Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Jozu (İki Kollu) vs. Magellan

Kim kazanır?

• Jozu

Kullanılan: 0 0.0%
  • Magellan

Kullanılan: 1 100.0%
  • Yenişemezler

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    1
Magellan'ın tek bir saldırısı Jozu'nun bedenine isabet etse veya sağa sola fırlattığı zehrinden çıkan dumandan etkilense Jozu, Magellan yener. Jozu gibi bir azmanla kafa kafaya dövüşmek yerine kaçak dövüşerek galibiyetini garanti altına alabilir Magellan.

Magellan'ın tek bir saldırısı Jozu'nun bedenine isabet etse veya sağa sola fırlattığı zehrinden çıkan dumandan etkilense Jozu, Magellan yener. Jozu gibi bir azmanla kafa kafaya dövüşmek yerine kaçak dövüşerek galibiyetini garanti altına alabilir Magellan.
Aslında bu savaş tamamen yapıldığı ortamla çok bağlantılı şekilde sonuçlanır gibi duruyor. Şu meyve gücüne haki ekleme işi biraz ortalığı bulandırdı son bölümden sonra. Eğer ki Magellan meyve gücüne haki ekleyip gerçek bedene ulaşabilirse, Jozu için hiç de iyi bir şekilde sonuçlanmaz gibi duruyor bu vs nin sonucu dediğin gibi. Tabi bu tahminden öteye gidemez. Şuan için iki karakterinde haki seviyelerini tam olarak bilmiyoruz.

Beyler Aokiji hazırlıksız yiyor Jozu'dan. WB ile meşgul o sırada. Buna rağmen 2 damla kan geliyor.Allah aşkına 'hazırlıksız yakaladığında' red hawk ile Dof'a kan kusturan Luffy, Aokiji'den o iki damla kanı getiremez mi hazırlıksız bir anında çaksa red hawkı? Bakın beyler red hawk diyorum. Bunun g3'ü var g4'ü var daha. Saldırı gücünde Luffy ondan çok daha fazla. Hızda da öyle. Luffy amiral zorlar diyeni ben anlarım ama Jozu'yu pek anlamıyorum açıkçası. Hazırlıksız yakaladığı adamdan anca 2 damla kan getirebilen birisi nasıl Issho'yu yerden yere vurur? Beynim yandı. Amirallerin hayvani dayanıklığı olduğu düşünüldüğünde o vuruşlarla 2 ayda anca düşürür amirali Jozu :D

Öte yandan Issho dediğimiz adam k.hakisi çok iyi olan ve kılıç kabiliyeti de olan bir abimiz. Bu sayede darbe bloklamada iyi gibi görünüyor. Sabo'yu blokladı gösterilen sahnelerde. Ve bir güzelliği de bu adam savunma yaparken aynı anda basınç uygulayarak saldırı da yapabiliyor. Jozu'yu aşar bu iş.

İkisiyle de duygusal bağ kuramadım, ne sevebildim ne güçlü görebildim nedense. :(
Bana bayağı aynı ayarda geliyorlar. Jozu hakiyle zehirden kaçabilirse avantajlıdır yoksa teke bile gidebilir.

akainunun karsısına, marcoyla birlikte gecseydi jozu, işler akainu için iyi gitmeyeceginden... son vsde jozu haric diger tayfa üyeleriyle karsılastı akainu. yani kalan cöpleri saymazsak, sadece marco ve vistayla ugrastı. marco tutsa, jozu vursa işler degişirdi bence.

sonra, e.oda mangada gücleri cok net gösterdi. anlamak için kahin olmaya gerek yok. kizaru saldırdı , mihawk saldırdı... kime ? wbye... oraya not düşmüş adam attack vs defence diye. yani mihawkın o en güclü kesişinide, amiral saldırısıyla bir tutmus... sonuc ne ? jozu ve marco ikisinide güle oynaya karsıladılar.

tam tersi olsa, marco, mihawkın saldırısının baskı gücünden gerileyebilirdi belki, yada ısık patladıgında elmasa ragmen jozu belli ölcüde hasar alabilirdi. ama e.oda wbnin iki adamının, amiral saldırılarıyla asık atabilecegini gösterdi. marcoyu, kizaru + onigumoyla etkisiz kıldı. jozuyuda, aokijiyle.

doflamingonun orda yaptıgı, crocodilea bodoslama dalan(ki bir kere daha vursa muhtemelen ölürdü :D ) adamın tepesine cıkmaktı. ciddi ciddi, o iplerle doflamingonun jozunun savunmasını asabilecegine inanıyormusunuz ? mihawkın kesemedigini, doflamingo nasıl assın ? bu işin yakınlıgı, uzaklıgıda yok,ip söz konusu olunca. luffynin vurus gücü, bize cok muazzam gözüküyor. ama jozu ayarında, kaidoudada adam vardır böyle, onlarda dofa koydumu cok saglam vururlar. hani fizik güc ne işe yarar, hesabı moduna gecmesin kimse. ortada garp gercegi var. ölürken, koca gemiyi tutan wb var. jozunun attıgı buz dagı, ordaki devlerin alayını pert ederdi. akainu mecbur kaldı hamle yaptı. adam o buzu birde,yerin altından cekip kaldırıp atıyor.

kusura bakmayın ama birde elmasla birlikte o gücle vurdumu, vurdugunu yamultur. aokijiden bile kan getirdi ki, adam bir an kafasını cevirdi, işini bitirdi orda aokiji, yoksa tarafsız sahada ne kadar sürer belli degil. benim babam da ölücek olsa, bende acık veririm. tarafsız sahada jozu, aokijiden gücsüz olsada ona denktir. ve isshoyu bir yakarlarsa üstte straw-hatın dedigi gibi, yerden yere vurur bence :D ,diger 3 amiral birde logia sansına sahipti.

magellana millet yaklasamıyor diye korkuyor. ama akainu gibi uzaktan gelen saldırılar içinden gecmiyor. jozu hiç bir sey yapmasa, yerden dag atar magellanın üstüne yine yener. ciddiyim magellan paramecia... sunu unutmayın. 2 sene önce luffy, adamı dizlerinin üstüne cökertti yahu:good:

tamamda adamın savunmasını mangaka, elmas var diye övmüyor. elmas + busoshoku var diye övüyor. marinefordda güc kıstaslarını asagı yukarı belli etti e.oda. ama hakiyi tam anlamıyla savasa katmadı. sen şimdiki luffyden, asagımı haki bekliyorsun jozu veya marcoda ?

doflamingoda hiç bir sey yapamadı jozuya. yapabilecek olsa, atmosa yaptıgı gibi hazır jozuyu tutmusun saldırt millete. adam mal gibi bodoslama dalarken, yetenegiyle tutup üstüne bindi. bu teklemek mi ? ben doflamingonun iplerinin hala jozunun savunmasını asamıyacagını düşünüyorum. ha ama su awake işi işleri degiştirebilir. yinede, onunda ipe güc katacagını sanmam. saldırı alanı genişler. oda lastik adamı tedirgin eder, elmas adamı degil.

aokijiyide yukarıda yazdım zaten ;) jozuyu kücümsemeyin. aslında magallenda wbnin as adamlarından olabilir, ben magallena saygı duyuyorum. yinede karsıdan gelen saldırılara zayıf... tarafsız sahada; mihawk magellana tek atar, doflamingo en kötü iki atar. bedenine ulasabilecek, uzun mesafe saldırıları olan adamlara karsı, zayıf magellan. tası etkilese bile zehir, elmas diyoruz elmas. ha buldum magellana en ters adam da trafalgar law ;)
Jozu-Doff olayını Jozu'nun dikkatsizlik ettiğini belirtmek için örnek verdim.Hani başka vs atsa bile o iplere kör amiral yakalanır mıydı o kadar kolayca?

Burada benim için önemli nokta Aokiji buzla kaplayıp kırdı da kolu aldı ama o an elmas değildi Jozu.Yukarıda da dedim Bellamy'nin yay olması gibi yani bedeni elmas değil Jozu'nun istediği vakit kaplıyor.Kaplandığı an içi elmas mıdır kesin bir şey diyemem ama yinede Magellan gibi olduğunu düşünüyorum.Magellan nasıl zehir üretiyor ama zehire dönüşemiyorsa(tıpkı mum adamın mum üretip muma dönüşememesi veya Doffy'nin ip üretip ipe dönüşememesi gibi birçok örneği var) Jozu'nunda elmas üretip elmasa dönüşemiyor olması daha olası.

Üstelik Jozu'nun elmas meyvesinin bir zayıflığı kesinlikle vardır.Yoksa tam vücut elmas olsun öyle dalsın Jozu ,kimseler çizemez.Bu elmas olayı zaten Tekkai olayına bir hayli benziyor.Tam vücut elmas olursa hareket edebilir mi?Bölge bölge kaplamasından ötürü böyle bir handikapı olduğunu düşünüyorum.

Netice olarak elmas Jozu üstün hakisi olan birine bile kolay kolay yenilmez ama elmas olmayan Jozu'da haki üst düzey olsa bile amiral düzeyi haki var mıdır?Yoktur diye düşündüğüm için elmas olmadığı vakit amirali geçtim Doffy için bile Jozu pek korkutucu bir rakip değildir bence.

Jozu ciddi ciddi herhangi bir amiralle denk dövüşebilir mi?Ama savaş ortamı değil teke tek olacak.

Doffy'nin tek parmak hareketi ile hallettiği Jozu Akainu,Aokiji,Kizaru seviyesine yakın olabilir mi?Yukarıda dediğim ortalama üzeri koramiraller kadar ya var ya yoktur Jozu.Bu ortalama üzeri koramiraller ile amiraller arası da uçurumlar vardır.
Jozuyu MF savaşında belki de yenebilecek tek adam olan Aokiji'yi hemen çıkardı karşısına. Meyve olarak buz hariç, her meyveye karşı çok güçlü adam. Bi de haki eklenince aşılması imkansiza yakın savunması var. Ama Aokiji ters geliyo elmasa. Buza dönüştür, vur, bitti. Meyve ve haki savunması ile Akainu'yu bile alabilir. Ihtimal dahilinde.

Aokijinin buzundan kurtulamayan Jozu.
Aynı Jozu arkasından değil önündeki Dof'un tek parmak hareketiyle ağa takılıyor.Kurtulamıyorda yani Sanji'nin düştüğü duruma düşüyor.
Adamın çapı gördüğümüz kadar bu zaten ben tümenleri de güce göre gördüğüm için Jozu'u Ace kadar görmüyorum.
Yani öyle Amiral kadar , yada ne bileyim Dof-Kuma ayarı Shichibukailer kadar bir adam değil bence.
Doflamingo karşısında da hiçbirşey yapabileceğini düşünmüyorum.O klasmanda değil.

Magellan ise Jinbei -İvankov-Crocodile gibi adamların bile o an için savaşmaktan çekindiği biri.
Zaten İvankova'da Kumanın veremediği ayarı verdi kendisi.

Aynı Jozu arkasından değil önündeki Dof'un tek parmak hareketiyle ağa takılıyor.Kurtulamıyorda yani Sanji'nin düştüğü duruma düşüyor.
Adamın çapı gördüğümüz kadar bu zaten ben tümenleri de güce göre gördüğüm için Jozu'u Ace kadar görmüyorum.
Yani öyle Amiral kadar , yada ne bileyim Dof-Kuma ayarı Shichibukailer kadar bir adam değil bence.
Doflamingo karşısında da hiçbirşey yapabileceğini düşünmüyorum.O klasmanda değil.

Magellan ise Jinbei -İvankov-Crocodile gibi adamların bile o an için savaşmaktan çekindiği biri.
Usta iyi diyosun ama Aokiji'nin buzundan kurtulamamasinin sebebi babasinin kanamasi başladığı için dikkati dağıldı. Sadece Aokiji ve Jozu olsaydı savas alaninda, o kadar basit yakalanmazdi bence buza. Dof olayina bisi diyemicem çünki bende cok şaşırdım. Hix varlik gösteremedi Dof'a karşı.

Mevzu venom demon'un elması eritip eritememesi değil (ki herhangi bir zarar vereceğini de sanmıyorum, yakalanan mahkumların vücutlarında dahi bir aşınma olmuyor neticede), olay Jozu'nun zehirden ne derece etkileneceği, ağzına burnuna zehir kaçmayacağının, teninin açık bıraktığı kısımlarından zehirlenmeyeceğinin yada zehirli gaz solumayacağının garantisi yok, öyle bir durumda zayıf düşüp kaybetme ihtimali var, ha tabi diğer taraftan çok fazla zehre maruz kalmadan savaşı bitirme ihtimalide var, o yüzden iki tarafa da gidebilir bu savaş, venom demon bulaştıktan ne kadar süre sonra öldürüyor yada zehirlendikten sonra kurtulma şansı var mı, bunları bilsek daha net konuşabilirdik.

Konunun en mantıklı ve gerçekçi analizlerinden biri olmuş. :good:
Bende katılıyorum.Magellan son form hariç bile tehlikeli bir adam ki bende zaten Demon formuyla şans veriyorum.
Kuma'nın aklı yerinde bile olsa gücü yine İvankov ile eşittir.Belki kılpayı kazanır o da zar zor.Magellan bunlardan üstte bir adam her türlü.Jozu kolay alamaz.Hele uzun mesafe dövüşünde işi zor.

Ben aynı kulvarların adamı olarak görüyorum bu ikisini.Ace ikisinden de üstün.Zaten merayla zehir falan dinlemez direk antisi konumunda.

Güç sıralaması şöyle bence Ace > Jozu = Magellan > Kuma = İvankov

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık