Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Kaido’nun Nasıl Düşeceği Hakkında

Öncelikle konuya şu noktadan giriş yapmak gerek. Hepimizin malumudur ki oda one piece’i çizerken gerek bazı mangalardan gerekse japon mitlerinden oldukça etkileniyor. Öyle ki hikayede geçen bazı yerler birebir günlük hayatta dahi mevcut.

gelelim kaido meselesine. Araştırmalarım neticesinde anlayabildiğim kadarıyla kaido japon mitlerinde “oni” olarak geçen şeytani bir yaratık.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Oni

oniler, devasa boyutlarda, boynuzlara sahip, yer yer mavi, yeşil, siyah renkler taşıyan ve en önemlisi silah olarak “kanabo” kullanan yaratıklar. Şöyle bir tasvir gördüm kendileri hakkında.

bir oni’yi öldürmenin ise tek yolu var. Önce onu kanabosundan ayırmak, daha sonra ise 3. Gözüne bıçak ya da kılıç saplamak.

şayet kaido’nun bir oni esinlenmesi olduğu kesinlik kazanırsa, düşmesinin tek yolu kanabosundan ayırıp 3. Gözüne saldırmak olacak. Bunu yapacak kişinin yumruktan ziyade keskin bir nesneye ihtiyacı olacağı da gözetildiğinde sanırım kaido’yu bitiren kişi zoro olacak.

Hmm silahından ayırma kısmı tutabilir ama 3. Göz beni tatmin etmedi. Zoro kısmı da tutmaz gibi

10 yıl önce de Moria gelir Luffye Zoro Sanjinin gölgesini koyar diyordum
hala bu adam baska turlu nasıl iner başka yol bulmak zor.
Tabi bayıltıp bayıltıp öldürmeyen bir salak olduğu için sonunda yenilecek.

çok saçma olması imkansız %1 ihtimal bile yok zoro kaidonun işini bitirse o zaman o kral olur zaten kaido'yu zoro'nun bitirmesi seriyi çöp eder at çöpe gitsin böyle seri olurmu kaidoyla lufy 3 raundda savaşır kaido düşmez lufy'nin joyboy olduğunu anlar adadan ayrılır son savaşda desteğe gelir.

Kaido yenilmez, luffyi de öldürmez. Tekrar tekrar savaşırlar, kaido o kadar sıkılır ki luffy'i son kez bayıltıp shanks'ı da yenmeye gider, ondan sonra sıra sıra herkesi yener, bu sırada dünya zaten onu Korsanlar Kralı olarak tanıyordur. SON

Kaido Oden ve Roger gibi sonuna kadar mücadele ederek ölen kişilere büyük hayranlık duydu her zaman. Bence kendisi sonuna kadar mücadele ederek ölecek, kanabo'sundan ayırma konusu belki yaşansa da Oda'nın hikayeye 3. göz gibi gizemci unsurlar katmayacağını düşünüyorum. Karakterleri efsanelerden uyarlamış olsa bile sonunu da o efsaneye paralel olarak bitirmek zorunda değil gibi.

Adama içlerinde 20 senedir bilenen samuraylarında olduğu 9 kın daldı bana mısın demedi , 5 nova saldırdı tokatladı geçti. odanında yanlış hatırlamıyorsam o kadar güçlü düşündüm ki nasıl yenilecegini bende bilmiyorum dediği bir karakter. O yüzden muhtemelen saçma sapan bir durumda yenilecek(denize düşecek alerjik bir durum olucak yada ne bileyim antisi bir hareket falan yapıcak sanırım luffy ) ?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık