Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Kaido'nun Felaketleri Jack, Quenn ve King

Aklınıza yattı mı?

• Yattı

Kullanılan: 45 81.8%
  • Yatmadı

Kullanılan: 10 18.2%

• Kullanılan toplam oy
    55
Yahu fandaş.Şimdi Krakerin 5 gün boyunca hiç dinlenmeden İnu ve Nekoya karşı savaştırıp bir adım bile geri basmadan,baskınlığını kaybetmeden savaşıp sonra kurtarma operasyonu var diye gidip 2 amiralin olduğu gemiye kafa atıp iki gemi batırarak oradan sağ çıkıp sonra tekrar Zoua gelebileceğini düşünüyorsan Jack üçüncü adamdır diyebilirsin.Luffy bile açık açık bu kadar güçlü adam niye Kaidonun adamı diye şaşırıyor.
Fandaş şu dediklerinin hiçbiri Jack'in 3 numaradan daha güçlü olduğuna kanıt değil yalnız.Hadi Cracker'i geçelim WB'nin 3 numarası Jozu'dan yola çıkalım.Ha bana göre Jozu aslında 2 numaradır ama komutanlar arasında şahsen büyük farklar görmüyorum.O zaman şimdi Jozu şu dediklerini sence yapabilir mi yapamaz mı ? Bence yapabilir.

Ace'den gördük Jinbei ile 5 gün savaşmış.Bir de WB'ye katılmadan öncesi bu.Yani muhtemelen mf halinden bile azıcık güçsüzdü.Bana göre mf Ace bile 4. komutan seviyesi biridir ki bir de Jinbei ile olan dövüşte 4. komutandan 1 tık daha altta olduğunu düşün.O zaman ne olur ? Jack'in 2 tık(rakamlara takılma) altında gibi bir şey olur.Yani Jack'ten biraz daha güçsüz bir adam bile 5 gün savaşıyorsa Jack'in 5 gün boyunca savaşması 3'ten daha güçlü olduğuna hiçbir şekilde kanıt değil.Yani komutan seviyesi birinin yapabileceği bir şey zaten bu.

Gemi kısmına gelince yine Jack'e hayvan diyebileceğimiz bir şey yok.Adam Dof'u almış mı ? Hayır.Sengoku ve Fuji'ye bir şey yapabilmiş mi ? Çok yüksek ihtimalle yine hayır.Bu olaydan Jack'e anca çok cesur,psikopat vs. dersin.Onun dışında adam dayağı yemiş gelmiş.Zaten her tarafı sargı bezinde içinde mi neydi.Mesela belki de orda Fuji ve Sengoku ikilisi bunu dövdü ve bu bir şekilde denize düştü.Sonuçta denizde savaştılar.Amiraller meyveli olduğunu görünce bunu orda bırakmış olamazlar mı ? Zaten orda kurguda var.Bak hadi Jack'e Fuji'ye denk diyelim.E bir de orda Sengoku var.Bu ikili Jack'i orda her türlü yakalardı ama mangaka buna izin verir mi ? Veremez.2 chapter önce tanıttığı adamı hemen denizcilere yakalatamaz çünkü.Bir de animeyi referans almıyorum ama Jack'in Fuji ve Sengoku dövüşünü nasıl hatırladığını hatırlıyor musun ? Adam fb ile 2 sn hatırladı sonra uyanmak için hemen gözlerini açtı la.Amiraller inine girip yollamışlar adamı.:/ Oda bu olayın detaylarını mangada çizse animeden farklı olmazdı bence.O yüzden dışardan bakınca bu olay için Jack'e anca psikopat,cesur ve dayanıklı bir adam dersin ama bunlarda işte sağ kol olduğuna kanıt değil.

Ayrıca Oda'nın ilk sağ kolu tanıtıp ondan sonraki komutanların cidden Jack'ten güçsüz çizileceğini düşünüyor musun ? Oda olduğunu düşün.İlk sağ kolu çizip sonraki komutanları daha güçsüz tasarlayarak okuyucuların beklentilerini çöpe mi atarsın yoksa Jack gibi bir psikopattan da daha güçlü 2 komutan tasarlayarak beklentiyi karşılamayı mı tercih edersin ? Olayların detaylarına bakınca Jack'in dayanıklı olduğu göze çarpabilir ama biraz daha yüzeysel bakınca cvsi başarısızlıkla dolu şu anlık.Gitti ninjayı bulamadı,Dof'u alamadı,Zunishayı indircem dedi tek yedi vs. Oda bir sağ kola bu kadar başarısızlık tattırmazdı bence.

Teorinin neden aklıma yattığıyla ilgili detaylı açıklama yapmamıştım. Zamanım varken yazayım. Zoro üzerinden gidecem.

King: Bu adamın yeteneği, fırtınalar/rüzgarlar çıkarmak ve elektrik. Mink olduğu düşünülüyor. Ayrıca Kaido'nun göğü temsil eden yıkımcısı. Tüm özellikleri Zoro'yla dövüşmek için uygun.

Elektrik: Zoro'nun sevmediği bir yetenek. Enel'le mazisi malum. Ayrıca Zou'daki ilk aksiyonu yine elektrikle ilgili (tavşan) ki King eğer Mink ise Zou-Mink-Elektrik, King-Mink-Elektrik bağlantısı çok güzel olur ;)

Mink: King, Mink çıkarsa bu onu fiziksel olarak inanılmaz güçlü yapar. Çünkü Minkler doğuştan savaşçı ve fiziksel olarak güçlü bir ırk. Zoro'ya bu yönüyle de uygun.

Rüzgar/Fırtına: Zoro'nun da dövüş tarzıyla rüzgar oluşturabildiğini biliyoruz. Rüzgara rüzgar tarzında bir kapışma görebilirsek ilginç olurdu.

Gök bağlantısı: Bu konunun altyapısı derin aslında. Bir konumda ele almıştım. Konunun sonundaki İndra ile ilgili kısmı okuyabilirsiniz.

http://korsanfan.com/konu/one-piece’te-4-büyük-güç-Şeytani-ruh-ve-enerji-lanetli-kılıçlar.5314/

Umarım King gücü ve özellikleriyle bu şekilde çıkar. Çünkü Zoro'nun bu zamana kadar işlenen ve altyapısı oluşturulan yönleriyle tam uyumlu bir karakter :good:

bende jackin 3. komutan olduğunu düşünüyorum. Ancak tüm 3. komutanlar eşit olcak diye bir şey yok.

Şimdi ace ile kaidou reyizin 2. komutanı denk mi olacak?

bende jackin 3. komutan olduğunu düşünüyorum. Ancak tüm 3. komutanlar eşit olcak diye bir şey yok.

Şimdi ace ile kaidou reyizin 2. komutanı denk mi olacak?
Ace istisna bir durum.Hemde baya istisna bi durum.Oda BM'yi de Kaido'yu da aynı seviyede(yonko) tasarlamışken sen neye dayanarak 3.komutanlar arasında fark var diyebiliyorsun ? En güçlü ünvanı mı ? Kaido bana göre en güçlü değil de hadi dediğin gibi olsun.Kaido en güçlü olsa bile BM'den ne kadar güçlü olabilir ? BM Kaido konuşmasında gayet birbirlerinin dengiymiş gibi konuşuyorlardı.Kaido'ya 10 desen BM 9,5 falan olur ki bu da yenilse bile BM'nin Kaido'yu ölümüne zorlayacağı anlamına gelir.Hadi bunu komutanlara uyarlayalım.Cracker Jack'e yenilse bile onu çok çok zorlar ve galibiyeti çok zor verir.Ama sen önceki mesajlarında "Cracker kim ki Jack'in rakibi olucak" vari şeyler yazdın.Yani arada baya fark görüyorsun ama dayanakların yetersiz.

Kaido bana göre en güçlü değil de hadi dediğin gibi olsun.Kaido en güçlü olsa bile BM'den ne kadar güçlü olabilir ? .
Daha Kutucuklarda yazan bilgiyi kabul etmeyen hadi madem öyle olsun diyen birine ne anlatayım? Kaidou ya 7 kişi danaya girer gibi giriyorlar, toplamadıkları adam kalmadı. BMye tayfanın yarısı ile gitti.

Crackerın luffye zarar verebilecek çapta saldırısı yoktu, Jacke de zarar verebilecek çapta saldırısı yok, Adamın dayanıklılığı ortada. Açıklanmış ödüller ortada. Birisi bölgeye giren yeniyetmeleri kovalıyor, öteki ada basıp ki bu adada minkler gibi aşırı kuvvetli bir ırk yaşıyor yok ediyor. İcraata bakıldığında Cracker ne yapmış da Jackle bir tutuluyor.

Daha Kutucuklarda yazan bilgiyi kabul etmeyen hadi madem öyle olsun diyen birine ne anlatayım? Kaidou ya 7 kişi danaya girer gibi giriyorlar, toplamadıkları adam kalmadı. BMye tayfanın yarısı ile gitti.

Crackerın luffye zarar verebilecek çapta saldırısı yoktu, Jacke de zarar verebilecek çapta saldırısı yok, Adamın dayanıklılığı ortada. Açıklanmış ödüller ortada. Birisi bölgeye giren yeniyetmeleri kovalıyor, öteki ada basıp ki bu adada minkler gibi aşırı kuvvetli bir ırk yaşıyor yok ediyor. İcraata bakıldığında Cracker ne yapmış da Jackle bir tutuluyor.
O kutucuk tartışmasına girmiyeyim de bana göre kesin bilgiler değildir onlar.Bana göre halkın gözünden bize nasıl gösterildiğidir o kutucuklar.Halkın dediklerini de ciddiye almam zaten.Onun dışında Kaido'ya nerde 7 kişi girmişler ?

Cracker'in nasıl saldırı gücü yok ? Adamın bisküvileri sert bi kere+b.hakisi de görünen ortalama üstü.G4'le kapışabilecek seviyede o bisküviler.Dayanıklılık dediğinde çok bir şey ifade etmiyor.Dayanıklılık bir dövüşteki mutlak güç müdür ? Hayır.Cracker'in asıl sıkıntısı zaten ona ulaşılmasının zorluğu.Ona ulaşılmasının zorluğuna rağmen bir de Jack'in dayanıklılığına sahip olsaydı Jack gitsin az ötede oynasın derdim zaten.Dayanıklılığı az diye Cracker'i gömüyorsunda bu adam g4ün tek darbesine yenilecek güçsüzlükte olmasına rağmen neden 11 saatte yeniliyor ? Demek ki adama ulaşmak öyle sandığın gibi kolay değil.Bir de bu adamın gücü bisküvilerden gelmesine rağmen o güç Nami yüzünden ekarte oldu.Buna rağmen 11 saat dayandıysa bu adamda bir şeyler vardır heralde ? Ödülden de Cracker'in Jack'e rakip olamayacağı sonucunu çıkaramazsın.Hele Jack'in daha hareketli,psikopat olduğunu düşününce.Sivil katliamlarla 160m fazla ödüle sahip olması çok bir şey ifade etmez.Aynı şekilde Cracker'in minklere aynı muameleyi yapamayacağını kesin bir şekilde söyleyemezsin.Bu arada Jack minkleri yok ediyor demişsin de görende gücüyle parçaladı geçti sanıcak.Zehirli gazla bi zahmet yapsın onu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık