Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] İnsan Hakları

İnsan Hakları gerçekten var mıdır, varsa evrensel bir İnsan haklarından söz edilebilir mi?

• Evet, vardır ama evrensel olduğunu söyleyemeyiz.

• Evet, vardır ve evrensel olduğunu söyleyebiliriz.

• Hayır, yoktur.

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Sorun olarak görülmeyen ama gerçek bir sorunun, sorun olarak görülmeyen kişilerce çıkmaza sokulduğunu ve bu sorun yüzünden insanların zarar gördüğünü anlatıyordum. Bu sorunu, sorun olarak görmeyen kişiler sorundan etkilenen kişilerin sorunlarına dolaylı yoldan da olsa olumsuz yönde katkı sağlıyor.

Yazdığımı mı, konuyu mu?
Peki bu gerçek sorunu sorun olarak gören kişilerin bu soruna nasıl bir etkileri var? Sorun olarak görenler sorunun en sorunlu yanlarını daha büyük sorunlar haline mi getiriyorlar, yoksa bu sorunun en sorunlu yanlarını daha sorunsuz hale mi getiriyorlar?

Sorun olarak görülmeyen ama gerçek bir sorunun, sorun olarak görülmeyen kişilerce çıkmaza sokulduğunu ve bu sorun yüzünden insanların zarar gördüğünü anlatıyordum. Bu sorunu, sorun olarak görmeyen kişiler sorundan etkilenen kişilerin sorunlarına dolaylı yoldan da olsa olumsuz yönde katkı sağlıyor.

Yazdığımı mı, konuyu mu?
Yazdığını fıçı reis anlar mı emin değilim o yüzden hiç dalmadım. İnsanı.

Silinmiş Üye

Peki bu gerçek sorunu sorun olarak gören kişilerin bu soruna nasıl bir etkileri var? Sorun olarak görenler sorunun en sorunlu yanlarını daha büyük sorunlar haline mi getiriyorlar, yoksa bu sorunun en sorunlu yanlarını daha sorunsuz hale mi getiriyorlar?
Sorun hakkındaki eylemlerine bağlı, bu sorunu bir sorun olarak görüp daha fazlasını yapmayan biri de soruna doğrudan çözümleyebilmek adına katkı sağlamıyordur. Soruna olumlu veya olumsuz katkı sağlamak için eylem gerekir ki sorunu kabul edip etmemek de bunlardan biri sayılabilir, yine de sorunu kabul etmeyenin perspektifine kıyasla kabul edip de hiçbir yapmayan bir insanın da etiği sorunlu görülebilir dışarıdan. Kişinin yapabileceklerine bağlı her şey, başkalarına bunu dile getirip üzerine kafa yormak bile olumlu bir adımdır.
@willard widgeon bir de bu sorunun sorumlularının sorunu daha sorunlu hale getirmekteki sorumluluğu sorununun soruna katkısı nedir? Teşekkürler.
Olumsuzdur. Rica ederim.
Yazdığını fıçı reis anlar mı emin değilim o yüzden hiç dalmadım. İnsanı.
Bunu da ben anlamadım, hadi buyur.

Sorun hakkındaki eylemlerine bağlı, bu sorunu bir sorun olarak görüp daha fazlasını yapmayan biri de soruna doğrudan çözümleyebilmek adına katkı sağlamıyordur. Soruna olumlu veya olumsuz katkı sağlamak için eylem gerekir ki sorunu kabul edip etmemek de bunlardan biri sayılabilir, yine de sorunu kabul etmeyenin perspektifine kıyasla kabul edip de hiçbir yapmayan bir insanın da etiği sorunlu görülebilir dışarıdan. Kişinin yapabileceklerine bağlı her şey, başkalarına bunu dile getirip üzerine kafa yormak bile olumlu bir adımdır.

Olumsuzdur. Rica ederim.

Bunu da ben anlamadım, hadi buyur.
Peki, sorunu sorun olarak görmeyenlerin sorumluluğu sorununun sorumluluğunun kimde olduğu sorunsalı, sorunu daha sorunlu bir sorun yapar mı?

Yok öyle bir şey.

Bireysel olarak, bütün insanlık içerisinde bir karınca kadar bile yerimiz yok, o kadar değersiz o kadar bitik canlılarız. Kendi kendimize rol kasıp, önemli varlıklarımışız gibi takılıyoruz, olayımız bu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık