Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İzlediğiniz Son Film

Charly (1968)

Özet:
Film, bir psikiyatri kliniğinde tedavi gören Charly’nin geliştirilen yeni bir yöntemle zekâ geriliğinden kurtulmasının öyküsünü anlatıyor. Zekâsı tahmin edilenden çok daha hızlı bir şekilde ve beklenmedik derecede gelişen Charly, yaşadığı dünyanın tahammül edilemez yanlışlıklarıyla yüzleşecek ve yeni algılayışı onu eskisinden çok daha mutsuz edecektir. Dehaya yaklaşan zekâsıyla etrafına uyum sağlamakta sıkıntı çeken Charly’nin en çok zorlanacağı konuysa aşk olacaktır...

Algernon'a Çiçekler kitabından uyarlanan bu filmi yeni izledim. Kitaba bağlı kalmamışlar ve çok keskin değişiklikler yapmışlar ve bu da filmin kalitesini baya düşürmüş. Charly karakterini canlandıran oyuncu Cliff Robertson güzel bir oyunculuk sergilemiş. Bu filmden sonra en iyi erkek oyuncu ödülünü aldı.
Güzel bir senaryoydu aklımda kalan bir film olmuştu izlerken keyif almıştım izleyen birini gördüğüme şaşırdım.Kitaplara bakılmaz film konusunda kitabına göre her film kötüdür neredeyse.En ünlü örnek Shining filmidir Stephen King yönetmene isyan eder filmi beğenmez hatta sonra kendi çektirir.Ama Kubrick’in filminin sinemaya kattığı değer ortada.

• Like
Tepkiler: Vvv
Güzel bir senaryoydu aklımda kalan bir film olmuştu izlerken keyif almıştım izleyen birini gördüğüme şaşırdım.Kitaplara bakılmaz film konusunda kitabına göre her film kötüdür neredeyse.En ünlü örnek Shining filmidir Stephen King yönetmene isyan eder filmi beğenmez hatta sonra kendi çektirir.Ama Kubrick’in filminin sinemaya kattığı değer ortada.
Kitabını yeni bitirdim. Hemen sonrasında filmini izleyince ister istemez kıyaslıyorsun. Dediklerinin farkındayım zaten beklentim düşüktü izlemeye başlarken. Ama bu kadar da olmaz dediğim değişiklikler yapmışlar.

Charly (1968)

Özet:
Film, bir psikiyatri kliniğinde tedavi gören Charly’nin geliştirilen yeni bir yöntemle zekâ geriliğinden kurtulmasının öyküsünü anlatıyor. Zekâsı tahmin edilenden çok daha hızlı bir şekilde ve beklenmedik derecede gelişen Charly, yaşadığı dünyanın tahammül edilemez yanlışlıklarıyla yüzleşecek ve yeni algılayışı onu eskisinden çok daha mutsuz edecektir. Dehaya yaklaşan zekâsıyla etrafına uyum sağlamakta sıkıntı çeken Charly’nin en çok zorlanacağı konuysa aşk olacaktır...

Algernon'a Çiçekler kitabından uyarlanan bu filmi yeni izledim. Kitaba bağlı kalmamışlar ve çok keskin değişiklikler yapmışlar ve bu da filmin kalitesini baya düşürmüş. Charly karakterini canlandıran oyuncu Cliff Robertson güzel bir oyunculuk sergilemiş. Bu filmden sonra en iyi erkek oyuncu ödülünü aldı.
@kadir †. Bak bu az bilinen filmlere bir örnek oyuncularına Oscar kazandıran görece kaliteli filmlerden.

Kaplumbağalar Da Uçar (2004)

Uzun süre unutamayacağım bir film oldu. Belgesel gibi ama belgesel de değil. Bu filmi bir cümle ile özetle deseler şu olurdu herhalde: ''Sanki gerçek hayata gizli bir kamera yerleştirmişler ve biz de izliyoruz.''

İran ve Türkiye arasında Amerika’nın işgal ettiği bir Kürt mülteci kampında, yaşıtlarından çok daha kötü şartlar altında hayatla mücadele eden, hiç çocukluğunu yaşayamadan büyümek zorunda kalmış çocukların hikayesi anlatılıyor.

52. San Sebastian Film Festivali’nde En İyi Film seçilen Kaplumbağalar da Uçar, En İyi Senaryo dalında Jüri Özel Ödülü’nü aldı ve Berlin Film Festivali’nden de Barış Ödülü ile döndü.

Jeepers Creepers (2001).

Çok fazla klişe olsa da gerilimi hissettim. Karakterler klasik korku filmi hataları yaptı yine filmde. Düz seri katil beklerken fantastik canavar görmek sert köşe oldu benim için. Puanım 6,5.

Dune Part Two

Kitaplarını okumadım ama hakikaten çok sağlam iş. Keşke süre sıkıntısı yaşamasalar da önemli yerleri atlamadan tam anlamıyla seyirciye geçirebilseler. Evrenin tadını alabilmek için sürekli bilgilendirici yorumlara göz gezdiriyorum.

Kitapta Fremenlerin tamamı dini eğilimleri olan insanlarken filme Kadıköy tayfanın yerleştirilmiş olması ve bunların en ön plana çıkanının leş ötesi oyunculuğa sahip sıçmık bakışlı kezban Zendaya olması feci tat kaçırsa da en güzel intikam taze alınan intikamdır. Çok korktum işler yolunda gitmeyecek diye. Gotvari havası var evrenin sürekli kötülerin işleri yolunda gidecekmiş gibi hissettiriyor. Evreni bu saatten sonra aşırı genişleyecek sanırım. Uzatmadan her yıl bir film çıkarıp kısa sürede bitirseler de klasikler arasına girse bu seri çok güzel olur.

Charly

Kitabını okuduktan sonra yaptığım kısa web gezintisinde filminin de olduğunu öğrendim, merak edip izledim. Kitap kadar olmasa da film de eskimiş. Tabi 55 yıllık bir iş için kabul edilebilir bir durum.

• Like
Tepkiler: Vvv
Charly

Kitabını okuduktan sonra yaptığım kısa web gezintisinde filminin de olduğunu öğrendim, merak edip izledim. Kitap kadar olmasa da film de eskimiş. Tabi 55 yıllık bir iş için kabul edilebilir bir durum.
Benim paylaşımı gördün mü

Charly (1968)

Özet:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 1, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık