Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İz Bırakan Kitap Cümleleri

İnsanın kendisi olmasına bir türlü izin vermezler, insanı bırakmazlar kendisi olsun diye, hiçbir zaman bırakmazlar.

Kara kitap

ona aşık olamayacağıma inandığım için korkusuzca leyla hanım'a yüreğimi açmıştım. ama korkusuzca yüreğimi açabildiğim tek kadın olduğu için de hemen ona aşık oldum.

hiçbir zaman inandıramadım seni kahramansız bir dünyaya neden inandığıma. hiçbir zaman inandıramadım seni o kahramanları uyduran zavallı yazarların neden kahraman olamadıklarına. hiçbir zaman inandıramadım seni o dergilerde resimleri çıkanların bizden başka bir soydan olduğuna. hiçbir zaman inandıramadım seni sıradan bir hayata razı olman gerektiğine.
hiçbir zaman inandıramadım seni, o sıradan hayatta benim de bir yerim olması gerektiğine.

bir başkasının belleğini ağır ağır edinmekten başka neydi ki okumak?

Kara kitap / Orhan Pamuk

''Şu siyasetçilere bak. Öyle bir barış yapmışlar ki, uygulamak için de savaşmak gerekiyor.''

Şu Çılgın Türkler

"Beni anlamıyorlardı. Zarar yok. Zaten beni, daha kimler anlamadı."

Oğuz Atay'ın 'Korkuyu Beklerken' adlı eseri (sayfa 73).

"İnsanlıktan ümit kesmedim, fakat insana güvenmiyorum. Bir kere bağları çözüldü mü; o kadar değişiyor, o kadar kurulmuş makine oluyor ki... Bir de bakıyorsun ki, o sağır ve duygusuz tabiat kuvvetlerine benzemiş..."

Ahmet Hamdi Tanpınar'ın 'Huzur' adlı romanı (sayfa 100).

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık