Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İzlediğiniz Son Film

SADECE FORMALİTE

Uzun süredir yeni bir romanı yayınlanmamış ünlü yazar Onoff (Gerard Depardieu), evinin yakınlarında işlenen bir cinayet sebebiyle karakola getirilir. Komiser Onoff'un olayla ilgisi olabileceğinden şüphelenmektedir ve bu gizemli cinayet çözülene kadar o odadan çıkış yoktur.
Yönetmenini araştırıyordum öyle karşıma çıktı ama aksanlar ve oyunculuk iyidi, sıkmadı yani aslında tek mekanda geçiyor hemen hemen ve görüntü olarak bazen insanın içini sıkıyor hep bir yağmur ve karanlık hava ama diyaloglar güzel.
PERSONA

Elisabeth Vogler bir oyun sırasında aniden sessizliğe bürünüp, bir daha da konuşmayan önemli bir tiyatro oyuncusudur. Bu sorunun çözümü için psikoloji merkezine yatırılır ama herhangi bir ilerleme olmayınca doktorun tavsiyesiyle beraberinde hemşire Alma ile bir yazlığa gider. Elisabeth suskunluğuna devam ederken, Alma içindeki her şeyi dökmeye başlar.
Ingman Bergman filmlerine çok sardım sanırım 3 4 tane falan izlemiş olabilirim ama aralarında en beyin yakıcı buydu ciddi ciddi bir psikoloji analiz mi? Bilmek lazım anlamadım ama konusuna bakıp basit demeyin film cidden geriyor ve beyin yakıyor, izledikten sonra sayfa sayfa analiz edenleri okudum. Çok başka bir boyutta film dikkatli izlemek lazım ama bu tarzı sevmeyenleri aşırı sıkabilir.

Godfather 2

Anlatmaya gerek yok görüyorsunuz.
Yarın da 3. filmi izlemeyi planlıyorum. İzlemeyen 22 yaş ve üzeri kişilere tavsiye ederim.

Perfect Blue
'CHAM!' isimli popüler müzik grubunun üyesi olan Mima Kirigoe, yeni bir kariyere adım atmak için şarkıcılığı bırakır ve oyunculuğa başlar. Mima’nın bu kararı hayranlarının bir kısmını rahatsız eder. Oynadığı filmdeki rolden ve dergilere çıplak pozlar vermesinden sonra Me-Mania lakaplı hayranının tacizleriyle Mima'nın kariyeri ve özel yaşamı parçalanmaya başlar.

Şimdiye kadar izlediğim en iyi japon yapımı animasyon filmiydi.Konusu ve bazı sahneleri gereği 18 yaşın altındaki kişilere önermesem de eğer yaşınız 18'den büyükse izleyin ve izlettirin bu filmi :utaniyorum:

Yorum yaparsam her sahneye ayrı bir paragraf yazmam gerekiyor bu yüzden yapmayacağım. Çok basit bir konunun üzerine işlenmiş ağır dram filmi. Psikolojik çıkarımlar yapmak için mükemmel bir film. İzleyecek film bulamayanlara önerilir.
İşlemediği bir suç yüzünden beş yıl hapis yatan ve tüm gençlik duyguları ile hayattan bekledikleri alt üst olan Billy, serbest kalınca bir oyuna gelip Scott adlı atletin yarıştığı müsabakada bütün parasını kaybeder. Hapse girmeden önce de pek uğramadığı ailesine yazdığı mektuplarda bahsettiği nişanlısı Wendy rolünü oynaması için Layla adlı dansçı bir kızı zorla kaçırır ve onu tehdit ederek ailesinin yanına götürüp nişanlı rolü oynamasını söyler. Olaylar gelişir.

Sicario (2015)

Amerika Birleşik Devletleri ile Meksika arasındaki tehlikeli sınır bölgesinde görev yapan idealist bir FBI ajanı olan Kate Macer (Emily Blunt), bu bölgede hakimiyet kurmuş çok güçlü uyuşturucu çeteleri arasındaki savaşın ortasında kalacaktır.
İzlediklerim içinden Denis Villeneuve'ün en beğendiğim filmi oldu. Daha öncesinde Prisoners, Blade Runner 2049 ve Arrival'ı izlemişim. Bunun öncesinde yönetmen hakkındaki yargım fazlasıyla overrated olduğuydu, Sicario da bu düşüncemi yıkacak kadar güçlü bir film olmadı açıkçası. İnsanlar kariyerlerini takip edebilecekleri yeni bir yönetmenin peşine takılma arzusuyla Villeneuve ve Yorgos Lanthimos gibi bazı isimleri gereğinden fazla yüceltiyorlar, hem de pek çok usta yönetmen hala aktif olarak sektörün zirvesinde işler çıkarmaya devam ederken. Blade Runner 2049'a orijinal Blade Runner'dan iyi diyenler falan çıktı, abartmayın artık.

Her neyse, nihayetinde iyi film Sicario. Yönetmen yine Roger Deakins (görüntü yönetmeni) ve Johann Johannsson (besteci) gibi işinin ehli isimlerle çalışmış. Her sahnede kaç tane kamera olduğunu belirlemek bile güç, her yerden açı kullanımı var, iş şansa bırakılmamış. Ayrıca yeni teknolojileri sonuna kadar sömürerek bol bol establishing shot çekilmiş. Deakins'in önemi hissediliyor genel olarak, ayrıca bazı sahnelerde gece görüşü kamerası, termal kamera gibi işlere girilmesine rağmen mizansenin takip edilebilirliği hiç sekteye uğramıyor, ışıklandırmada falan hataya izin verilmemiş.

Oyunculardan ekstra performans almaya gereksiz yüklenilmeden Josh Brolin ve Benicio Del Toro gibi aktörlerin ekran karizmasını iyi kullanmışlar. Yani hemen her alanda işçilik üst düzeyde denilebilir ki bunu internette senaryosunun neredeyse hiç konuşulmuyor olmasından da anlayabiliyorsunuz. Bu bir başarı aslında. Ama böyle filmleri bir üst seviyeye taşıyacak olan da karakter çalışmasıdır, daha iyi bir senaryoyla bu sağlanabilirdi. Bir de kadın karakteri (Emily Blunt) konumlandırma şekli bana fena halde seksist geldi, bunu film boyunca görmemizin üzerine bir de film sonunda iyice Kurtlar Vadisi replikleriyle ablanın kurtların bölgesinde kuzu olduğunu üzerine basarak vurguladılar.

Puanım: 8 / 10

DOGVİLLE

30’ların Amerika’sında Rock dağlarında bir kasabadayız. Peşindeki gangsterlerden kaçan güzeller güzeli Grace, bir kasabaya sığınmak zorunda kalır. Kadına acıyan kasaba halkı, başlangıçta iyi niyetlerle kadına sahip çıkar ve arasına alır. Fakat kadının konumunun kendileri açısından da bir tehlike arz etmesiyle, aralarındaki ilişki farklı boyutlar kazanmaya başlayacaktır. Grace, kasabalının öteki yüzünü görmeye başlar ve çaresizliği bir kurban konumu almasına neden olur.
İk başlarda biraz yadırgadım ama alıştıktan sonra film baya aktı gitti, Dogiville hak ettiğini buldu sonunda.. Bu tarz film bir daha izlerim muhtemelen.. Tek mekan ve çekim kalitesi çok iyiydi.. Yozlaşmış insanları iyi lanse etmiş.Baya küfür etmelik :(

MR NOBODY

Bay Hiçkimse, 2092 yılında dünyada kalmış son ölümlü olan 117 yaşındaki Némo adlı bir adam. Ölüm döşeğindeki Némo genç bir çocukken bir peronda durduğunu hatırlar. Tren kalkmak üzeredir. Annesiyle birlikte mi gitmeli, yoksa babasıyla mı kalmalıdır? Bu karar, sonsuz sayıda olasılığı doğuracaktır... Ve pek çok gezegen, iki ölüm ve sevilecek kadınlar....
Bayadır erteliyordum ama iyi ki geç izlemişim, bazı yerlere çok karışıktı ama özellikle olasıkları tekrar tekrar izlemek çok iyiydi, birazda sonlara doğru sıkmadı değil..

Systemsprenger
Film sistemin içerisinde sıkışıp kalmış, öz annesi dahil hiç kimse ya da herhangi bir kurum tarafından istenmeyen Benni isimli dokuz yaşında bir kız çocuğunun sisteme karşı tek başına direnmeye çalışmasını konu alıyor.

Tek kelimeyle mükemmeldi :ühü:Başrol çocuk oyuncu tüyleri diken diken eden bir performans sergilemiş.Film yalnızlığı küçük bir çocuğun gözünden çok başarılı bir şekilde anlatmış.

Godfather 3

Böylece seri tamamlandı. Son filmi de bitirince şunu fark ettim ki diğer iki film bu son filmi çekebilmek için anlatılmış.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık