Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Tartışma] Jiraiya, Fukasaku Ve Shima Vs Itachi Ve Kisame

'Naruto' forumunda Daredewill tarafından 18 Haz 2015 tarihinde açılan konu

?

Kİm kazanır.

 1. Jiraiya kaaznır.

  40.3%
 2. İtachi ve Kisame kazanır.

  51.3%
 3. İki taraf da ölür.

  8.4%
 1. Daredewill (Üye)
  Mesaj Sayısı 14,517
  Üyelik Tarihi29 Nis 2015
  Jiraiya - 自来也 |C|
  [​IMG]
  Konohagakure'nin yetiştirdiği ve Hokage olmayan en güçlü karakterdir. Hatta Bazı kageler'den de güçlüdür. Sennin Mod'unda ustalaşması ve kurbağa dağına gitmesi, lakabını Gama Sennin (Kurbağa Keşiş) yapmıştır. Naruto tarafından Ero-Sennin olarak anılmıştır. Başlarda emin olamasa'da, kendisinin 'de söylediği gibi Shinobi olarak yaptığı en iyi işlerden bir tanesi, Naruto'yu öğrencisi olarak seçmesidir.

  Lakap : Gama Sennin - 蝦蟇仙人 Sato no Kyōki - 里の狂気 Ero-Sennin - エロ仙人
  Yaş : 54
  Boy : 191.2 cm
  Kilo : 87.5 kg
  Sınıf : Sennin, Sannin
  Meslek : Yazar
  Rütbe : Sannin
  Takım : Hiruzen Takımı, Jiraiya Takımı , Sanninler, Ame Orphans
  Aile : Uzumaki Naruto (Manevi Torun)
  Akademi Bitiriş Yaşı : 6
  Bağlılık :
  [​IMG] Konohagakure
  [​IMG] Myobokuzan
  Element :
  [​IMG] Katon
  [​IMG] Doton
  Jiraiya, Üçüncü Hokage (Sandaime Hokage) olan Sarutobi'nin Sannin lakabını taşıyan efsanevi üç öğrencisinden birisidir. Jiraiya aynı zamanda Konoha'nın Sarı Şimseği (Yellow Flash) lakaplı Dördüncü Hokage (Yondaime Hokage)'nin, Nagato(Pain), Yahiko ve Konan' ın hocasıdır. Jiraiya'nın en son ünlü öğrencisi ise Naruto'dur.

  Jiraiya kurbağalara dayalı ninja tekniklerini kullandığı için aynı zamanda Gama Sennin (Kurbağa Keşişi) olarak da bilinmektedir.Tabii, genç kızlara olan zaafından dolayı Ero Sennin (Sapık Keşiş) olarak da bilinmektedir. Bu lakabı ona Naruto vermiştir.

  Jiraiya küçüklüğünden beri Tsunade'ye ilgi duyar ama Tsunade tarafından reddedilmesinden dolayı güçlenmek ister. Güçlü bir shinobi olunca bütün kızları etkileyebileceğini düşünür. Bu isteği onu kurbağalar dağına götürür. Anlaşma yapmadan çağırma tekniğini(Kuchiyose no Jutsu) kullandığı için kurbağalar dağına gider ve oraya kendi rızasıyla giren ilk insan olur. Burada iken Senjutsu'da ustalaşmış ve Dağ'daki Oogama-Sennin (Büyük Kurbağa Keşiş) tarafından ileride hayatını kitap yazarak geçireceğine ve Eğiticeği öğrencilerden birinin dünyanın kaderini değiştireceğine dair kehanette bulunur. Nitekim öylede olur ve Jiraiya kitap yazarak dünyayı gezmeye ve dünyayı değiştirecek öğrencisini aramaya başlar bir yandanda shinobi dünyasındaki nefrete karşı bir çözüm bulmaya çalışır. Jiraiya herkes tarafından sevilen ve saygı gösterilen bir shinobidir ve Orochimarunun Jiraiya'yı salak gibi görmesi, Itachi'nin Kisame ile birlikte saldırsalar bile Jiraiya'yı kendileri ölmesi karşılığında öldürebilceklerini söylemesi ve Orochimaru'nun Itachi'den korkması gücü hakkında birçok soru işareti bırakmıştır. Ayrıca Jiraiya, Orochimaru köyü terk ettiğinde onu geri getiremediği için hep pişmanlık duyar ve bu nedenle kendisinin iyi bir shinobi olamadığı söyler.

  Jiraiya sadece Naruto ve 4. Hokage'yi değil Amegakure'den 3 öğrenciyi de eğitmiştir. 3 Sannin'in Hanzo ile olan savaşından sonra Jiraiya, Yahiko, Nagato ve Konan'ı bulur ve Amegakure'de kalarak onları eğitir ve iyi shinobiler haline getirir. Yahiko Amegakure'yi daha iyi bir yer haline getirmek için Akatsuki'yi kurar ama Yahiko öldükten sonra lider Pain(Nagato) olur ve grubun amacını değiştirir. İlerliyen zaman içinde Jiraiya Pain ile karşılaşır ve ona karşı savaşırken Pain'in 3 bedeninide haklamasına rağmen bu kişiler Naraka Path tarafından onarılır. Jiraiya rahatlıkla kaçabilecekken Pain'in sırrını bilmeyen bir kimse onu asla yenemez diyerek kalıp savaşmıştır. Pain'in Kuchiyose No Jutsu (Çağırma Tekniği) kullanan bedenini ve Amegakure'li bir Shinobi'yi bir kurbağanın içinde Konoha'ya gönderir. Ölmeden önce ise gerçek olan aralarında değildi metnini veren bir şifreli mesaj bırakmıştır. Bu şifreyi Fukasaku adlı Kurbağa öğretmeninin sırtına kazımıştır. Bu şifreyi çözen kişi ise tabiiki Uzumaki Naruto olur. Hayatta olmasa bile bıraktığı bilgiler sayesinde Pain'in yenilmesinde hatta Naruto'nun Nagato'yu ikna etmesinde çok önemli bir rol oynamıştır.

  Pain savaşında kullandığı jutsuları


  Uchiha Itachi - イタチ
  [​IMG]
  Uchiha Itachi, Konoha Köyünde yetişmiş serideki en güçlü ninjalardan biridir. Mangekyou Sharingan uyandırabilmiş, savaş ve dövüş zekası üst düzey, S-Sınıfı bir ninjadır. Mangekyou Sharingan'ın 3 büyük jutsusu Amaterasu, Tsukuyomi ve Susano'yu uyandırmıştır ve üçünü de ustalık derecesinde kullanabilmektedir.
  Uchiha Klanı'nın en iyilerindendir. Klanıyla Köyü arasında kalmıştır. Klanını yok edip köyü korumayı seçerek büyük bir yükün altına sokmuştur kendisini. Yaşarken ve Ölürken çok büyük acılar çekmiştir.
  Ninja Akademisi'nden 7 yaşında mezun olup, Sharingan'ı 8 yaşında kullanmayı öğrendi. 10 yaşında Chuunin rütbesine ulaşıp, kısa sürede ANBU'ya terfi ettirildi. 13 yaşında ise ANBU takım-liderliğine terfi etti. Klanının Konoha'ya ihanet edip saldırma arayaşında olduğu bir dönemde Itachi, gizli bir görevle tüm klanını katletti, kardeşi Sasuke hariç.Kardeşini intikam ve nefret duygusuyla doldurdu. Ve Konoha'yı terketti. Bu olaydan sonra Konoha kaçak-ninjası olarak aranmıştır.Akatsuki adlı suç örgütüne katılmıştır Konoha'dan ayrıldıktan sonra. Kardeşi Uchiha Sasuke ile yaptığı dövüş sonrası ölene kadar da bu örgütte fiilen görev yapmıştır.
  Lakap : Illusion God
  Yaş : 21
  Boy : 178 cm
  Kilo : 58 kg
  Sınıf : S-Rank, Missing-Nin
  Takım :RO Takımı
  Bağlılık :
  [​IMG] Konohagakure
  [​IMG] Akatsuki
  Kekkei Genkai :
  [​IMG] Sharingan
  [​IMG] Mangekyō Sharingan
  Elementler :
  [​IMG] Katon - 火遁
  [​IMG] Suiton - 水遁
  Silahları
  Totsuka no Tsurugi [​IMG]
  Yata no Kagami
  [​IMG]
  Bazı jutsuları


  Hoshigaki Kisame
  [​IMG]
  Kirigakure köyünden kaçak bir ninjadır. Kendisi Akatsuki isimli suç örgütünde İtachi ile ortak olarak faal görev almaktadır.

  Akatsuki'nin diğer iki kişilik takımlarında olduğunun tersine, Kisame ortağıyla şaşırtıcı derecede iyi geçinmektedir. İtachi'ye yakalaması için Naruto atanmışken, Kisame'nin hedefi 4 kuyruklu mistik canavarın taşıyıcısı olan kişidir. Kisame, daha ilk görüşte ayırdedilebilen; soluk mavi deri, küçük beyaz gözler,Çok sivri üçgenimsi dişleri ve yüzündeki solungaç benzeri yapılarla köpek balığımsı bir görünüme sahiptir. İsmi olan Kisame ise "Şeytan KöpekBalığı" anlamına gelmektedir. Çok kaba görüşünün ve dövüşmeye karşı gösterdiği açık sevginin/isteğin tersine, Kisame ,diğer üyelerle karşılaştırıldığında, çok sakin ve kibar bir aksan ile konuşur.
  Kisame'nin ana silahı Samehada(Japonca:Köpekbalığı Derisi) isimli, boyu Momochi Zabuza'nın kılıcı olan zanbatō'nun boyuna yakın, çok özel ve benzeri olmayan bir kılıçtır. Sıradan bir kılıcın aksine, üzeri dikenimsi pullarla kaplı olan ve bu yüzden kesmek yerine parçalayarak koparan bir yapıya sahiptir, aynı bir köpekbalığının derisi gibi (isimden de anlaşılacağı üzere). Kılıç ayrıca yakınındaki herhangi bir chakra kaynağını soğurma özelliğine sahiptir ve bu Kisame'nin resmen Düşmanının chakra'sını yararak geçmesine olanak sağlamaktadır. Ne kadar miktarda soğurabileceği belirsizliğini korurken, herhangi bir kötü yan etki olmadan Naruto'nun içindeki Dokuz kuyruklu Canavarın,diğer pek çok kişiye karşı zehir etkisi gösteren, chakra'sını soğurabildiği görülmüştür. Samehada ayrıca bilinçli bir silah ve sadece Kisame'nin kendisini kullanmasına izin vermektedir. Maito Guy bu silahı tutup Kisame'ye karşı kullanmaya çalıştığında, silah tutacak yerinden çıkan keskin dikenlerle tepki vermiş ve sonrasında bir şekilde Kisame'ye dönmeyi başarmıştır.

  Kisame'nin sahip olduğu chakra miktarı görünüşte, Akatsuki kıstaslarına göre bile, çok büyüktür. Liderlerinin uyguladığı teknik sayesinde Maito guy ve ekibinin karşısına çıkarılan Kisame'nin vücut ikizi, Kisame'nin %30'u kadar güçlü olmasına rağmen, Neji buradaki chakra miktarının, Chunin sınavı finallerinde neji ile Naruto dövüşürken, narutonun içindeki Dokuz kuyruklu canavar'dan çektiği chakra kadar olduğunu belirtmiştir. Neji bu sonuca Byakugan'ı kullanarak ulaşmıştır.

  Kisame, tanık olduğumuz savaşları sırasında, çok şaşırtıcı derecelerde hız ve fiziksel kuvvet sergilemiştir. Su-Temmelli Saldırı tekniklerini çok güçlü fiziksel kuvvetiyle birleştirerek muazzam sonuçlar elde etmektedir. Ayrıca, Su Tekniği:patlayan Su Şok-Dalgası (Water Release: Exploding Water Shockwave ,Suiton: Bakusui Shōha) isimli, hiç yoktan tonlarca su yaratabilen bir tekniği kullanabilme becerisini sergilemiştir.Bu teknik ona, her muhtemel savaş alanını, diğer su temelli teknikleri çok daha rahatça kullanabilmesi için kocaman yapay bir göle dönüştürmesine imkân tanımaktadır. Kullandığı çok sayıda genel su-temmelli teknik yanında, ayrıca birkaç tane Köpekbalığı temalı ilginç teknik de kullanmaktadır, mesela : Su-Tekniği: Su KöpekBalığı Füzesi Tekniği (Water Release: Water Shark Missile Technique, Suiton: Suikōdan no Jutsu) isimli tekniği, köpek Balığı şeklinde su patlamaları yaratarak düşmanlarına saldırmak için kullandığı görülmüştür. Ayrıca herhangi bir düşmanı bilincini ya da dengesini yitirip suyun içine düşerse, suyu chakrası ile birleştirip sudan yapılmış köpekbalıkları yaratarak saldırtmak için Su-Tekniği: Adam Yiyen 5 KöpekBalığı (Water Release: Five Eating Sharks, Suiton: Goshokuzame) isimli tekniği kullanabilir.
  Bazı jutsuları  Savaş mekanı
  [​IMG]

  Kurallar:
  1. Jiraiya sennin mod ile başlayacak. Fukasaku ve Shima omuzlarında hazır bulunacak.

  NOT: Jiraiya ve İtachi ölür , Kisame hayatta kalır vb. falan da diyebilirsiniz.
   
  Son düzenleme: 18 Haz 2015
 2. kadir †. Keyser Söze

  kadir †. (Keyser Söze)
  Mesaj Sayısı 6,837
  Üyelik Tarihi4 Tem 2012
  Kisame"nin tipi hoşuma gitti
   
 3. Julius Nova Chrono 1,500,000,000 Beri.

  Julius Nova Chrono (1,500,000,000 Beri.)
  Mesaj Sayısı 2,062
  Üyelik Tarihi15 Ağu 2013
  Itachi ikisini de alir.
   
 4. Shigeno Goro Make ManU Great Again!

  Shigeno Goro (Make ManU Great Again!)
  Mesaj Sayısı 1,712
  Üyelik Tarihi27 Nis 2014
  Itachi ve Kisame beraber ezerler neyazık ki :(
   
 5. Eserovic Zoro ve Guts vs all

  Eserovic (Zoro ve Guts vs all)
  Mesaj Sayısı 1,908
  Üyelik Tarihi1 Mar 2013
  Itachi ve kisame ikilisi alir.
   
 6. Suraad Ömrüm Parklarda Geçti.

  Suraad (Ömrüm Parklarda Geçti.)
  Mesaj Sayısı 974
  Üyelik Tarihi29 Haz 2012
  İtachi tek yeter balığa gerek yok.
   
 7. Yubashiri-sama #OrochidiyeyazılırADAMdiyeokunur

  Yubashiri-sama (#OrochidiyeyazılırADAMdiyeokunur)
  Mesaj Sayısı 7,272
  Üyelik Tarihi3 Eyl 2014
  Kisame, Jiraiya kılıcının üstüne meze yapar. Itachi, Kisame'ye "abi çok ileri gitme köyün dengesi bozulur yazık" der.
   
 8. Daredewill (Üye)
  Mesaj Sayısı 14,517
  Üyelik Tarihi29 Nis 2015
  İtachi ve Kisame alır diyenler biraz açarsa sevinirim.
  Jiraiya ' nn yanında iki ulu kurbağa kafadan başlıyor ve sennin moddalar. Kisame öyle çakra çekerse kafadan kurbağaya dönüşür. Pain savaşını hatırlatırım. Fukasaku ve Shima , Jiraiya ' ya velet muamelesi çekiyorlar. Ufak bir hatırlatma. Suitonu lazer gibi atan 2 kişi gördük manga da biri Tobirama reis diğeri bu kurbağalar. Kisame de en iyi suitonculardan ama o kadar.
   
 9. carpe d. em yorgun

  carpe d. em (yorgun)
  Mesaj Sayısı 12,115
  Üyelik Tarihi22 Şub 2015
  Kisame etkisiz eleman. Sennin mod en baştan olmasaydı Itachi rahat alır derdim de denk gibi oldu böyle sanki. Kisame o savaş alanında dayanamaz gitsin Gai-sandan bir iki ders alsın o arada onun seviyesi değil orası.
   
 10. Korsanlar ''Kralı'' モンキー・D・ルフィー

  Korsanlar ''Kralı'' (モンキー・D・ルフィー)
  Mesaj Sayısı 3,195
  Üyelik Tarihi29 Haz 2013
  İtachi bu akar. Birde yanına kisame var. O da etki yapar tabii ki. Olmadı strateji de rol alır. Öyle teklik görevi üstlenir muhabbeti yanlış. Hani yanında karizma abimiz olmasa yine tamam demem ama o var.
  İkisi alır bu kapışmayı. + İtachi teke tekte zor havlu atar tabii sağlıklı olacak. Belli isimler yenebilir.
  Pain vs İtachi iyi gider lakin Gai vs İtachi çok güzel olur. :D
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık