaçmanın imkansız olduğu Impel Down'dan çıkmasını sağlıyor. Kaido eğer Higurashi'yi öldürmese ve kadın kendi eceliyle ya da farklı bir şekilde ölse; Taklit Meyvesi belki de hiç Bentham'ın eline geçmeyecek, Luffy, Impel Down'dan çıkamayacak ve 2 yıl sonrasında Kaido'nun karşısında duracak kimse olmayacaktı.
O kadar ayrıntılı düşünmesine bile gerek yok. Kuri de öldürse bile yeterdi.

Kaido wano arcı sadece yenilmeyecek büyük ihtimal katledilecek. Kaido tanıtılırken ölmek isteyip de ölemeyen bir adam imajı çizildi. Bundan dolayı kaidonun öleceğini düşünüyorum. Danaya girer gibi girecekler dedik de yanında BM olduğu halde luffy tarafından öldürülürse artık serinin sonlarına geldik demektir. Kaido öldükten sonra BM'yi de denizciler ele geçirir, yonkou sistemi de çöker böylelikle.

Ama şunu eklemeden geçemeyeceğim, bu kadar güçlü tanıtılıp bu kadar düşen bir karakter daha görmedim ben. Ne zaman Odenin FB leri gözükmeye başladı Kaidonun yavaş yavaş imajı gitti. Luffy çatıya çıktığında Kaido psikolojik olarak Odenlenmişti resmen. Adam, Oden şöyleydi böyleydi, benim kalçamı yardı, ahanda inanmıyorsan bak burada iz var hep bu odenin işleri diye diye adam kendini de bizi de bitirdi. Doffy yenildiğinde "bu kadar zayıf olduğun için seni suçlayamam" gibi bir şeyler diyordu. 1-2 Shicki indirdiniz diye havalara mı giriyonuz veletler de demişti. Şimdi o götü boklu velet seni çocukluk arkadaşının yanında katledecek :D

Ulan nasıl atlarım bunu :of:

Sayın bilgi sahibi insanlar.Bu adamın meyvesi balık değil mi niye ejderhaya dönüşüyor.Linç yemek istemiyorum ama ben halen çözemedim durumu.(Balık meyvesi yemiş ejder insan mı?Ejder meyvesi yemiş balık adam mıdır kendisi?

Sayın bilgi sahibi insanlar.Bu adamın meyvesi balık değil mi niye ejderhaya dönüşüyor.Linç yemek istemiyorum ama ben halen çözemedim durumu.(Balık meyvesi yemiş ejder insan mı?Ejder meyvesi yemiş balık adam mıdır kendisi?
Mitolojik diyorlar.

Koi, akıntının tersine doğru yüzmesiyle bilinen bir tatlı su balığıdır. Akıntıya karşı yüzdüğü halde son derece zarif olan koi, Uzak Doğulular için hayatta başarıyı ve azmi simgeler.

Çin mitolojisine göre akıntısı en güçlü nehir olan Yangtze Nehri'nde akıntıya karşı yüzebilen ve nehrin kaynağına kadar ulaşabilen koiler ejderhaya dönüşmektedirler. Yine benzer bir mantık ile bu ejderhaya dönüşüm hikâyesi koi balığının başarı ve azmi simgelemesine neden olmaktadır.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık