Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Jiraiya, Fukasaku & Shima vs. Uchiha Itachi & Hoshigaki Kisame

Kİm kazanır.

• Kullanılan toplam oy
    176
Jiraiya genjutsuda iyi mi?

Naruto'ya genjutsudan kurtulma yolunu gösterdi diye iyi mi oldu? Genjutsu konusunda kötü olduğu İtachi'nin genjutsuya aldığı hatunla Jiraiya'yı ayırmasından belliydi. Belli bir zamana kadar Jiraiya'yı uyutmayı başarmış bulunuyor. Kakashi Sharinganı olmasına rağmen genjutsuya yakalandı ve çıkamadı bir saniye de başına gelen olayları izlemediysen bir kez daha izle. Sharinganın baş edemediği genjutsuya Jiraiya balıklama atlar.
Jiraiyanin sıradan tekniğini en güçlü tekniklerinden biri ile anca aştığı durumu da izle. Gayet açık ama işine geleni görüyor insan demek ki.

Öyle olmuyor işte araştır.Genjutsuyla tskuyomi yda koto arasındaki farkı :)
Mifune'ye yapılan teknik bizzat Wikide Kotoamakatsumi olarak geçiyor.

''Unlike most Sharingan-based genjutsu, Kotoamatsukami does not seem to require eye contact, as demonstrated by how Danzō cast it on Mifune without apparently removing the bandages that covered his right eye.[3]'

Bir de adama çakra verip arındırmıyorlar da. Adama sen genjutsu içindesin denilince Mifune kendisi bozuyor.

Şimdi hal böyleyken söyler misin, omuzundaki birbirleriyle ve Jiraiya ile koordineli iki tane SM kurbağa varken Jiraiya nasıl genjutsu yiyor?

Son düzenleme:
Jiraiyanin sıradan tekniğini en güçlü tekniklerinden biri ile anca aştığı durumu da izle. Gayet açık ama işine geleni görüyor insan demek ki.
Jiraiya'nın sıradan tekniği dediğin kurbağa midesi olayı mı? Jiraiya o teknikten hiç kimsenin kurtulamadığından o kadar emindi ki İtachi kurtulunca yüzündeki ifadeyi bir kez aç sende izle :ehe::ehe::ehe:

Yanında 2 efsane var adamın istediği kadar zayıf olsun nolacak
Bir saniye diyorum kardeşim, dikkat et. Bir saniyede yapılan genjutsuyu ne Shima ne de Fukasaku fark eder. Ayrıca Tsukiyomiden öyle normal genjutsudan kurtulduğun gibi kurtulamıyorsun. Bir şekilde genjutuyu yapan kişiye üstünlük kurman gerekiyor orada. Şans eseri Sasuke İtachinin bunshinine saldırınca genjutsu bozulmuştu.

Jiraiya kendisi genjutsuda kalas olduğunu söylüyor, ancak serideki en iyi genjutsu tekniklerinden birine sahip. 3 Pain bedeni haklıyor Gama Rinsho ile. Jiraiya'nın bu boyutta tek tekniği Kotomatsukami o da tek sıkımlık şartları olan bir teknik.

Bu sorunun cevabı seride verildi zaten.

Kisame: Hadi benim şansım yoktu, sen neden dalmadın?

İtaçi: En fazla birbirimizi öldürürdük, yardım gelse de sonuç değişmezdi.

Kisame: Haklısın senin Uchiha adın, benim Sisin 7 kılıcından olmam o adam karşısında anlamsız.

Yani ne diyim şimdi ben zencim? :D Lan adamlar kendisi inanmıyor galibiyete. :D
İşte oradaki itachi'ye inanmamamız gerekiyor, çünkü adam durumu idare ediyor. Kisame'ye bahane sunmak zorunda, Akatsuki'ye giriş amacı da başka. Yanı o laflara asla güvenemeyiz

İşte oradaki itachi'ye inanmamamız gerekiyor, çünkü adam durumu idare ediyor. Kisame'ye bahane sunmak zorunda, Akatsuki'ye giriş amacı da başka. Yanı o laflara asla güvenemeyiz
Aynı bahaneleri Konoha Joninlerini hastanelik ederken sunmuyor. Sanırsın Kakashi saygın bir konoha jonini değil. :D Adamı tüm dünya tanıyor o sıralar. Saygı sevgi ne hikmetse Jiraiya'da akıllarına geliyor.

Ki Itachi "Beni ezerdi ondan savaşmadım," demiyor. "Birbirimizi öldürürdük en fazla, yardım da gelse sonuç değişmezdi," diyor.

Kisame de sonrasında onaylıyor bunu "Yok abi sen işini bitirirdin," filan triplerine girmiyor. Tanımıyor mu Kisame hemşiresi olarak? Yahu Killer Bee'ye paldır küldür dalan adam Kisame. Çekiniyor ve onaylıyorsa var bu adamın bir bildiği.

Pain de saygısından diyor zaten ne diyorsa sözde.

Aynı bahaneleri Konoha Joninlerini hastanelik ederken sunmuyor. Sanırsın Kakashi saygın bir konoha jonini değil. :D Adamı tüm dünya tanıyor o sıralar. Saygı sevgi ne hikmetse Jiraiya'da akıllarına geliyor.

Ki Itachi "Beni ezerdi ondan savaşmadım," demiyor. "Birbirimizi öldürürdük en fazla, yardım da gelse sonuç değişmezdi," diyor.

Kisame de sonrasında onaylıyor bunu "Yok abi sen işini bitirirdin," filan triplerine girmiyor. Tanımıyor mu Kisame hemşiresi olarak? Yahu Killer Bee'ye paldır küldür dalan adam Kisame. Çekiniyor ve onaylıyorsa var bu adamın bir bildiği.

Pain de saygısından diyor zaten ne diyorsa sözde.
O saygı Orochimaru'da niye aklına gelmiyor, o da tuhaf:(

Jiraiya'ya hiç kaybetmemiş olan Orochimaru bunu diyor ama ısrarla arkadaşlar İtachi'nin Jiraiya'dan korktuğunu iddia ediyor.
https://www.mangareader.net/naruto/140/5

İtachi, Jiraiya karşısında zorlanmaz bile. Şu seriyi bir baştan izleseniz mi acaba? Kisame vs Jiraya olsa orta zorlukla kazanır Jiraiya.

İtachi şu köy için ne ettiyse yaranamadı kimseye bak izleyenlere de yaranamamış. Adam Jiraiya'nın Konoha köyünde yaşayan tek güçlü karakter olduğunun farkında köyün savunulması adına Jiraiya'nın zarar görmemesi lazım. Akatsuki'deki elemanların her biri hayvani seviye potansiyel sahibiler. Sasuke vs Deidara, Kisame vs Killer Bee, Hidan ve Kakuzu vs Konoha Ninjaları karşılaşmalarını bir kez daha izlesin. İtachi diyor ki ikimizi birden alır hatta daha fazla kişiyle bile gitsek durum değişmez.

https://www.mangareader.net/naruto/144/9

Gai'nin 7. kapı açmadan alamadığı adamı Jiraiya, yanında İtachi ve başka Akatsuki üyeleri olsa bile alıyorsa, O birliği dağıtsınlar zaten. İtachi köyü korumak adına ailesini bile yok etmeyi göze almış. Akatsuki'nin içinden bilgi topluyor. Naruto için gelmesi bile yalan, çünkü Kuyruklu canavarları toplama işine 3 yıl sonra başlıyorlar ayrıca Shuhaku'dan başlamaları gerekiyor. Sıralamaya göre yakalamak zorundalar. İtachi Konoha'ya gelerek haberdar etmek istedi. Lütfen arkadaşlar seriyi tekrar izleyiniz.

Haa bir de sürekli 4 Paini indirdi filan diye söylenip duruyorlar. Adam yanına Myobokuzan'dan bir sürü kurbağa çağırıyor. Ona rağmen 3 tane indirebildi. Rokubi tek hamlede iki tanesini indirdi üstelik 6 Pain'e rağmen.

Son düzenleme:
İtaçi araya Jiraiya girmese Konoha'nın jinjurikisi olan Naruto'yu paket edip Akatsuki'ye sunacaktı. Bunu nasıl açıklarsınız :bilmem:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık