Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Jozu'nun Abartılması

Beyazsakal 3. tümen komutanı Jozu'nun haddiden fazla abartılması üzerine açmak istediğim konu.

Öncelikle elmas özelliğine sahip Jozunun elmas meyvesi olması ve b.haki kullanmasıyla geçilmez bir savunması olduğu düşünülüyor.
Akainu eritemez ,Mihawk kesemez, yumruk işlemez bu adama tek anti Aokijiymiş gibi bir izlenim söz konusu nedeni ise elmasın erime sıcaklığı ve kesilmezlik durumu.

Biliyoruz ki OP'de fizik kuralı tam işlemiyor misal ateşin yanması , o malum sahne gösterilmeseydi %90 ateşin yanmasına imkanı yok inanmayacaktı bu tür benzeri birçok zıtlık söz konusu , elmasın erimeyeceği ki bunu geçtim Akainu 10 gün magma atsın Jozu'a etki etmez gibi bir durum söz konusu nerdeyse.
Fiziki gücüne lafımız yok ancak şu an dünyanın en üstün 3 kişisinden biri görülüyor fiziksel olarak nedeni ise buz kütlesini atması ancak bu tam bir ölçütmüdür , yani tek kolu Shanks o kütleyi atamıyor ancak fiziki gücü Jozu kadar üstün değildir diyebilir miyiz?

Jozu geçilmez bir karakter oldu çıktı resmen Aokiji olmasa savaşta rakibi yok kırar geçer olgusu var bende bir ara Jozunun geçilmez olduğunu düşünmedim değil ama bakıyorum adam resmen yonkou ilan edilecek , marco ile vs atar kazanır,Akainuyu alır , Garpa denktir fiziki gücü , tümenlerin içinde rakipsizdir gibi çok şey duydum.

Jozunun fiziki gücü ki Croco ve Aokijiye vurmalarına bakarsak öyle ahım şahımda değil ,gafil avlanan Aokiji'i birkaç metre , Crocoyu ise tekrar ayağı kalkacak kadar uçuruyor ve üstüne Dof tek parmak darbesiyle o hızla gelen Jozuyu durdurabiliyor ,abartı değil Jozu o hızda Marconun Aokijiyi uçurduğu kadar Croco' u uçuramadı?

Yani Jozunun çok çok abartıldığını düşünen tek ben miyim diye açtım konuyu.

Fiziki gücünü attığı buz kütlesine bakarak ahım şahımdır diyorum.Ve savunma konusunda da hakisi üstünse ancak geçilmez olur.Yani elmas ne kadar elmas da olsa hakili saldırılar elmasa değil vücuda koyar bence.Ama fiziki gücünü küçümsemek olmaz.

Bencede abartılıyor.Fiziksel gücü sağlam,güçlü eyvallah ama bir amiral alacak seviyesi ve gücü yoktur.

Fiziksel olarak yukarılara oynar ama abartmaya gerek yok.Hakisi jozunun hakisinde üstün ve hızlı olanlar yener bence Jozu'yu.İş hakide bitiyor.

meyve fiziksel güç birşeyi değiştirmiyor haki haki haki birde yetenek jozu abartılıyor evet meyvesi çok güzel ama her meyvenin bir açığı var haki.

Kesinlikle abartılıyor zaten Fiziksel olarak bişeyler kaldırılınca yada fırlatılınca(Hody su fırlatma olayı gibi) insanların çoşası geliyor :ehe:

Öncelikle fiziksel gücü ikiye ayıralım; saldırı ve savunma.
Jozu saldırı yönünden, Akainu da savunma yönünden Marineford'da WB'den sonraki en güçlü kişiydi. Ne Jozu Akainu'nun aldığı yumruklardan sonra öyle kolay hareket edebilirdi, ne de Akainu şöyle bir şey yapabilirdi.

Şimdi bu ikisi kavgaya tutuşsa zamanında yumruğun kralını yemiş Akainu'ya karşı Jozu'nun elmas+haki kombinasyonlu saldırıları WB kadar etki etmez belki ama Akainu da magma saldırılarına haki ekleyemediğinden Jozu'ya normal yumruk+haki ile saldırması gerekir ki bu da Jozu'ya fazla etki etmez.
Magma elması yakmaz, yaşadığımız dünyada bu böyle. Geçmişte One Piece'de her ne kadar bazı fizik kurallarının es geçildiğini görsek de bu gelecekte de aynı şekilde olacağını göstermez. E.Oda çizmeden bilemeyiz ama magmanın ateşi yakması olayını öne sürerek elması da yakabileceğini söylemek bana ters geliyor. Bence seride de elmas oldukça güçlü bir madde ve Akainu'nun magmaları Jozu'ya etki etmez.

Sonuç itibariyle şöyle bir tablo oluştu:
Akainu: Hayvani defans + haki + normal yumruk/tekme kombinasyonu (magma işe yaramıyor demiştik)
Jozu: Hayvani atak + haki + meyve tabanlı yumruk/tekme/omuz kombinasyonu

Tabloya göre iyi olan kazansın diyorum :D

Akainu niye haki ekleyemiyor? Koca amiral haki kullanamıyor mu yani saldırılarında?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık