Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Jozu'yu Tam olarak Elmas Görememizin Sebebi

Savaş alanındaydın sanırım. Detaylı bir durum analizi yapmışsın. Anlamadığın nokta, Jozu'nun katı bir Logia olması, sıvı ya da plazma bir maddeyi hemen çıkarabilirsin ama katı madde oluşturmak zaman alır. Jozu, elması sıvı olarak çıkartıp, sonradan dondurmayacak, direk katı şekilde oluşturacak. Yani her türlü zaman alacakl bir saldırı olur. Emsali olmayan bir meyveyi tartışmakta saçma zaten.
Savaş alanında değildim gördüğümüz şeylerden durumu analiz etmem yanlış mı? Katı maddenin oluşturulmasının zaman aldığı bir yerlerde geçiyor da ben mi atladım Smoker? Çok güzel açıklama getirmişsin ama diğer katı logia olan Aokiji Ace'e yaptığı saldırıda iken bir zaman kaybı görmedim ben ama?

Sonuçta Oda'nın serisi. Proje şeklinde meyveyi götürüp, Oda'nın fikrini ve onayını alıyorlardır. Atıyorum Oda ileride Vegapunk'ın geliştirdiği bir gücü düşünüyordur. O güce göre bir şey göstermeleri saçma olur. Sahne sahne danıştıklarını sanmıyorum ama kesinlikle bir onay durumu vardır.
Valla bb vs wb, wb vs akainu'yu gördükten sonra, mangada farklı renk verdiği birçok karakteri animede farklı renkte çizdiklerini gördükten sonra buna emin olamıyorum.Benim gözümde animatörlerin ne olduğunu çoğu kişi biliyor :)
bu yüzden anime-manga farkları konusunu yaptım, ondan öncede bir konum daha vardı tabi silinmiş....

Savaş alanında değildim gördüğümüz şeylerden durumu analiz etmem yanlış mı? Katı maddenin oluşturulmasının zaman aldığı bir yerlerde geçiyor da ben mi atladım Smoker? Çok güzel açıklama getirmişsin ama diğer katı logia olan Aokiji Ace'e yaptığı saldırıda iken bir zaman kaybı görmedim ben ama?
Aokiji dediğin adam, su buharını dondurup, saldırı oluşturuyor. Yani var olan bir şeyden farklı bir madde oluşturuyor. Saf katı bir maddenin yoktan hemen var olduğunu bir yerlerde geçiyorda ben mi atladım?

Valla bb vs wb, wb vs akainu'yu gördükten sonra, mangada farklı renk verdiği birçok karakteri animede farklı renkte çizdiklerini gördükten sonra buna emin olamıyorum.Benim gözümde animatörlerin ne olduğunu çoğu kişi biliyor :)
bu yüzden anime-manga farkları konusunu yaptım, ondan öncede bir konum daha vardı tabi silinmiş....
Televizyon kanalları eskiye rağbet edip romanları TV'ye uyarlamaya başlayınca gazetelerde konuya eğildiler. Ayşe Kulin kendi röpörtajında kitapları dizi haline gelirken aslından çıktığı için durumdan çok hoşnut olmadığını ama 150 sayfalık romanın 13x1.5 saatlik bi metne dönüştürlmesi gerektiği için değiştrilmesi ve tahrif edilmesine itiraz etmediklerini söylemiş. Benzer bi cümleyi J.K. Rowling'de kurmuştu. Filmlerin kitaplardan farklı olduğunu ve bundan rahatsız olduğunu söyleyen fanlara sinemanın çok daha uzun ve farklı bi mecra olduğunu o tarz değişikliklerin hem izleyiciyi çekmek hemde gidişatı korumak için yapılması gerektiğini söylemişti. Oda da muhtemelen aynı durumdadır. Sonuçta serinin tüm hakları oda'ya ait. İstemediği bi şey yaparlarsa anime şirketini dava edebilir. Sözleşmeyi yırtıp atabilir vs. Oda'ya soruyolardır oda da öyle olsun farketmez diyodur. Mihawk vs jozu'da jozu koluna sinek konmuş gibi çat diye o saldırıyı savuçtursaydı mihawk fanları ne düşünürdü? Mihawk'ın fanlarının jozu'dan kat be kat fazla olduğu düşünülünce bu tarz dengeleri gözeterek yapılıyodur anime...

Televizyon kanalları eskiye rağbet edip romanları TV'ye uyarlamaya başlayınca gazetelerde konuya eğildiler. Ayşe Kulin kendi röpörtajında kitapları dizi haline gelirken aslından çıktığı için durumdan çok hoşnut olmadığını ama 150 sayfalık romanın 13x1.5 saatlik bi metne dönüştürlmesi gerektiği için değiştrilmesi ve tahrif edilmesine itiraz etmediklerini söylemiş. Benzer bi cümleyi J.K. Rowling'de kurmuştu. Filmlerin kitaplardan farklı olduğunu ve bundan rahatsız olduğunu söyleyen fanlara sinemanın çok daha uzun ve farklı bi mecra olduğunu o tarz değişikliklerin hem izleyiciyi çekmek hemde gidişatı korumak için yapılması gerektiğini söylemişti. Oda da muhtemelen aynı durumdadır. Sonuçta serinin tüm hakları oda'ya ait. İstemediği bi şey yaparlarsa anime şirketini dava edebilir. Sözleşmeyi yırtıp atabilir vs. Oda'ya soruyolardır oda da öyle olsun farketmez diyodur. Mihawk vs jozu'da jozu koluna sinek konmuş gibi çat diye o saldırıyı savuçtursaydı mihawk fanları ne düşünürdü? Mihawk'ın fanlarının jozu'dan kat be kat fazla olduğu düşünülünce bu tarz dengeleri gözeterek yapılıyodur anime...
Fanları pohpohlamak yada daha heycanlı yapabilmek adına, çizilen eserleri değiştiriyorlar.Hem eserin gerçek takipçilerine hemde serinin sahibine yapılan terbiyesizlikten başka bişey değil bunlar.

Fanları pohpohlamak yada daha heycanlı yapabilmek adına, çizilen eserleri değiştiriyorlar.Hem eserin gerçek takipçilerine hemde serinin sahibine yapılan terbiyesizlikten başka bişey değil bunlar.
Bu adam yıllık 25 milyon $ parayı o pohpohladığı fanlardan kazanıyo. Kapital sistemde para kazandığın sürece gerisi önemli değildir. Eğer anime olmasaydı oda bi mangaka olarak çok iyi çizimleri olmayan güzel bi hikayeye sahip orta karar bi mangaka olacaktı. Shounen Jump'ta haftalık 20-25 sayfası olan senelik 20-30 bin $ civarı para kazanan biri olacaktı muhtemelen. Daha önce de konuştuk WB ard arda 25 tane deprem, tsunami yapsaydı çok rahat savaşı kazanmış olurlardı. Lafitte her gelen kapıdan geçsin diye hipnoz etmeseydi askeri luffy'ler adalet kapısına çarparak öleceklerdi. Bunların tamamı para kazanmak için yapılmış senaryo hamleleri. Savaşta 13-14 sayfaya kadar inen mangalar oldu. Adamlar ondan 22 dakikalık animeye çevirirken elbet bişeyler katacaklar bunuda olayın tamamını para için yapan yazara sorarak yapacaklar. Oda röpörtajında korsanlarla ilgili hiç manga olmadığı için op'yi yaptım demişti. Güzel bi pazar buldum ve bunu değerlendirdim diyo yani.

Bu konuda sana katılıyorum. Keşke OP animesi 2 ya da 3 haftada bir yayınlansa, fakat her bölüm 2-3 mangayı içerisine alacak şekilde dolu dolu olsa. Bu sayede hem ''gene mi filler'' derdinden kurtuluruz hem de 2-3 haftada da olsa adam gibi anime izleriz.
Bi hafta ara verince fanlar isyan çıkartıyo 3 haftada bir yayınlansa neler olur sen düşün. Ama öyle bile olsa gene de bişeyler katmak zorundalar. Mangada çizilen bi resmi animasyon haline getirip onu sürekliliğe çevirmeleri gerekiyo. Flash kullanan herkes bi çizimi hareket ettirmenin zorluğunu ve onu bi kompozisyona getirmenin eklemeler gerektirdiğini bilir. Adamların yaptığı bunun çok daha ötesinde bi durum...

Mangayı daha az değiştirecek bir anime şirketi ile anlaşıp gayet güzel parasınıda kazanır, tamamen Toei animasyonun keyfi kararlarıyla yapılan olaylar bunlar.Ne kadar zamandır op yapıyolar yada yeni yapıyolar yapan kişiler mi değişti içinde ama son zamanlardaki hali hiçte iyi değil şuan, değişim gerekli kesinlikle düzgün bir anime şirketi ile, marineford arc baştan yapılsa örneğin harika olurdu.

Mangayı daha az değiştirecek bir anime şirketi ile anlaşıp gayet güzel parasınıda kazanır, tamamen Toei animasyonun keyfi kararlarıyla yapılan olaylar bunlar.Ne kadar zamandır op yapıyolar yada yeni yapıyolar yapan kişiler mi değişti içinde ama son zamanlardaki hali hiçte iyi değil şuan, değişim gerekli kesinlikle düzgün bir anime şirketi ile, marineford arc baştan yapılsa örneğin harika olurdu.
Animenin çizimleri falan kötü eyvallah ama kim gelirse gelsin o 20 sayfadan 20 dk çıkarmak zorunda. WB'nin BB'ye 3 defa vurmayı denemesi yerine araya buggy'de koyabilirler ama millet ondan da rahatsız oluyo. Marco vs kizaru, jozu vs aokiji, akainu vs WB ve üçününde yaralanması düşmesi vs aynı sahnede oldu. Manga da en az 6 sayfa kpalayacak yeri 1 dk gibi sürede harcayacaklar kalanını da mecburen bi saçmalıkla dolduracaklar. Ama çizim kalitesi konusunda katılıyorum farklı birileri olsa çok daha iyi olurdu. Yada bleach gibi yaparlar. 2-3 manga bi anime sonra 40 bölüm filler...

Roronoa Zoro

Animenin çizimleri falan kötü eyvallah ama kim gelirse gelsin o 20 sayfadan 20 dk çıkarmak zorunda. WB'nin BB'ye 3 defa vurmayı denemesi yerine araya buggy'de koyabilirler ama millet ondan da rahatsız oluyo. Marco vs kizaru, jozu vs aokiji, akainu vs WB ve üçününde yaralanması düşmesi vs aynı sahnede oldu. Manga da en az 6 sayfa kpalayacak yeri 1 dk gibi sürede harcayacaklar kalanını da mecburen bi saçmalıkla dolduracaklar. Ama çizim kalitesi konusunda katılıyorum farklı birileri olsa çok daha iyi olurdu. Yada bleach gibi yaparlar. 2-3 manga bi anime sonra 40 bölüm filler...
Bu bana daha mantıklı geliyor adam gibi birkaç bölüm sonra filler :D

Bu bana daha mantıklı geliyor adam gibi birkaç bölüm sonra filler :D
Aizen arc'ı 310'da bitmişti sanırım en sonda 335 yayınlandı galiba. Filler'ları hiç izlemedim bilmiyorum tam olarak kaçtadır. Hiç ara vermeden yayınlandıysa 6 aydır filler var demektir. Hueco Mundo arc bitmeden arc'ın ortasındayken filler girmişti. Gene 6-7 ay filler yayınlandı belki daha fazla sonra tekrar kaldığı yerden hueco mundo'ya döndük. Arada yayınlanan 1-2 bölümlük filler'ları da hesaba katınca insan tiksiniyo animeden. Araya kendileri de bişeyler karıştırsa en azından sürekli anime var. Ve en fazla 3-4 bölüm filler oluyo. Naruto ilk seri de 135 de seri bitti 220'de filler. 85 bölüm kesintisiz filler verdiler. Arada verdikleri filler'ları da hesaba katarsak nerdeyse seriden fazla filler vermişler...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık