Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İzlediğiniz Son Film

Fransız animasyoncu René Laloux imzalı başyapıt, iki farklı tür arasındaki ezeli mücadeleyi anlatıyor.

Dev yaratıklar ve küçük 'insansılar' arasındaki mücadele, içerdiği etkileyici fantastik unsurlara rağmen son derece tanıdık geliyor. Laloux ve senarist arkadaşları, 70’lerin politik iklimini çok iyi yansıtan bu filmde, sınıf mücadelesine dair düşüncelerini paylaşıyorlar aslında.

70’lerin en başarılı animasyon filmlerinden biri olduğunu özellikle belirtmek gerek. Saykodelik teknikleri, bilinçaltına işleyen müzikleri ve müthiş detaylar ve göndermeler içeren senaryosuyla ölümsüz bir klasik.

Son düzenleme:
Kandahar - 2001

Taliban'ın sebebiyet verdiği iç savaş, Afganistan'ı kasıp kavurmaktadır. Nafas ise bu savaşın acıları sebebiyle ülkesinden kaçmak zorunda kalan bir kadın habercidir. Başvurduğu Kanada'da daha rahat ama üzgün bir yaşam sürmektedir. Bir gün ülkede kalan kız kardeşinden bir mektup alır. Mektupta, kızın kendini öldürme kararı aldığı yazmaktadır. Nafas'ın bir şekilde geriye dönmesi gerekmektedir. Tek şansı İran üzerinden Afganistan'a girmektir. Bu da pek kolay olmayacaktır.

Fransız animasyoncu René Laloux imzalı başyapıt, iki farklı tür arasındaki ezeli mücadeleyi anlatıyor.

Dev yaratıklar ve küçük 'insansılar' arasındaki mücadele, içerdiği etkileyici fantastik unsurlara rağmen son derece tanıdık geliyor. Laloux ve senarist arkadaşları, 70’lerin politik iklimini çok iyi yansıtan bu filmde, sınıf mücadelesine dair düşüncelerini paylaşıyorlar aslında.

70’lerin en başarılı animasyon filmlerinden biri olduğunu özellikle belirtmek gerek. Saykodelik teknikleri, bilinçaltına işleyen müzikleri ve müthiş detaylar ve göndermeler içeren senaryosuyla ölümsüz bir klasik.
Bu sağlam animasyon bende tesadüfen izlemiştim sanatsal çalışmışlar bunun gibi aynı tarihlerde bir tane daha var. https://m.imdb.com/title/tt0078480/ Yakın tarihli de Fantastic Mr Fox var Wes Anderson filmi.

Bu sağlam animasyon bende tesadüfen izlemiştim sanatsal çalışmışlar bunun gibi aynı tarihlerde bir tane daha var. https://m.imdb.com/title/tt0078480/ Yakın tarihli de Fantastic Mr Fox var Wes Anderson filmi.
Nette '1001 Movies You Must See Before You Die' kitabinin pdf'i var. El değmemiş filmleri koymuşlar, oradan bulup izliyorum. :)

Nette '1001 Movies You Must See Before You Die' kitabinin pdf'i var. El değmemiş filmleri koymuşlar, oradan bulup izliyorum. :)

Bunlar aslında büyük yönetmenlerin iyi filmi birçoğu.Standart seyirci için yapmışlar muhtemelen.Yani gazap üzümleri Hiroşima sevgilim falan bunlar ilgilenen için çok ünlü filmler zaten.El değmemiş denince Imdb’de bile çok az puanlanmış bağımsız filmler geliyor akla.Çoğu ortalama tabii ama bazıları bunun üstünde çıkabiliyor.

Bunlar aslında büyük yönetmenlerin iyi filmi birçoğu.Standart seyirci için yapmışlar muhtemelen.Yani gazap üzümleri Hiroşima sevgilim falan bunlar ilgilenen için çok ünlü filmler zaten.El değmemiş denince Imdb’de bile çok az puanlanmış bağımsız filmler geliyor akla.Çoğu ortalama tabii ama bazıları bunun üstünde çıkabiliyor.
Aklıma geldi.

Ekşi yazarlarından biri festival filmlerini listelemişti, buradan bakılabilir. Kaliteli şeyler çıkıyor. :)

Green Book (2018)

Irkçlığın evveliyatını seveyim. Viggo reis muhteşem oynamış İtalyan keko rolünü. Oruçluyken izledim elim ayağım titredi öyle iştahla zıkkımlanıyor ki karakter işkence gibiydi o sahneler benim için. Güzel filmdi, adam yemeğe geldiğinde masadakilerden biri caz yapsaydı ekrana kafa atacaktım şükür kimsenin gtü başı ayrı oynamadı.

Tüylerim havaya kalktı yemin ediyorum. Dehşet verici bir film yapmışlar.

İdi i Smotri

Gel ve Gör'de İkinci Dünya Savaşı'nın en karanlık dönemlerinden birinde, Alman işgali altındaki küçük bir Belarus kasabasındayız. Naziler tüm yahudi köyleri yerle bir edip yerli halkı acımasızca katlederken 13 yaşındaki Florya sahip olduğu tek şeyi, annesini bırakıp Sovyet partizanların güçlerine katılır. Partizanlar Almanlar'a karşı savaşmaya gittiklerinde küçük Florya, Glascha isimli bir kızla arkadaş olur. Bu sevimli dostluk esnasında Florya kendi köyünün adım adım yok oluşuna şahit olur. Savaş bir kez daha acımasızlığını kanıtlayıp insan hayatının ne derece ucuz olduğunu su yüzüne çıkarırken, suçsuz siviller bir kez daha hiç uğruna kaybeden tarafta olurlar.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 1, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık