Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kaidou vs. Monkey D. Garp (Zirve)

Kim alır?

• Kullanılan toplam oy
    313
M

Mümkün değil wb hariç bunu tek başına yapabilen olmamıştır.O yüzden diyor zaten wb nasıl öldün diye.Ondan net üstün bir o var.
Roger ve Garp WB ile aynı kalibrede adamlar. Eğer WB Kaido'dan daha güçlü biri diyorsan Roger ve Garp için de ondan güçlü demen lazım.

1 vs All be ya. Şiki gibi düşünün, Garp 1 vs 1 de alamaz bence Kaidoyu yanına bir Sengoku ekleyelim.
...
Üstte bir başka arkadaş da yazmış, Kaido'nun yenilgileri ve yakalanmaları mangaka tarafından ayrı ayrı belirtilmiş. Bu durum yenilgilerinin 1-1 mücadelerdeki mağlubiyetlerinin sayısal değeri olduğunun kesin kanıtı bana kalırsa.

Dediğin gibi olan şeylerin hepsi yenilgidir zaten.1vs1 veya 1vs 10.Eğer yakalanmışsan yenilmişsindir.Mangakanın özellikle vurguladığı şey ise 7 kez mutlak yenilgi tattığı.Bu da demektir ki bu adamı rakibi yenmiş.Ben bunu çıkartıyorum.Eğer senin dediğin gibi bakarsam 18 kez yakalanmış adam için neden 7 kez yenildiğinin vurgulandığı sorar saçmalik olarak nitelendiririm.
Hayır yakalanmak ve yenilmek farklı kavramlar. Misal Smoker Croco tarafından yakalandı, kairoseki kafeste boğularak ölmeyi bekliyordu. Şimdi bu adam Crocoya yenilmiş mi sayılıyor? Abdullah ve Jeet gelmese Luffy ve Law etkisiz hale gelmiş, Dofun klonu tarafından yakalanmıslardı. Luffy zehirlenince Reiju istese paketlerdi Luffyi. Bu anlık aklıma gelenler zibilyon tane üretilebilir.

Hayır yakalanmak ve yenilmek farklı kavramlar. Misal Smoker Croco tarafından yakalandı, kairoseki kafeste boğularak ölmeyi bekliyordu. Şimdi bu adam Crocoya yenilmiş mi sayılıyor? Abdullah ve Jeet gelmese Luffy ve Law etkisiz hale gelmiş, Dofun klonu tarafından yakalanmıslardı. Luffy zehirlenince Reiju istese paketlerdi Luffyi. Bu anlık aklıma gelenler zibilyon tane üretilebilir.
Kendi gücün ile bir şeyler yapıp yakalarsan yenersin işte ? Lamı cimi var mi ki bunun ? Şu koramiral kelepçeyi Marcoya taktıktan sonra bir de üzerine dövse biz Marco yenilmemiş mi sayacaģız.Gayette tokatladı diyeceğim ben.Kairoseki kelepçe kullanması bir şey değiştirmez.Bu evrende herkeste şeytan meyvesi yok veya zekatını verse tüm Glye haki bağışlayacak kadar hakisi olan da.Avantaj dezavantaj durumlari savaşlarda olan şeyler.

Tekrar yazayım.Mangakanın söylediği şey az çok şu şekilde.7 kez korsan olarak yenilgiyi tattı,18 kez düşmanları tarafından yakalandı ve 40 kez mi ne idam edilmeye çalışıldı.Hadi idam mevzusu bu gün olmadı haftaya deneyelim diye olabilir.Bu sayar eyvallah da yakaladığın bir adam zincirleri koparttı ve sen tekrar yakaladın diye saymaz yani.2 kez yakalamış olmazsın.Eğer sayıyorsa ben bu mangakanın mantığına tüküreyim.Avel mi bu adam ki ayrı ayrı belirtsin yani.7 kez yenilgi kendinden güçlü kişiler ile olan savaşlardan dolayı.Yakalanma ise 1vs bilmem kaç diye olabilir.Zaten Kaido doğuşan bu güçle doğmadı.Zamanla bu seviyeye geldi de şu an en güçlü oldu.

Roger ve Garp WB ile aynı kalibrede adamlar. Eğer WB Kaido'dan daha güçlü biri diyorsan Roger ve Garp için de ondan güçlü demen lazım.

Üstte bir başka arkadaş da yazmış, Kaido'nun yenilgileri ve yakalanmaları mangaka tarafından ayrı ayrı belirtilmiş. Bu durum yenilgilerinin 1-1 mücadelerdeki mağlubiyetlerinin sayısal değeri olduğunun kesin kanıtı bana kalırsa.
Garp bu 2 adamın eşiti olsaydı olabilirdi ama değil o sizin beklentiniz.Mangaka 2 kral diye kapak çizmiş garp varken 2 adam krallığını ilan etmiş yani.Neresinden bakarsan bak adama sahip olmadığı değerler biçiyorsunuz.

Garp bu 2 adamın eşiti olsaydı olabilirdi ama değil o sizin beklentiniz.Mangaka 2 kral diye kapak çizmiş garp varken 2 adam krallığını ilan etmiş yani.Neresinden bakarsan bak adama sahip olmadığı değerler biçiyorsunuz.
İkiside korsan olduğu İçin olabilir.
Zira Garp İçin ünvanın bir önemi yok .

İkiside korsan olduğu İçin olabilir.
Zira Garp İçin ünvanın bir önemi yok .
Ünvan demiyorum sen denizci kahramanısın ama 2 adam kalkmış krallığını ilan etmiş.Bu nasıl oluyor ? Mangaka özel kapak çizip gösteriyor yani.Eğer eşitiysen bu adamların en azından bir tanesini engellersin.2 kral olmaz yani piyasada.

Seride gördüğümüz verilere dayanarak bu kanıya vardım ve okuyucuların çoğunluğu benim gibi düşünüyor.

Son düzenleme:
Orda kraldan kasın korsan olarak diyor Garp denizci denizcilerin arasında krallık mertebesi mi var :D korsanların zirve noktası Korsanlar Kralı . Bunu başarabilen naçizane tek insan Gol D. Roger fakat Oda saygıdan veya artık neyden ne olursa Beyaz Sakalı da kral vasfı ile gösteriyor . Garp'ı koysa saçma olur mantıklı düşünün :) Garp Roger Beyaz Sakal bunlar aynı devirin adamları araların da bir fark olduğunu sanmıyorum güçleri eşittir bana göre korsanların Zirvesi Roger Beyaz Sakal denizcilerin zirvesi de Garp .

Kendi gücün ile bir şeyler yapıp yakalarsan yenersin işte ? Lamı cimi var mi ki bunun ? Şu koramiral kelepçeyi Marcoya taktıktan sonra bir de üzerine dövse biz Marco yenilmemiş mi sayacaģız.Gayette tokatladı diyeceğim ben.Kairoseki kelepçe kullanması bir şey değiştirmez.Bu evrende herkeste şeytan meyvesi yok veya zekatını verse tüm Glye haki bağışlayacak kadar hakisi olan da.Avantaj dezavantaj durumlari savaşlarda olan şeyler.

Tekrar yazayım.Mangakanın söylediği şey az çok şu şekilde.7 kez korsan olarak yenilgiyi tattı,18 kez düşmanları tarafından yakalandı ve 40 kez mi ne idam edilmeye çalışıldı.Hadi idam mevzusu bu gün olmadı haftaya deneyelim diye olabilir.Bu sayar eyvallah da yakaladığın bir adam zincirleri koparttı ve sen tekrar yakaladın diye saymaz yani.2 kez yakalamış olmazsın.Eğer sayıyorsa ben bu mangakanın mantığına tüküreyim.Avel mi bu adam ki ayrı ayrı belirtsin yani.7 kez yenilgi kendinden güçlü kişiler ile olan savaşlardan dolayı.Yakalanma ise 1vs bilmem kaç diye olabilir.Zaten Kaido doğuşan bu güçle doğmadı.Zamanla bu seviyeye geldi de şu an en güçlü oldu.
Benim örneklerime yorum yapmamışsın ben seninkilere yapayım. Marco WByi görüp ona doğru koşarken onigumo kelepçeyi takıyor Kizaru 2 3 yerden deliyor. Mangakanın plot armoru olmasa Marconun kafasina basarlar mıydı, evet. Bu halde Marco yenilmiş olmazdı paketlenmiş yani yakalanmış olurdu. Marconun senin anladığın tarzda yenilmesi için Kizaruyla 1 vs 1 atması lazım.

Mangaka 7 18 40 muhabbetini ettikten sonra diyor ki tekrar anlatayım bu adam 7 kez yenildi marineye yonkoya tek başına daldı diyor. Bu ifade bana öfkeli orduya yenilen Luffyi çağırıştırıyor yahut MFye tek dalan şikiyi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık