Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Jesus Burgess vs. Jinbe

Kim kazanır?

• Jesus Burgess

Kullanılan: 0 0.0%
  • Jinbe

Kullanılan: 4 100.0%
  • Yenişemezler

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    4
Burges büyük bir power-up aldıysa eğer en fazla denk olmuşlardır. Bu yüzden Jinbei alır diyorum.

burgess a grubunu çok kısa zamanda kazandı... 2 yıl öncesinde eğer sadece b. hakisi olmadığı için ace in karşısına çıkamadıysa ve 2 yıl sonrasında b. haki + meyve gücü aldıysa power up olarak burgess diyebilirim.. diğer ihtimallerde hep jinbe alır bence..

Bu kapışmayı Jinbe alır. Shichibukai olabilmiş bir kişidir. Dayanıklılıgına gelecek olursak Amiral Sakazuki'den direk bir saldırıya maruz kalarak gögüs'ü parçalanmasına rağmen ölmemiştir.

Oyum Jinbe ye. Burgess nasıl saldırılar yapıyor çok merak ediyorum. Herhalde öyle jozu gibi bi hayvani gücü vardır.

2 yıl sonra Burgess'in gücünü net olarak görmediğimiz için karar vermesi oldukça güç. Bildiklerimiz: Corrida Kolezyumu'nda A Grubu'nu çok kısa bir sürede dağıttığı (ki bence önemli bir güç göstergesi) ve Karasakal Korsanları'nın 1. Tümen Komutanı olduğu; ancak Karasakal Korsanları'nda bu tümen işlerinin nasıl yürüdüğünü pek bilmediğimizden kesin bir yorum yapamayız. Örneğin ben hala Shiryuu'nun Teach'in ardından tayfanın en güçlüsü olduğunu düşünüyorum. Ama sistem Beyazsakal Korsanları'ndaki gibiyse o zaman Burgess; Marco ve Benn Beckman'ın seviyesinde demektir ki Jinbe bence bunlarla baş edemez.
Jinbe hakkında ise epey bilgimiz var. Şu ana kadar gösterilen açık ara en güçlü balıkadam olduğunu (gördüğümüz ikinci güçlü Namur bence, ki Jinbe onu da kolayca alt eder. Bir de bildiğim kadarıyla Jinbe'nin 'En Güçlü Balıkadam' unvanı yok, yani kimse ona bu şekilde seslenmiyor, ileride çok daha güçlü bir balıkadam ile karşılaşabiliriz yani. Neyse bu tamamen başka bir konu =) ve Balıkadam Karate'de siyah kuşağı henüz çocukken aldığını biliyoruz. Sakazuki'nin magma saldırısını eliyle karşılayacak kadar da dayanıklı, ama dediğim gibi kaybetmeye mahkum da olsa bir amiralle uzun süre dövüşebilen Marco'nun seviyesinde değil bana kalırsa. Eğer Burgess de bu seviyedeyse kazanan Burgess olur bence. Sonuç olarak, bir karara varamadım ben, o nedenle oyumu şimdi kullanmayacağım. Belki daha sonra iyice düşünüp taşınıp kullanırım :D.

Bana gore burgessdir.ceviklik acisindan burgessin bariz bir ustunlugu var bence.teachin yardimci kaptani shiryudur buyuk ihtimal.ardindanda burgess gelir.bunu goz onune alirsak burgess amiral seviyesi bile olabilir.ben beckman ve lucky roonun amiral seviyesi olduklarini dusunursek burgess ve shiryu icinde ayni seyi dusunmek yanlis birsey degil.a grubunu gule oynaya kazandi ki yarismada chinjao,bartolomeo,bluegilly,hack gibi guclu kisiler gorduk.bu buyuk bir basari.bartolomeoda gule oynaya birinci oldu ama nasil?buyuk ihtimal haki bilmeyen kisilere cok sakat olan bari bari meyvesiyle.burgessde bence meyve cikmaz.saf gucu ile a grubunun birincisi olmustur.
Jinbede yabana atilir degil gerek shichibukai olmasi gerek balikadam karetede usta olmasi magmayla gogsu delinmesine ragmen bilincini kaybetmemesi onemli seyler.iki yil once jinbe burgessi yenerdi ama iki yil sonra bence yenemez.
Birde teach vs luffy zoro vs shiryu diye dusunecek olursak sanjiyede burgess kaliyor.bu da biraz onemli bir ayrinti.

Arkadaşlar anlamadığım nokta neye göre daha çeviktir veya Amiral seviyesindedir diyorsunuz. Adamın neyini gördükte kıyaslama yapalım. A grubunu dağıtmış, A grubundaki adamların güçleri hakkında bir fikrimiz yok. Karasakal Yonko olunca adamları süper güçlü olmak zorunda mı? Güçlü adamı yoktur anlamında demiyorum. Ama lütfen Karasakal'ın yonko olmasını konuşurken bu adamın hayvan gibi 2 meyveye sahip olduğunu unutmadan konuşalım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık