Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Issho vs. Borsalino

Sizce ?

• Kullanılan toplam oy
    74
Hadi trollük yapmadan değerlendirelim.

Kizaru'nun avantajları logia meyvesi ve meyve sayesinde elde ettiği hız. Eksik yönü ise ciddiyetsiz tavrı, bu tavır onu Op serisinde çok kötü etkilemiyor. Kizaru'da gözlem hakisi var mı bilmiyoruz, tanıtımda eklenmiş ama ben mi bilmiyorum?

Fujitora avantajı ise üst düzey k. hakisi, kılıç ustalığı da diyebiliriz. Çünkü Kizaru ışın kılıcı yapıp yakın dövüşe giriyor. Bu sayede Fujitora'nın şansı artacaktır. Eksi tarafı ise logia olmayan meyvesi ve kör olması. Kör olması sayesinde diğer duyuları gelişmiş olabilir ama sürekli haki harcamak zorunda. Amiraller dayanıklılıkları ile ön plana çıktı.

İkisi de amiral ve uzak saldırı yapacak havada kalacak meyvelere sahipler. Yalnız Kizaru'nun logia formuna basınç veya çevre manipülasyonu ne kadar etki eder tartışılır. Yani Fujitora molozları ya da binaları kaldırıp Kizaru'nun üstüne atarak bir şey elde edemez. Kizaru bunun aksine uzaktan sürekli lazer saldırısı yapabilir. İkisi arasında mücadele uzadıkça avantajlı taraf Kizaru olur.
Kizaru'da gözlem hakisi yok demek sene 2018 .

Koramiraller iki çeşit haki kullanabiliyor diye bir bilgi vardı. Eski bir koramiral olan ve şu an daha üst rütbeli olan Kizaru'nun da kullandığı buradan net olarak ortaya çıkar.
Kor olmak için haki şart dediler, 2 çeşit demediler.
Diyelim ki değil. Bu mihawkın hakisi yok veya acein hakisi yok demek gibi birşey.
Aynı değil, Kizaru'da hadi olsun. Konu boş yere dağılıyor. Gerçekte olmayabilir de bunu yazmak yanlış fikir verir.
Bunlar?

Olabilir ama kesin var diyemiyorum. Olmayabilir, açık ve net olmayan şey de özellik olarak yazmasa daha iyi olur.

@Eustass Captain Kidd bundan sonra mihawk vs lerine zırh hakisine sahiptir yazmak ne kadar doğru olur ?

Mihawk haki kullandığını göstermedi. Kizaru ise bir iki sahnede gösteriyor. Rayleighi ile kapışabilecek bir hakiye sahip. Sadece zırh hakisiyle rayleigh i nasıl tuttu ?

Hem mihawkta hem kizaruda iki çeşit haki vardır bunlar illa gösterilmesi gerekilen şeyler değil bazı şeyleri bizim kendimiz zaten tahmin edebilmemiz lazım.

Kizaru'da k. haki bence de vardır ama sadece vardır, çok ciddi görmeden kesin diye yazmam. Onu demek istiyorum, yarın olmayabilir ve bunu yazmak hata olur. Kafama göre h. haki bile verebilirim, kafa dedede bile var nasıl olsa ama ya yoksa?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık